Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Nepripažintų ir nykštukinių valstybių paradas (8)

Komentarai:

Vidmantas, 2011 01 28 20:19
2014m. bus aišku, ar atsiras dar viena nauja valstybė - Naujoji Kaledonija. Tad laikui bėgant, nenustebčiau, jei šalių skaičius perkops 200.

Xx>Europietis,, 2010 05 31 17:05
kur buvai dingęs? Iš psichūškės po planinio patikrinimo paleido? Ar trumpant pas savo pusbrolį iš Čikagos lankei? :D Čia žinok tavo "argumentuotų", "neužgaulių", "protingų", bei "į temą" komentarų labai trūko...

Europietis, 2010 05 31 15:31
Rusijos imperija subyrės? Rusofilai motinos subyrėjimo nenori? Žemaitija nepriklausoma?

pastebejimas, 2010 05 27 16:08
Pietu Osetija - Pietu, o ne Siaures Kaukaze (t.y. kitapus didziuju Kaukazo kalnu).

GRU pasekejas, 2010 05 26 21:55
Jei realiai, dar desimtmetis ir pakils okeanu lygis ir neliks tos okeanijos... O tarp kitko tai straipsnis krc kazkos delfi lygio??? O kas bus jei zemaitija paskelbs nepriklausomybe??? Va zirmunai atsiskirs ir viskas... Kazkaip atrode kad anksciau dar straipsniai rimti buvo, dbr kazkokia demagogija ir propaganda varo kaip delfi... Krc autorius tai vapse nuciuozes... Paskaitai juoktis norisi, atrodo praitas Iskausko straipsnis buvo - "Kas ir kodel nuzude Lenkijos prezidenta?", va sitas straipsnis aiskiai rodo gerbiamojo lygi... Visai glusas jis ar ka??...

X, 2010 05 26 17:41
Hmm, o kas jeigu JAv teritrijoje gyvenantys indėnai sukiltu ir nusprestu jog jiems reikia savo valstybės? O kas jeigu JAV, sudaryta iš daugiau nei 40-ievalstijš imtu ir suskiltu?
Eilinis geopolitikos(o gal "aplink Rusiją nebesisuks pasaulis".lt) propagandinis straipsniukas... Feee, nors kitavertus, juk kai tarp remėjų yra JAV ambasada, akivaizdu kieno ruporu įsivaizduojate esą...

Ačiū, 2010 05 26 10:36
Geras papildymas iš Balsas.lt perpublikuoto str.:
ee
Molosijos, Silendo, Minervos respublikos, Melchisedeko dominija, Enen Kio karalystė, Ladonija, Oranija - tai mikrovalstybės i kurias nelabai kas kreipia demesio.. jos yra isvis negyvenamos arba yra koks vienas zmogus "ikurejas"
Okeanijoje yra daug rimtesniu objektu siekianciu valstybingumo .. Niuje, Rotuma, Banaba, Bugenvilis, keletas Vanuatu salyno salų ir t.t.
Pasaulyje yra mazdaug 400-500 separatistiniu ar galinciu tureti pagrinda atsiskirti (kaip Havajai, Rusijos respublikos ir kiti rajonai) teritoriju ... tik deja ne visom tautom tai pavyks padaryti , nes pasauly yra daug tautu save laikancių virsesnemis ir galinciomis (daznai sudarydamos tokias salygas) valdyti kitas

Lukas, 2010 05 26 10:30
ką ir besakyti - geras straipsnis, vis kitoks negu kiti...

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras