Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Naujas etninės įtampos židinys Baltarusijos vakaruose (9)

Komentarai:

Anonimas, 2010 03 05 17:12
uipppipopiopiopppppppppppppppppppp

nerka, 2010 03 03 21:45
tik lietuvoje lenkai reikalauje daugiau teisiu nei turi lenkijoje

Pppp, 2010 02 22 10:03
Na nebegaliu tiketi tais Lenkais, patys kalti. Lietuvoj, Vilniaus rajone kas darosi, o dar jie sugebe parasyti, kad ju teises pazeidziamos. Per savovaldybes rinkimus Lietuvos bobutems buvo prigrasinta sedeti namie, o lenkus su busikais (nori nenori) veze i rinkimus.
Jei nori statyti nama ir esi Lietuvis, tai net nesitikek. Mes per labai aukstus postus uzimancius zmones tik per 6-erius metus dugebejom gauti leidimus. Nes buvo pasakyta - LIETUVIAI CIA NEPAGEIDAUJAMI!!! cia tiesiai sviesiai seniunas i akis tai pasake. Jis pats is numirusiu LT mociuciu superka namus ir parduoda tik lenkams.
Skamba kaip holivudo filmas, bet tai tokia realybe.
O paskui lenkijoje iseina tyrimas apie super bloga padeti lenku lietuvoje.
As dar galeciau kalbeti apie lietuviu mokyklas kurias isardo tiesiog delt o, kad yra lietuviskos.
As ir faktus ir pavardes turiu. Bet juk svarbiau kazkoks lenkijos ir lt santykis. Tik kiek galima leisti ant galvu sikti?
KOdel tad lietuviai airijoje nekelia bangu? Pvz o kodel airijoje nera gatves pavadinamos lietuviskai? juk lietuviu procentaliai gal daugiau ten, nei lenku ar rusu lietuvoj.

GRU to o jeigu, 2010 02 21 21:09
Nenusisnekek:) lenkų valymas, va cia tai bajeris, xaxaxa, lukasenka ne idjotas, jis OMON pagalba visiems lenkams i kaulus duos tyliai ramiai ir bus baigta:) o siaip pilnai sutinku su L N

L N, 2010 02 21 01:09
Visu pirma, Gruzija nebuvo NATO nare, taj vakarams nera uz ka kersyt. O aktyviai reaguot i Baltarusijos ispuolius NATO negales , nes niekas nezino ar Rusija neprades branduolinio karo.
Man atrodo, kad is sio konflikto nieko daugeu neiseplauks, nei keli straipsniai tarptautinuose laikrasciuose, nes karinis kontaktas su Baltarusija gali sukelti pasaulini kara tai visi uzmirs si nesusipratima ir toleu ziures tik savo interesu. Kaip tai buvo iki siolei.
Gi realiai antrasis pasaulinis karas prasidejo ne nuo tada kai Vokietija pajeme Sudetus, Reino demilitarizuota zona ar Klaipedos krasta. Karas prasidejo tik tada, kai Vokieciai pradejo kelt gresme Europos "svarbiom" salim. Tj Sis konfliktas istirps lb greitai, pamatysit :)


o jeigu?, 2010 02 20 23:33
Lukasenka pradeda etnini lenku valyma, kaip serbai per balkanu kara. Tada Lenkija (su nato pagalba aktyviai iskisa ir subomborduoja baltarusius). Iveda savo taikdarius ir paskelbia lukasenkos rezima nusikalstamu ir neteisetu, sis sprunka is minsko. Rusai zinoma nesnaudzia bet lygiai taip nieko nedaro kaip nato nedare kai buvo puolama gruzija nes tai jau grestu pasauliniu karu. Putojasi sau ir tiek. Taigi nato atkersija rusijai uz gruzija. Taip zlunga paskutine diktatura europoje ir visi patenkinti: lenku nieks nebeskriaudzia, ES ir nato atgauna savigarba ir praplecia itaka, baltarusiai atsiskrato susmirdusia diktarosiaus (pageve kur rusijos pasienyje pakare kaip Sedama) na o zinoma rusams nebereikia islaikyti minsko ir pardavineja nafta pilnutele kaina (zinoma putkino vuriska savigarba sutrypta, bet nieko jis gale issilieti ant cecenu ir smaugti juos ismatu duobej)

L N, 2010 02 20 17:36
Mano nuomone Baltarusijoj tikrai neegzistuos kazkas panasaus i Padnestre. Lukasenka greitai susidoros su lenku aktyvistais ir viskas taip baigsis. Nes realiai jam nera kobijot. Daugiausia ka jis glai prisisaukt tai ekonomines sankcijos, o jos praeityje jokios naudos nedave.

Docentas, 2010 02 20 08:37
Nuojautos - nepatikimas dalykas... Mano galva, autorius tik išdėsto faktus, o įtampa tikrai auga, blogai, jei ten atsiras kokia Padniestrė. Lietuva irgi turi panašių, tik regioninių savivaldos problemų, kurias reiktų dar panagrinėti. O gal geriau tylėti, neaštrinant situacijos?

GRU, 2010 02 19 20:42
Polacy vel griebesi "kardo" ir expansijos i rytus:D, bet kazko idomiai skamba straipsnio pavadinimas ir pati pradzia - "Gali būti, kad Europoje atsiranda dar vienas etninės įtampos židinys, kuriam užgesinti prireiks didžiulių pastangų", (kazko pasijaute, kad straipsnio autorius dziaugiasi tuo) lyg ir cia butu ko dziaugtis, lenkai juk lietuvoi taip pat lenku kortas dalina....

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1259)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (305)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (344)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (658)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (172)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras