Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  „Pykčio diena“ Rusijoje – be ypatingo pykčio (7)

Komentarai:

occupied territory, 2010 04 04 17:42
Koenigsberg fell to the Red Army in April 1945. The population was completely wiped out of Koenigsberg during the war. All the inhabitants of Koenigsberg were killed by the advancing Soviet Army, deported to other parts of the Soviet Union, or escaped to the German mainland.

Polish Foreign Minister Bronislaw Geremek, in 1998, said that Kaliningrad “is a threat not only to Poland but also to European security. The amount of forces in Kaliningrad is unknown. However, the International Institute for Strategic Studies in London estimates a total number about 20,000 soldiers currently in Kaliningrad, of which 14,500 belong to the ground forces, and the rest to naval and border forces, and the interior troops. There are two Russian submarines, two destroyers, four frigates and 30 other surface ships in the Baltic Sea.[xxi][xxi] It is this military complex in the region that Russia might use to further its image as a superpower and a bargaining chip to mark its influence within the Baltic Sea region. This region is an occupied territory and Russia must leave

au, 2010 03 25 10:17
Taip, truputuką mažoka informacijos apie grasinamas priemones prieš šiuos renginius. Čia manau irgi svarbi detalė. Straipsnis geras, kai surinkta viskas vietoj ir pateikta skaitoma forma. Visada vertinau autoriaus straipsnius.
Ponui cesloveliui patarčiau pasimokinti rašyti lietuviškai, o ne „yvairias slebezavimais“, negi taip negerbiat kalbos, ar tiek atsilikęs technologijose :)

Studentas, 2010 03 25 10:12
visi kalba, jog rusijoje draudziami protestai ir zodzio laisve. Ar tokie reiskiniai nepaneigia "tokios samokslo teorijos" ?

?, 2010 03 24 23:20
koks ten sukilimas po 10 000 tukstanciu kaliningrade turejo susirink dar daugiau zmoniu apie 30 -50 tukstanciu bet tiems opozicionieriams atejo grasino rezimo chekistai pistoletais o opoziciniu laikrasciu zurnalistus 4 nusove tai kas poto rengs kai visi ibauginti kaip sovietmeciu?

ceslovelis, 2010 03 24 22:06
Del objektyvumo man klausimu nekyla, jie kils studentui :):). Kas del jusu laikysenos (nuomones) ,tikejausi straipsnio su trupuciu saliskumo(autoriaus laikysenos) ,nors skaitant kitus jusu straipsnius to irgi nepastebejau.Gal tai ir ytakojo mano nuomone .Kas liecia straipsny, viskas yra puiku,ir tikrai analizuodamas (faktų, argumentų rinkiny )imu susidaryti kitoki vaizda .

Autorius, 2010 03 24 19:44
Ačiū. Dažnai sulaukiu tokių vertinimų. Bet info žanrų teorijoje faktų, argumentų rinkinys irgi reiškia vertinimą ir nuomonę. Tai netgi objektyviau, negu "aš manau", "mano nuomone" ir pan. Personifikuoti išvadas ar prognozes yra etinis dalykas, kurį apeiti galima pateikiant argumentuotę. Žinoma, ir surinkti faktai gali būti tendencingi, tapti propoganda, atspindėti autoriaus laikyseną. Nuyo to nepabėgsi. Taigi, atleiskit, vertintojau, toks jau mano įprotis...Gerai būtų ir rimtesnis Tamstos vertinimas.

ceslovelis:, 2010 03 24 18:18
cia ne pono straipsnis, o yvairiu straipsniu istraukos surinktos y kruva. jusu minciu cia didelis .0.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1205)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (267)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (322)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (597)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (154)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras