Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kosovo ir Serbijos suartėjimas – politikų fantazija ar reali galimybė? (6)

Komentarai:

Vidmantas, 2011 01 28 20:32
Tik laiko klausimas, kada Kosovas prisijungs prie Albanijos.

kd, 2010 03 18 22:58
As tik niekaip nesuprantu kokia nauda turi is Kosovo JAV ??? kam pripazinti ir poto visa pasaulio bendruomene spausti kad tai pat padarytu - pripazinti valstybe kuri realiai neegzisuoja . Nei istorijos , nei ateities , nei patiems naudos . Nuo kada tapo tokia svarbi Albanija ???? bedniausiai europos valstybes . Vat ka gavo JAV ir pasaulis tai dar du kudikius - netyciukus ir neziniukus - Rusai geri mokinai - Pietu Osetija ir Abchazija . Tu triju valstybiu likimai neaiskus - laimes kudikai bus jei pavyks kaip Moldavai prasisukti . O europa gavo dar sumaisties - tiek Es pletra Balkanuose pakibo - kaip tuos serbus pajiimti reiks i seima jei nenores susitaikyti su netektim .

Kęstas, 2010 03 18 17:54
Ir Vilniui dauguma rusu integruojasi.

..., 2010 03 15 09:54
Gal tada ir nebande integruotis. Bet dalis isvyko, o dalis liko ir integravosi. Na nebent like Vilniuje neaiskios tautybes rusai/lenkai, kuriems visiskai tas pats. Provincijoje dauguma rusu kalba lietuviskai, vaikai eina i lietuviskas mokyklas, vaikai gimimo liudijimuose jau uzrasomi kaip lietuviai ir t.t. Kosova prijungti tik prie Albanijos, nes cia antra albanu valstybe, visiskai dirbtine. Bosnija isskaidyti, serbu respublika prijungti serbams, kroatu - kroatams, ir palikti maza Bosnija, kuri gyvuotu is esmes tautiniu pagrindu, nes dabartine is triju daliu niekur neves, kaip ir Kosovas.

GB, 2010 03 12 14:50
Kosovo problema labai panaši ir tuo pačiu labai skirtingai nei 90ųjų Lietuvos. Mes nekentėme ir nekenčiame rusų, o čia gyvenantys rusai visai nebando integruotis. Labai panašu į Kosovo albanų ir serbų santykius. Čia aišku neapsieinama atitinkamai Rusų ir Serbų siekio sukurti penktą koloną.
Štai ir priešingas pavyzdys - Tarpukario Lietuva ir Vilniaus kraštas, gi mes šį kraštą laikoma savo kultūros lopšiu, kaip ir serbai Kosovą. Šią problemą pagaliau išsprendėme, tik kartais pykštelna ugnelės, bet, manau, jos kurstomos tik kelių žmonių.

Arnas, 2010 03 12 09:54
Tikrai įdomus straipsnis, nes dažniausiai apie situaciją ten praneša tik politologai arba pakalbinti kariai, ten tarnaujantys(avę), o tai tikrai neatspindi kokia reali situacija gali būti.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (919)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (223)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (295)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras