Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Kremlius paliko Gruzijos lyderį už borto

2010 04 27

Kremlius paskelbė, kad Maskva džiaugsis užsienio svečiais, kurie atvyks dalyvauti švenčiant Antrojo pasaulinio karo pabaigos 65-ąsias metines, išskyrus Gruzijos prezidentą M. Saakašvilį. „Jo dalyvavimas nepageidautinas“, – pareiškė RF prezidento padėjėjas Sergejus Prichodka.

Pasak Kremliaus atstovo, pagrindinis dėmesys „skiriamas Pergalės dienos vidaus šventimui Rusijoje“, todėl kvietimus raštu prezidentas Dmitrijus Medvedevas išsiuntė tik artimiausių kaimynių – NVS valstybių – vadovams, ir dauguma jų atvyks. Į kitas valstybes kvietimų raštu nesiuntė, kad jų lyderiai nesijaustų nepatogiai, jei dėl užimtumo negalėtų atvykti, bet visiems be išimties valstybių ir vyriausybių vadovams buvo pranešta, kad jie būtų laukiami svečiai, pranešė „Itar-tass“.

RF prezidento padėjėjo duomenimis, į Maskvą atvyks Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy, Čekijos prezidentas Vaclavas Klausas ir kiti vadovai – daugiau nei iš 15 pasaulio valstybių.

Pasirengimui iškilmėms vadovaujantis RF prezidento reikalų valdybos viršininkas Vladimiras Kožinas prognozavo, kad gegužės 9-ąją Maskvoje gali susirinkti apie 40 šalių lyderių. Pergalės dienos minėjime patvirtino dalyvausią Armėnijos, Kazachstano, Moldovos, Tadžikijos, Ukrainos, Latvijos, Serbijos, Slovakijos, Slovėnijos, Prancūzijos, Vokietijos, Vietnamo bei Europos Tarybos vadovai. „Taip pat turėtų atvykti Azerbaidžano, Baltarusijos, Turkmėnijos, Graikijos, Izraelio, Italijos, Kanados, Lenkijos, Estijos ir Kinijos vadovai“, – mano V. Kožinas.

Pagal 2010 m. balandžio 21 d. portalo „NEWSru“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras