Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kirgizija – Rusijos ir JAV varžybų poligonas (5)

Komentarai:

Edis, 2010 04 17 14:38
Nemanau kad Rusija pilnai kontroliuoja procesus Kirgizijoje. Viskas daug sud4tingiau. Mėgina pasinaudoti savo tikslams. Greičiau tai vadinčiau destabilizacija regione. Na štai atėjo opoziciją į valdžia kai kurie mano grojanti pagal Rusijos dūdelę ir neuždaro JAV karinės bazės , palsilieka šį kozyrį žaidmui su JAV ir Rusija. Pinigai tai reikalingi bet kuriai valdžiai. Pirma tik patekusi valdžion jau pareiškė kad Kirgizijai reikia finansinės pagalbos ir sužiūro į Rusiją ( darbą padarėmė - mokėk ) , o kam uždaryti labai pelningą objektą ( nežinom ir žinoti kam mokėjote už bazę bet dabar jei norite ją turėti mokėsite mums ). Rusija nič nieko neišlošė, patikimesnio partnerio negavo - atvirkščiai nenuspėjami veikėjai valdžioje.

to 123, 2010 04 14 17:38
tekste "laužysis" nėra. Taigi nereikia lia lia.O priversti gryžti gali. Žinome kaip iš Maskvos verčia bėgti "licam kavkazskoj nacionalnosti", a ne?

Manau, 2010 04 14 17:33
Banditų perversmas, muziejus išgrobstė.. Aplamai, dauguma žmonių ten atsilike, kvailoki.

123, 2010 04 14 15:58
truputy absurdiskas pasakymas: "jeigu kirgizija lauzysis, tai 1000000 kirgizu is rusijos deportuos i kirgizija"

po tokio rusu sprendimo, rusijos gyventoju prieaugis turetu labai padidetu, nes visi "keliautojai" rusai irgi butu deportuoti is kitu saliu i rusija.

Dovilė, 2010 04 14 12:06
Labai įdomus ir informatyvus straipsnis.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras