Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Baltarusijos vidaus politika (5)

Komentarai:

vytautas, 2010 07 28 16:46
Vėl apie demokratiją.Taip,Baltarusijoje demokratijos mažiau,kurkas mažiau,bet ir nusikaltimų,korupcijos lygiai kurkas žemesni.
Žinot,Lukašenka ne pulti reikia,o labai rimtai studijuoti,nes jam pavyko sukurti kažką pereinamo tarp buvusios ir esamų santvarkų.Tai nėra koks nors socializmas,bet tai ir ne laukinis kapitalizmas.Taip,tai diktatūra,bet diktatūra besirūpinanti savo piliečių saugumu,valstybės stabilumu,socialine padėtimi.Tai labai idomi diktatūra,nes pasaulyje tokios dar nebuvo.
Apie opoziciją nėra kas kalbėti.Ji tikrumoje silpna ir plačiųjų piliečių mąsės nepalaikoma.Ji tikrai yra finansuojama iš šalies,iš užusienų ir neturi jokios perspektyvos.
Atrodo tai supranta ir JAV.Štai todėl mūsų premjeras,po vizitų Amerikoje,taip skubiai šoko vizito į Baltarusija.Tik batka yra per kietas riešutėlis Kubiliaus dantims.

Baltaruskija - Europos nelaimė?, 2010 07 20 12:51
Rusijos imperijos mokesčių mokėtojai apmoka Baltarusijos "stebuklą". Klausimas: ar dar ilgai jie mokės už baltarusių gerą gyvenimą? Anksčiau ar vėliau Batka turės gyventi kaip visi, nebent norės eiti Š. Korėjos keliu. Aišku, kad sovietiniai runkeliai (kurių ir komentaruose dažnai pasitaiko po Baltarusijos straipsniais) plos savo fiurerui Batkai, bet... jie ekonomikoje ir apskritai politikoje nesusigaudo, yra menko intelekto, todėl net nesuvoks, kodėl Baltarusija yra pasmerkta anksčiau ar vėliau žlugti. Ėmė Baltaruskiai iš Tarptautinio valiutos fondo paskolą, kai reikės reformas daryti, tai darys... pinigai ant medžių neauga, dujos irgi gali pabrangti, ruskeliai baiginėja vamzdį per Baltijos jūrą, ką Batka galvoja daryti? Nebus pas jį daugiau kozirių, galės pensijon eiti, o Baltarusija - Azijinė valstybė Europos viduryje. Pagal daugelį parametrų atsilieka ne tik nuo Vakarų Europos, kuri gyvena pagal kitokius ekonomikos dėsnius (suprask ten viskas blogai - Baltaruskių propaganda), net atsilieka ji ir nuo Lietuvos. Taigi, kur čia tas rojus? Baltarusijoje? Pilka masė ten paprasčiausiai gyvena, kuriai tiktų Batkos, Putinai, Stalinia ir t.t. Jiems tiktų bet kas, svarbu, kad patiems savo smegenų nereiktų judinti. Bus juokinga, kai Batką mes iš politikos Putkinas, ir ką jis tada darys, ar turės kur bėgti? Kalchoznikas Lenino snukiu, gyvenantis 1990 metuose.

Dziugas, 2010 07 19 10:20
Straipsnis apie nieka.

idomu, 2010 07 16 23:07
Lukasenkos politika, tik sekti gresmes ir jas neutralizuoti. Toks vaizdas, jog linija tarp uztikrinto gyvenimo ir prazutuies labai plona, ir norint ja issaugoti reikia pastoviai gyntis nuo kazko tais. Taip ilgai testi nesugebes.

TVF pasiulymas kitokiomis aplinkybemis butu priimtas, bet siuo atveju tai grestu "parduotam" lojalumui, o be lojalumo neliktu ir rezimo. Manau, kad sis sprendimas buvo priimtas ieskant naudos tik sau, bet ne apskritai

Interesantas, 2010 07 16 19:08
"Mąstydama apie tolesnį savo kelią, Baltarusija atmetė Tarptautinio valiutos fondo pasiūlytą šoko terapiją ekonomikoje ir privatizaciją, nes visa tai laikė šoko terapijos religiją išpažįstančių Vakarų ekonomistų įpirštomis schemomis."

Labai teisingai Batka pasielge.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (921)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (297)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras