Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Globalusis futbolas (I dalis) (5)

Komentarai:

Šarūnas, 2010 03 10 11:03
Studente, kaip? Išties įdomu.

Studentas, 2010 03 10 09:33
to londonas

imanoma.

londonas, 2010 03 10 00:34
Trečiasis mitas tikina, kad Europos Sąjunga ir didžiosios valstybės mums nurodinėja, kaip elgtis, o jeigu elgsimės blogai – nuskriaus. Deja autore nesupranta kad taip ir yra...... europos sajunga nenurodineja o uz neatliktas uzduotis uzsuka kraneli...tada mes ateiname i prota ir darome taip kaip reikia ir kranelis atsukamas.....nieks nieko nesake bet visi suprato:)komentaruose pasigirsta raginimu istoti is europos sajungos. Gerbiamieji portalo raseivos laukiam straipsniu tema: istojimas is europos sajungos ar tai imanoma?:

Arnas, 2010 03 09 12:45
Bukas straipsnis, ypač pabaiga, mitai: 1) Priešingai, seniau lietuviai buvo labai atviri, tvoros netrukdė gyventi kaimynams. Tiesiogine prasme. Perkeltine, Lietuvoje knibždėjo įvairios tautos(slavai, vokiečiai, totoriai, karaimai, žydai, vengrai, italai...). Net per didžiuosius religinius karus, Lietuvoje gana draugiškai sugyveno katalikai su žydais, protestantais, provoslavais, musulmonais...
2) Pagyvensim ir pamatysim, Graikijai jau siūlo už jos skolas parduoti savo salas, istorinius paminklus...
3) Logikos nulis, su kuo suderiname savo įstatymus? Kas skiria pinigus arba juos jeigu kas neskaidru nutraukia?

Gaila jog šitame portale reiškiasi tiek daug pseudopolitologų...

Studentas, 2010 03 09 12:14
Teko skaityti ir idomesniu straipsniu apie globalizacija. Pastebetinas tik vienas paradoksas - Lietuva yra globalizacijos uzkampis, vadinasi siame procese dalyvauja labai ribotai, globalizacijos neigiamos pasekmes vienos didziausiu europoje.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (919)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (223)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (295)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras