Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  Karinė energetinio saugumo dimensija (6)

Komentarai:

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2011 02 07 13:32
1.GERBIAMAS ARUNAI NAUJA EKONOMINE TEORIJA(NET) TEIGIA KAD BET KOKS VEIKSMAS VYKSTA 5-IOSE ERDVESE
3-IS IS JU TAKTINES,2-STRATEGINES

2.STAI SIOS ERDVES GALIMA VADINTI RINKOMIS
2.1.VIENOS VALSTYBES ERDVE-TARKIME VATIKANAS
2.2.VALSTYBINIU SUSIVIENIJIMU ERVE-RINKA-TARKIME EUROPOS SAJUNGA
2.3.MUSU PLANETOS ZEMES ERVE-ARBA PASAULINE RINKA
AUKSCIAU ISVARDINTOS ERDVES-RINKOS YRA TAKTINES
BAIGESI NAUDINGOS ISKASENOS,VANDUO IR KITA MUSU PLANETOJE ZEMEJE VEIKSMAS PERKELIAMAS I KOSMINES ERDVES

2.4.MUSU VISATOS ERDVE-RINKA
2.5.KITU VISATU ERDVE-RINKA
TAI DVI STRATEGINES ERDVES KOSMINES,KAS VALDO JAS TAS VALDO VISKA

3.RUSIJA SENIAI SUPRATO TAI IR VISAS JEGAS METE I SIAS ERDVES TODEL RUSU KOSMINIAI LAIVAI VIENI GALINGIAUSI IR PATIKIMIAUSI PLACIAI BUVO VYKDOMA SPIRAL PROGRAMA

4.NESUSIMASTETE KODEL TIEK DAUG KARISKIU TARP KOSMONAUTU,O TAI PROGRAMOS SPIRAL PASEKME

5.KITU ERDVIU-RINKU NERA IR SNEKETI APIE STRATEGIJAS TAKTINESE ERDVESE YRA SVELNIAI TARIANT NEMOKSLISKAI,TAS LIECIA IR NATO VISAS STRATEGIJAS PASAULINEJE ERDVEJE(MUSU PLANETOS ZEMES ERDVEJE) VISOS JUOS TAKTINES,O KAIP ZINOTE TAKTIKA NUO STRATEGIJOS SKIRIASI IR GAN STIPRIAI

Anonimas, 2010 03 28 22:53
"JAV gynybos departamentui užtenka mažiau nei 2 proc. visos JAV suvartojamos naftos"
Vejai. Jei JAV kariuomene, su rezervais, kazkur 1,5 proc gyventoju, tai kaip gali suvartoti tiek mazai naftos?

Studentas, 2010 03 11 21:46
geras straipsnis, bet lenkus reiketu uz vienos vietos pakabinti.

is tikruju resursai ypac nafta dujos yra labai pavojingos liaukos, keliancios gresme visiems. Tai yra skurdo, kariniu konfliktu, pinigu ir galios saltinis. jav siekia valdyti siuos resursus nes butent jav didziausia energetikos vartotoja pasaulyje. Ateityje galima tiketis dar didesniu perturbaciju ..

Studentas, 2010 03 11 21:46
geras straipsnis, bet lenkus reiketu uz vienos vietos pakabinti.

is tikruju resursai ypac nafta dujos yra labai pavojingos liaukos, keliancios gresme visiems. Tai yra skurdo, kariniu konfliktu, pinigu ir galios saltinis. jav siekia valdyti siuos resursus nes butent jav didziausia energetikos vartotoja pasaulyje. Ateityje galima tiketis dar didesniu perturbaciju ..s

mongol, 2010 03 11 10:14
galima butu prirasyti maziau, bet daugiau apie esme, t.y. Nato bendros energ politikos ir lenkijos pasiulymų reiksme ir perspektyvas, o ne vamzdynų saugojimą.

Xwalixas, 2010 03 10 10:55
Puikus straipsnis,neturiu ko pridurti.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1254)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (302)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (342)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (653)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (170)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras