Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Duobės Kinijos ir JAV santykių kelyje (19)

Komentarai:

Xwalixas, 2010 03 15 17:09
Antra dalis: Dabar Japonijos vietą užima Kinija. Jav išties rimtai susikibo su Japonija - mažu, bet aršiu ir galingu priešininku antrajame pasauliniame kare, ir nors pergalė buvo pasiekta, ji buvo pasiekta labai sunkiai ir su dideliais nuostoliais. Reikia paminėti, kad Jav tuo metu taipat kariavo Europoje su fašistinėmis italija ir Vokietija, dėl ko karas su japonais Ramiajame vandenyne dar labiau pasunkėjo, nes kautis reikėjo vienu metu dviem frontais. Taigi, situacija kartojasi, tačiau vietoje Japonijos yra Kinija. Kaip ir senais laikais Japonija, Kinija siekia tapti dominuojančia galybe Azijoje, ar net pasaulyje. Tam ji turi labai realias galimybes varžytis ne tik dėl galingiausios Azijoje, bet net dėl galingiausios pasaulyje valstybės titulo. tačiau tai kertasi su Jav interesais ir toliau išlaikyti vienapolį pasaulį geopolitinį žemėlapį. Prieš antrąjį pasaulinį karą Jav turėjo realias galimybes susidoroti su geopolitiniu priešininku Ramiajame vandenyne ginklu. O štai dabar tai yra neįmanoma dėl kelių priežasčių: visų pirma, abi valstybės yra branduolinės. branduolinis karas būtų neišvengiama katastrofa ne tik abiejoms valstybėms, bet ir visam likusiam pasauliui. 'Paprastas' karas taipogi neįmanomas, nes nei Kinija, nei Jav nesugebėtų nei užgrobti, nei išlaikyti viena kitos teritorijų. Antra: abi valstybės yra labai viena nuo kitos ekonomiškai priklausomos. Abiejoms karas labai pakenktų. Tačiau kodėl aš kalbu apie karą?? Ogi todėl, kad valstybės visais laikais mėgdavo išspręsti problemas ir geopolitinius klausimus ginklu. Tačiau šiuo atveju tai neįmanoma dėl anksčiau išvardintų priežasčių. Ir visgi Jav ir Kinijai bendradarbiauti tarpusavyje yra labai naudinga(ką jos ir daro), jos niekada nebus sąjungininkės dėl per daug skirtingų geopolitinių interesų ir skirtumų. Jav - demokratinė valstybė, o Kinija komunistinė. Jav bando išlaikyti dominavimą vienapolyje pasaulyje, o Kinija siekia tapti galingiausia daugiapolio pasaulio valstybe. Ir vis dėl to man atrodo labai keistai, kad jav vienu metu oficialiai lyg ir bendradarbiauja ir palaiko draugiškus santykius su Kinija, bet gretimai šalia draugiškų santykių pardavinėja ginklus Taivanui, vis kelia išties opius ir nemalonius Tibeto bei žmonių teisių pažeidinėjimo klausimus, spaudžia Kiniją atsiverti pasauliui ir vis labiau demokratizuotis. Tai įrodo, kad Jav ir Kinija artimiausioje numatomoje kelių dešimtmečių ateityje nepaisant artimo bendradarbiavimo, slapčia kaišios viena kitai pagalius į ratus.

Xwalixas, 2010 03 15 15:24
Mano nuomone, Ramiajame vandenyne dabar tarp Jav ir Kinijos susidarė labai panaši situacija, kaip prieš antrąjį pasaulinį karą tarp Jav ir Japonijos. Palyginimui: vienoje Ramiojo vandenyno pusėje Jav, o kitoje neslepianti savo ekspancijos planų į Aziją ir Australiją imperialistinė - militaristinė Japonija, esanti sąjungoje su taipogi labai agresyviomis fašistinėmis valstybėmis - Italija ir Vokietija. Tačiau pagrindinis Jav geopolitinis priešininkas buvo ne Europoje esančios, ir bent jau kol kas tiesioginės realios grėsmės nekeliančios Italija ir Vokietija, o Japonija, esanti kitoje ramiojo vandenyno pusėje. Yra tekę girdėti įpač įdomią ir tikrai labai į temą sąmokslo teoriją, kad Jav pati išprovokavo japoniją pulti Perl Harborą, nes tai buvo naudinga smulkiai valdžios ir verslo žmonių grupelei. Žinoma, kad Jav prezidentas jau prieš savaitę žinojo apie tai, kad japonai ketina pulti Perl Harborą, tačiau nieko nedarė, kad apsaugotų savo piliečius - kaip tik liepė nutraukti naftos tiekimą, prekybą su Japonija, įšaldyti Japonų sąskaitas Jav bankuose, žodžiu darė viską, kad Japonija įsiustų ir pultų Jav. Amerikiečiams tai pavyko; po Perl Harboro atakos pasikeitė šalies nuotaikos bei požiūris į besiplečiantį konfliktą Europoje. Iki tol pasyviai neramius įvykius stebėjęs neutralus Jav kongresas paskelbė karą ne tik Japonijai, bet ir Italijai su Vokietija. Norą mobilizuotis pareiškė per milijoną amerikiečių vyrų. Jav antrasis pasaulinis karas ramiajame vandenyne baigėsi labai laimingai: išlaikytas dominavimas Ramiajame vandenyne, sunaikintas pagrindinis priešininkas. Ką ten sunaikintas - paverstas sąjungininku su viena iš labiausiai klestinčių ekonomikų pasaulyje. Pirma dalis, išsisėmiau ir pavargau rašyti. :D Laukit antros.

Europa > Studentui KGB, 2010 03 09 18:51
Studentai vis vargsta.

Darbą dirbt reikia. Motina Rusija nupiepusi, apšepusi, trenkianti kvapais įvariais. Kalta - JAV.

Čia kai KGB jau tiek metų plovė smegenis ruseliams tai dėl savo negebėjimo kurti tvarką, ieškoti priešų aplink Rasiją...

A.K., 2010 03 08 22:47
Studentas: "Rusija turi dideles prekybos sutartis, su Indija aukstuju technologiju srityje siekiancias desimtis milijardu doleriu, su Brazilija zaliavu kontraktus", taciau elementarioje prekybos (importo ir eksporto) grafoje, nuo kuriuos priklauso daugiau maziau valstybes gerbuvis, Rusija nepakliuna i siu saliu prekybos partneriu 5-tukus (itariu, kad ir desimtuka nepakliuva), taigi konfliktas su Japonija, EU, JAV ar kitomis vakaru valstybemis yra pragaistingas del dideles ekonomines tarpusavio priklausomybes ir pastaruju saliu investuoto kapitalo. Tad del Dievo meiles:], palik jas ramybei. Beje del Indijos (Brazilijos apimtys taip pat nemazos) dideles prekybos apimties su Kinija, Kinija turi beveik su visomis valstybes dideli prekybos balansa - kinisku prekes importuoja beveik issimtinai visos salys (tad mineti, kad kazkuri salis turi dideles prekybos apimtys su Kinija yra tas pats, kas pasakyti nieko). Beje, sios dazniausiai nera pirmojo butinumo, o pigus "slamstas"(tiesa, kokybinis suolis pastebimas), kurio daugelis valstybiu noretu nusikratyti(iskaitant ir Indija), nes tas slamstas silpnina ju vietinio "slamsto" pramone.

GRU pasekejas to Jonas balvonas, 2010 03 08 18:58
As pritariu is esmes studento issakytai minciai, jog Amerika varo politika nukreipta pries visus, tai pries Kinija, tai siuo atveju pries Rusija, nes is esmes praranda savo pozicijas pasaulyja. Ir jai zut but reikia visus vaizduoti blogieciais, kad galetu vykdyti toliau savo expansine politika - neteiseti karai Irake ir Afganistane. Neturejo Sadamas masinio naikinimo ginklu, taip kad ir teisinio pagrindo nebuvo - kas be ko tai pripazinta Britanijos ir Olandijos, berods, parlamentu, ar parlamentaru, na ne esme. Ir del bokstu dvyniu kazkas neaiskaus yra, yrodymu pilna kad amerikieciai patys susprogdino juos, - vienas idomus faktas: 9 11 visiems zydams dirbusiems dvyniuose buvo liepta neiti i darba:) idomu, ane... bet pamascius jei Rusija bent kazka panasaus butu padariusi, arba bent butu aliuzija i tai, tai jus beretes turbut visi net apsimystumete, ir rektumete ne savu balsu, - Karas, ir pansiai, Rusai puola, o mat Amrikieciams pyskinti nei is sio nei is to galima... neteisybe gi juk, kur gerbiamieji objektyvumas. O ponas Jonai, del jusu tai prasom nesikabinti prie zodziu, ne ta raide ar zodis tai jau saukiam kas studentas, o kas nea, esme ziurekite...

Studentas, 2010 03 08 17:27
susimove tamsta o ne studentas, cia ne organizacija o czv vykdomas projektas, kuris igavo pavadinima siu valstybiu primuju raidziu. reik ismokti skaityti pagaliau!

Studentas, 2010 03 08 17:27
susimove tamsta o ne studentas, cia ne organizacija o czv vykdomas projektas, kuris igavo pavadinima siu valstybiu primuju raidziu. reik ismokti skaityti pagaliau!

Jonis, 2010 03 08 17:11
p. Studente, ir vėl susimovei. Tokios organizacijos - KUUAM, kaip kad Tu rašai(kazahstant, ukrain, uzbekistan, azerbaidzian, moldova), nėra ir nebuvo, o buvo ir dar yra (nors ir veikia neaktyviai) GUUAM - Gruzija, Ukraina, Uzbekistanas, Azerbaidžanas, Moldova. Tiesa, vėliau išstojus Uzbekijai ji virto GUAM.
Matyt, p. Studente, prastai skaitai atsiųstas "metodičkas", o gal tie, kurie jas sudarė, persistengė perrašinėdami istoriją. Tada belieka kaltinti tik juos.
Sėkmės studijuojant, bat pasistenk būti atidesnis.

Studentas, 2010 03 08 11:40
tamstai pasakysiu - sios valstybes pirmos prabilo apie gliobalios politines ekonomijos strukturos sukurima, konkreciai - naujos valiutos ivedima (aisku tai labai ilgas ir sudetingas procesas, bet ties juo dirbama), taip pat su sitom valstybem Rusija turi dideles prekybos sutartis, su indija aukstuju technologiju srityje siekiancias desimtis milijardu doleriu, su Brazilija zaliavu kontraktus, indija ir kinija tarpusavyje turi milziniska prekybos balansa, posovietines erdves rusija laiko savo didziausia rinka produkcijai realizuoti ir t.t. aiskiau?

Del Nato sutinku, Rusijai si organizacija kelia didziasia pavoju, nes CZV kardinolai simtmecius braizo Rusijos zlugimo schemas ir siekia uzurpuoti Rusijos beribius resursus. Siulau prisiminti Eizenhauerio kelione i Maskva. Kremiliuje buciuojasi glebesciuojasu su Chrusciovu, kalba apie SSRS ir JAV santykiu atsilima ir t.t. o tuo tarpu vashingtone hebra braizo schemas kaip suzlugdyti Sovietu Sajunga. Saltasis karas tesiais. Po sajungos zlugimo buvo pradetas vykdtyti taip vadinamas KUUAM (kazahstant, ukrain, uzbekistan, azerbaidzian, moldova) projektas - atplesti posovietines erdves nuo rusijos itakos. Sis projektas po truputi visiskai zlunga.. pasiteisino nebent ukrainoje per orandzine revoliucija. Bet ir tai buvo didziulis nepasisekimas ir jav pralaimejimas. Jusenkos populiarumas keli procentai, valstybe nustekianta ir pan. Ukrainos ir Rusijos duju konfliktas buvo taip pat czv darbas. Istorijos perasymas europoje ir ukrainoje, rusu kalbos eleminavimas is kasdienio gyvenimo, dar vienas galsus spec tanrybuu darbas. Gruzijos karas viso labo tik vienas elementas siome projekte, buvo tiketasi , jog pasitelkus medios priemones ir dezinformuojant pasauli rusija bus parklupdyta, bet to neivyko. NATO steigia vis daugiau ir daugiau savo kariniu daliniu visame pasaulyje, nuperka valstybes uz beverte valiuta (azerbaidziano atvejis). Kasmet surengia simtus kariniu mokymu, apie kuriuos nieko nezino, Rusija priversta isitraukti i sia suirute, panasiai kaip Reagano laikais. Rusija pagal karinius mokymus netgi nusileidzia NATO, bet apie nato mokymus niekas nezino,o apie rusijos - visi? m? keista?
Arktyje atradus duju ir naftos visi prabilo jog rusija ruosiasi kariniam konfliktui, netgi i 2008 metu strategija irase jog del siu resursu gali tekti naudoti karinius veiksmus.. gresmingi imperialistiniai mostai? taip?! NE! ogi JAV pries kelis menesius buvo toki dokumenta isplatinusi ir pareiskia pretenzijas i siuos resursus ir jog pasiruosusi naudoti karine jega jiems uzurpuoti!
Kaip manai, nenoriu moralizuoti, bet kokia gali buti pozicija valstybes kurios istorija viena spalvingiausiu pasaulyje, nazionalizmas didesnis uz prancuzu revoliucijos dvasia, geopolitine padetis palankiausia, bet kartu ir sudetingiausia pasaulyje, kaip atrodo kaip valstybe turi ginti savo interesus situo atveju?? sakyciau dar labai minkstai tai daro ir su didziulem nuolaidom. Karinio laivyno mistral pardavimas rusijai rodo butent jog jav geriau nesdintusi is europos.

studentui, 2010 03 08 00:53
nesunku suprasti tavo, pasakyma "neketinu kartoti" kaip zmones nezino ka pasakyti toki pasakymai buna dazni.

Toliau- del yvairiu narysciu. gal gali man paiskint, rusijos pozicija, ---Šiaurės Atlanto Bendradarbiavimo Taryba,Euro-Atlantinės Partnerystės Tarybą ,Partnerystė dėl Taikos.rusija yra visu ir ne tik situ organizaciju nare,bet NATO ir JAV laiko priesais Nr 1;2.
tai kokiu velniu eiti su priesais obuoliauti? ir kuriems galams sukurta Nuolatinės jungtinės tarybos (NJT)

Studentas, 2010 03 07 22:27
na Indija nera visa teise nare shanghajaus organizacijos nare bet turi pilnateises stebetojos statusa, kas reikia suprasti, dalyvauja ar vienaim ar kitaip daro itaka sprendimo priemimo procesui.

BRIC nera oficiali organizacija, bet ka as norejau pabrezti tai tik tai, kad sios valstybes veikia dvisaliu pagrindu labai intesyviai, nenoriu kartotis ka jie nuveike ar ka ketina nuveikti.

Gal Rusijos ekonomika ir nukrito per krize labiausiai, bet daugelis ekspertu vis tiek sutinka, jog Rusija turi realius sansus igyvendinti 2008 metu strategija - iki 2025 tapti viena is penkiu stipriausiu ekonomiku pasaulyje, manau ir piratariu tokiems pasakymams.

Jonis, 2010 03 07 22:18
p. Studente, vis tik jaučiasi, kad esate tik studentas. Pirmiausia reikėtų žinoti, kad Indija nėra Šanchajaus organizacijos narė. Antra, tokios organizacijos, kaip BRIC, irgi nėra, tai tik bendras didžiųjų kylančių pasaulio ekonomikų simbolinis pavadinimas. Be to, patys rusų apžvalgininkai dejuoja, kad jų valstybės kiti jau nebenori įtraukti į BRIC, kadangi jos ekonomika per krizę smuko labiausiai iš šių keturių valstybių.

Studentas, 2010 03 07 21:15
leisk taves paklausti vieno dalyko: kaip sugebi tiek daug prirasyti apie nieka?

Europa > KGB studentams, 2010 03 07 17:11
Studentui (KGB mokyklos) visada maloniau priklausyti nuo savo Motinos Rusijos (dabar valdomos imperatoriaus Putino). JAV jau nuo Sovietų Sąjungos laikų priešas - nr. 1. Nes ten žmonės dirba ir uždirba, o Rusioje geria daug degtinės, naftą pumpuoja ir galvoja, kodėl nepasiseka užsidirbti. Studentui (KGB mokyklos) irgi kyla pavojaus instinktas: jeigu dirbantis, ne tingintis ir dar lyderis taps vieninteliu pasaulyje, kas pasidarys? Gal ir man reikės pakeist kvalifikaciją?

Nesijaudinkite...Studentų (KGB mokyklos) nereikia ten...yra ir taip purvinus darbus atliekančių...

Rusijos imperijai yra vienintelis stiprus smūgis dėl jos populiacijos tamsios. Sudentas (KGB mokyklos) galvoja, kad priešas JAV imperija nuskriaudė jį, jo Motiną, tačiau nesupranta ( o gal nenori suprasti), kad už darbą mokami pinigai, bet ne už alkoholio vartojimą darbo metu...gal dėl to ir sugriuvo Sovietų Sąunga? Dėl tinginių, alkoholikų, populiacijos degradavusios? Darbas yra darbas, kad ir kiek keltum paniką apie JAV grėsmę, ji nepuola, o dirbt tai reikia. Gal JAV ateis į Rusiją ir išmokys kaip reikia dirbti? Gal bus tokia gera? Ir padės žmonėms? Parodys kelią į šviesesnį rytojų? Studentui (KGB mokyklos) tada nebebus darbo, priešų nebeliks. Veidrdoyje suradęs didžiausią priešą Rusijos gyventojas atsibus ir nusimes savo tingėjimo grandines? Bet imperijoje to nebus.

Rusijos imperijos vieno polio pasaulyje betvarkės ir tingėjimo būtų daugiau. Žmonės sėdėtų ir gertų degtinę kibirais, laukdami nemokamų produktų ir komunizmo atėjimo į Žemės planetą. Gerai, kai yra dirbančių žmonių, kuriems rūpi žmogus, rezultatai, kokybė. Tamsieji viduražmiai negrįš į Žemės planetą. Rusijos imperija naikina save po truputuką. Šviesi ateitis nusimato visiems dirbantiems, bet ne tokiems kaip komentatoriai rusofilai propogandistai...Putino šlapenkių pakerėti jie ir toliau nekęs JAV, dėl savo tingėjimo kaltins kažką kitą...tokie tai jau žmonės.

Studentas, 2010 03 07 16:51
gerb. A.K. savo pasisakyme papriestaravote sau du kartus. Kinija ir Indija jau yra BRIC nares, ka pats ir pastebejote, be to, yra kita organizacija kuriai priklauso sios valstybes - shanhajaus organizacija. Ar tikrai sios valstybes neturi nieko bendro?
kitas priestaravimas dar ryskesnis - BRIC ir Shanhajaus organizacjos ir yra geopolitinis darinys, muitu sajunga skirti ekonominius tarpusavo rysius! is kitos puses sios valstybes priklauso kariniai sajunai - tikslaus pavadinimo nepamenu, bet jos esme "karinio konflikto metu padeti uzpultai saliai", kitaip tariant nato analogas.

A.K., 2010 03 07 15:28
Tik beprotis gali isivaizduoti, kad Kinija ir Indija eis i artima sajunga (poli). Beveik visose sferose turincios susikertancius interesus (panasi ekonomine struktura - konkurencija, augantis apetitas resursams - konkurencija, neissprestas sienos konfliktas, demokratijos ir diktaturos suderinimo klausimas). Jau Indija greiciau riesutauti i miska eis su JAV nei jai jokios naudos negalinciai duoti Kinija. O Brazilams ko i ta poli eiti? tik del to, kad ji priklauso BRIC, nieko nereiskiancia sparciausiai auganciu ekonomiku pseudoorganizacija, skirta beveik issimtinai ivaizdzio formavimui, o ne geopolitines schemoms.

Studentas, 2010 03 07 13:32
silpstant jav galioms, jos politika gali tapti vis agresyvesne - prie sienos priremtas zveris visada labiausiai pavojingas.

Is kitos puses yra tiesos jog betvarkes daugiapoliame pasaulyje gali buti daugiau. Visgi priklausymas nuo vieno polio yra pavojingesnis negu nuo daugiau. Panasu jog rusija, indija, kinija brazilija ir satelitines valstybes posovietineje erdveje KUUAM (kazahstant, ukrain, uzbekistan, azerbaidzian, moldova) gali sudaryti viena dideli poli, ES atskira poli, o JAV tas kas liks. Globalios finansines strukturos priklausomyms nuo vienos valstybes ir ypac tokios kaip jav yra labai pavojinga!!! is kitos puses formuojasi nauja globali politikos ekonomijos struktura kuri turi butu stabilesne negu pries tai buvusi.

Bet kuriuo atveju, noriu pabrezti, jog tokie scenarijai visada yra labai salygiski ir mazai prognozuojami, tad jais itin pasitiketi nereiketu. Is kitos puses, daugelis rimtu studentu ir tarptautiniu ekspertu visiskai sutinka su poliarizuoto pasaulio kristalizacijos procesu.

GRU pasekejas, 2010 03 07 12:57
Na del saltojo karo tai nezinau, nes reikalingas dvipolis psaulis. Po 1945 susiformavo du blokai, dvipolis pasaulis, kilo saltasis aras, konfrontacija. 1990 liko tik vienas pasaulinis polis - JAV. Va dbr nusilpus JAV galiai, ir sustiprejus kitoms valstybems turime, ir artimiausiu laiku turesime daugiapole pasaulio santvarka - JAV, Kinija, Rusija, Brazilija, Indija, ES. Kas geriau? Dvipolis ar daugiapolis pasaulis... Nznau, turbut dbr bus betvarkes daugiau, nes kiekvienas tvarkysis savo kieme kaip nores.
Na cia siektiek apie tai - http://www.acus.org/publication/global-trends-2025-transformed-world

Studentas, 2010 03 07 12:06
Greiciausiai JAV suprato, jog nesulauks Kinijos paramos sankcijonuojat Irano klausima. Kinija gauna gal daugiau kaip trecdali naftos ir duju is Irana, todel jokiu budu nesiims jokiu sankciju prie sia valstybe, kas nepatinka JAV. Kaip rezultatas, matyt, JAV siekia spausti Kinija jai opiais klausimais: Taivanas, zmogaus teises, dideliu imoniu "gasdinimai" pasitraukti is Kinijos rinkos ir pan. Bet kuriuo atveju, Kinijos ekonomine ir politine galia vis dideja, tai nepatinka JAV. Kinija turi interesu artimuosiuose rytuose, JAV taip pat. Kinija turi interesu Afrikoje, JAV taip pat. Kinija yra investavusi trilijonus doleriu i JAV rinka, tad ju atsiemimas paralizuoti JAV ekonomika liktinai. Kinija yra viena is tu valtybiu, kurios siekia naujos globalios valiutos, pakeiciant doleri, kas butu dar vienas tragiskas smugis JAV imperiniams interesams, pasklidusiems po visa pasauli.
Mano nuomone, artimoje ateityje gali prasideti naujas saltasis karas su Kinija. Nors oficialiai deklaruojami draugiski ir ilgalaikiai santykiai, agresyviu priemoniu nesiemimas Kinijos atzvilgiu gali sugriauti JAV imperine struktura. Ko pilkieji JAV kardinolai tikrai nenori.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (921)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (297)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras