Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Moldaviškas vynas – politinių sprendimų įkaitas (7)

Komentarai:

Rusofilas, 2010 07 16 09:05
O tai kaip cia dabar isseina? Seime gi ne prorusiska partija, o gyvenimas geresnis netapo ?

" Moldova manau sugalvos kažką"
Kai kazka sugalvos tada ir gales galvoti apie geresni gyvenima, o dabar praejo 20 metu, o be vyno daugiau nieko neturi.

"Niekas prie atsilikusios Rusijos nesijunks"
O argi Rusija prase kazka jungtis?

" nereiks jungtis prie jokių Rusijos "Sąjungų", o normaliai gyventi"
Na dabar Moldova neprisijungus prie jokiu sajungu. O jos GDP yra Laoso bei Nigerio lygyje.

EUropietis, 2010 07 16 01:17
Rusofilai mane stebina, nros gal ir ne, jie matyt apie save taip sprendžia, galvoja kad ir kiti tokie beviltiški kokie ir jie.

Jie kaip ir Sovietų Sąjungos laikais galvoja, kad kažkas turi padaryti.

Nejaugi Moldova ir jos piliečiai tokie atsilikę, kad tik vyną sugeba gaminti? Kažką kitą sugalvos, kai norės. Niekas prie atsilikusios Rusijos nesijunks, jei du prisijungė, tai ne 15 kaip kažkada ir jei jau prisijungti mėgina baltaruskiai, tai per visokius ten atsiprašant skausmus didžiausius. Moldova manau sugalvos kažką, nereik apie save spręst, jei esi nevykėlis, tai gal Moldoviečiai ne tokie kaip tu, kažkodėl visi sugalvoja, tik jau Moldova negali. Vynas ne viskas, kažką kitą sukurs ir nereiks jungtis prie jokių Rusijos "Sąjungų", o normaliai gyventi. Tik komunistus reik į kalėjimą uždaryti, ar geriausiu atveju nebalsuoti už tas istorines liekanas. Ir bus normali valstybe. Politikai trukdo tiesiog ir 5 kolona valstybėje esanti.

Europietis, 2010 07 16 01:13
Lietuvos prorusiškos partijos


Lietuvos prorusiškos partijos - Darbo partija, Tvarka ir teisingumas, SocialDemokratai (kažkada komunistai suvalgė juos).

Esančios Seime tik, o kiek dar ne Seime? Valstiečių sąjunga ar kokia ten, Prunskienes berods nauja Liaudies sąjunga velniai ten žino, prikuria naujai vis, negali senų paslaugom pasinaudoti, tai tenka vis naujas kepti.

Lodorius to Europos pilietis, 2010 07 15 11:38
" pastoviai balsuoja už prorusiškas partijas,"
Ir kuri gi pas mus partija prorusiska?

"Kodėl negali eksportuoti į Europą? "
Nes Europos rinkos jau seniai uzimtos

" kurioje gyvenimo standartai yra aukšti,"
Na jei butu ten tokie auksti standartai, tai puse salies jaunimo nedirbtu gasterbaiteriais Maskvos statybuose.

Andrius, 2010 07 14 19:45
Atsipeikekit, Moldova buvo ir liks visam laikui priklausoma nuo Rusijos, kaip ir Lietuva, tiek ekonomiskai, tiek ir karine prasme, be rusijos, moldova isvis vargu ar egzistuotu, rusijai uzsinorejus, padnestre labai greit taptu nepriklausoma, rusijs kariai dislokuoti Moldovoje, o y vakarus jie vyno neeksportuos ten ES jau rinka uzeme, prancuzai italai iapanai Bulgarai ir kiti, belieka Rusija, pasikeis prezidentas, prisijungs prie muitu sajungos ir gales vyna vel laisvai eksportuoti


L N, 2010 07 14 15:47
Vynų embargas smugdys Moldovos ekonomika, vyno pramonėje žmonės gaus mažesnį atlyginimą ar net gali prarasti darbus. O tada kris jų prezidento populiarumas ir tauta vėl išrinks prorusiška prezidenta, kuris atsiduos Rusijai. Ir iš Moldoviško vyno skimirksniu išnyks visi sunkieji metalai ir pesticidai...
Manau Moldovai kolkas per sudėtinga atsiplėšti nuo Rusijos globos. Teks jiems dar kurį laika pabūti Rusijos vasalais.

Europos pilietis, 2010 07 14 14:39
Nieko stebėtino.

Molodva tiesiog atsidūrė sunkesnėje padėtyje nei Lietuva. Galbūt ir dėl žmonių mentaliteto. Baltijos šalys lengviau persitvarkė, turėjo glaudesnius ryšius su Vakarais, ten esančiais išeiviais, bet ir čia - Lietuvoje - 5 kolona (rusofilai, komunustai ir sovietiniai žmonės) pastoviai balsuoja už prorusiškas partijas, stabdo progresą, didina atsilikimą. Kitaip sakant tarnauja Rusijos imperijai.

Moldovos kelias - į Europą. Vynų eksportas? Kodėl negali eksportuoti į Europą? Kažkada ir Lietuvos eksportas buvo itin didelis į ne demokratiškąją Rusijos imperiją, o dabar? Dabar ne - iki 20 procentų. Estijai blokadą irgi darė, ir ką? Nieko - turi gerus kaimynus. Moldova turi rasti strateginių partnerių Vakaruse, ES ir ten tiekti savo gaminius.

O komunistai ir Rusijos agentai bei aišku pati Rusija su 5 kolona priešaky visaip stabdys Moldovos siekį tapti normalia valstybe, kurioje gyvenimo standartai yra aukšti, kur kas aukštesni nei atsilikusioje Rusijos imperijoje.

Belieka palinkėti Moldovai sekmės.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1205)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (267)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (322)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (597)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (154)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras