Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kada Krymas atiteks Rusijai? (11)

Komentarai:

Kada, 2014 03 13 19:17
Sekmadienį

Lodorius, 2010 03 07 20:24
Toks jausmas, jog tu tiesiog apsimeti durnium

Europa > Kagebistams, 2010 03 07 17:25
Rusijos imperijai nauda kokia iš žemių?

1. Geopolitinė - priešas toliau nuo Maskvos. Carui Putinui daugiau laiko pasiruošt bėgt.

2. Turtai - materialiniai ir žmogiškieji. Dirbantys žmonės (ne alkoholikai ir ne tinginiai). Turtai - viskas ką galima pumpuoti ir išnaudoti savo imperijos naudai.

3. Priešo silpninimas - neleidžia susiformuoti priešiškom valstybėm aplink Motiną Rusiją. Neleidžiama netgi mažom valstybėm stiprėti, kad keltų bent kokį pavojų.

4. Imperijos galybės statuso išlaikymas - skurdiems piliečiams tai vienas iš pasitenkinimo šaltinių: "Kas pietums? Imperijos galybė" - valio visi šauks, kad ir bomžai bet užtat imperijos gyventojai.

5. Psichiniai ligoniai valdžioje - jiems svarbu žaisti ir naikinti prieša, kariauti. Kaip vaikas, taip ir diktatorius - žaidžia, kariauja, paįvairina savo gyvenimą.


Jei dar žinote - rašykite.


Lodorius to Docentas, 2010 03 01 21:26
Laikai keiciasi. Kazkada ir britai su prancuzais kolonizavo Afrika bei Azija. Todel prasau dar karteli paaiskinti - kokia rusams nauja is pvz Lietuvos ar Latvijos?

Docentas, 2010 03 01 08:30
Skaitau čia kai kurių mintis ir neramu darosi: kaip tikime Rusijos tyrumu, kad net vemti norisi. Visais laikais - nuo carų - Rusija siekė kolonizuoti savo pakraščius, todėl jie ir ateityje nesustos, kokie mes jiems geri bebūtume (tipo Grybauskaitė). Krymas, Padniestrė, Kaukazas, Pabaltijys, Karelija, ir t.t. ir pan. Būkime budrūs, o ne leišai kaip 1939-1940 m.

L N to bbb, 2010 03 01 02:53
Tj Siaures Osetija ir Abchazija finansines naudos tikrai neatnes. o Rusai ten ikis milziniskus pinigus. O tokios ekonomines dykumos jiem reikalingos kad patenkinti savo imperini ekspansijos alki. Kadangi liaudyje daug kas mano jog Rusija turi buti imperija tai tokie "uzkariavimai" palaikomi ir tarp liaudyje. Tik liaudis negalvoja apie tai, kad vietoj to, kad bobutei prie pensijos pridetu kelis rublius valdzia pinigus atiduoda kokiam separatistiniam rajonui ar sejp kokiai kitai valstybei.

bbb, 2010 02 28 22:04
Na as nemanau, kad Kremliuje sedi tokie kvailiai, kuriu tikslas uzgrobti nereikalingas teritorijas. Praejo koloniju laikai. Dabar laikas vystyti infrastruktura savo teritorije.

L N to bbb, 2010 02 28 13:08
Rusai turi toki iproti prisirinkti ivairiu beviltisku teritoriju kurias poto turi islaikyti :)

bbb, 2010 02 28 11:27
Na o kokia nauda Rusijai is to Krymo ir isvis is Ukrainos. Savu gyventoju negali ismaitinti, o cia dar prisides.Pramones beje irgi nera tam Kryme, o turizmui kad ir to pacio Socio uztenka.

Hmm, 2010 02 27 21:55
Rusijos valdžios nuotaikos priklauso nuo naftos ir dujų kainos, taigi jei vėl bus aukštų naftos produktų kainų, tai nereikės ir 2017 metų laukti :)

Beje, į Krymą sėkmingai pasai vežami kaip ir Gruzijos atveju, o konfliktas yra sistemingai užprogramuotas, belieka palaukti tik tinkamo momoneto :)

GRU, 2010 02 24 19:08
Nieko cia nebus, sutarti prates iki 2050 metu ir viskas. Antras raundas bus tik tada, kai xoxolai patys ims issidirbineti, vel issirinks koki amerikona po pomidoru revoliucijos, o tada jau visko gali but, rusai pridaline pasu kryme ims ginti savo piliecius ir bai bai Ukraina. NATO tikrai nesikis, branduolinio karo tikrai nenores, rusija ne serbija. O kas liks nuo ukrainos turbut i NATO istos veliau:)

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras