Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Viktoras Janukovičius galutinai atšaukė Ukrainos stojimą į NATO

2010 07 22

Kaip liepos 15 d. pranešė tinklalapis „NEWSru.ua“, remdamasis Ukrainos prezidento spaudos tarnybos pranešimu, valstybės vadovas Viktoras Janukovičius pasirašė anksčiau parlamento patvirtintą įstatymą „Dėl užsienio ir vidaus politikos principų“, kuris įtvirtina neutralų Ukrainos statusą ir atšaukia šalies stojimą į NATO.

Įstatyme nustatyta, kad pagrindinis valstybės užsienio politikos principas „yra neutralumo politika, o tai reiškia Ukrainos nedalyvavimą karinėse ir politinėse sąjungose, prioritetinį dalyvavimą tobulinant ir plėtojant europinę kolektyvinio saugumo sistemą bei tolesnį konstruktyvų bendradarbiavimą su NATO ir kitais kariniais ir politiniais blokais visais klausimais, dėl kurių egzistuoja abipusis suinteresuotumas“.

Įstatymas taip pat nustato Ukrainos įstatymo „Dėl nacionalinio saugumo pagrindų“ pakeitimą, taip pat normos apie Ukrainos integraciją į euroatlantinę saugumo erdvę išbraukimą iš straipsnio, apibrėžiančio nacionalinių interesų prioritetus.

Be to, iš straipsnio apie pagrindines valstybės politikos kryptis nacionalinio saugumo srityje bus išbraukta norma apie Ukrainos narystės Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje siekiamybę, bet paliktas stojimo į Europos Sąjungą tikslas, „išsaugant geros kaimynystės santykius bei strateginę partnerystę su Rusijos Federacija, kitomis NVS šalimis ir kitomis pasaulio valstybėmis“.

Įstatyme yra punktas ir apie tautines mažumas. Jame teigiama, kad rusų ir kitoms nacionalinių Ukrainos mažumų kalboms garantuojama apsauga, laisva plėtra ir vartojimas.

Įstatymo „Dėl užsienio ir vidaus politikos principų“ projektą parlamentui pateikė Viktoras Janukovičius ir Aukščiausioji Rada priėmė jį liepos 2 d. Tuo pat metu opozicija – Julijos Timošenkos blokas ir blokas „Mūsų Ukraina – Tautinė savigyna“ – aršiai sukritikavo pateiktą įstatymo projektą dėl narystės NATO atsisakymo ir pareikalavo, kad būtų įtvirtintas ukrainiečių kalbos „kaip vienintelės valstybinės kalbos“ statusas.

Pagal 2010 m. liepos 15 d. „Russkij dom Baltiji“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (387)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (57)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (162)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (17)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (21)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras