Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Moldova – savęs atradimo kelyje (12)

Komentarai:

Andrius, 2010 08 04 00:07
Lietuvoj smegenų plovimas irgi sėkmingai vyksta, kuomet žmogžudžiai ir valkatos, vadinami partizanais.

no name, 2010 08 01 15:16
ka cia dar gincytis ir komentuoti su sovietu mankurtais... kur tik ruskis izenge, ten visur skurdas, atsilikimas ir betvarke!!!! patys pas save meslo kieme neissikuopia, dilgeliu po langais nenusisienauja o vis maza teritoriju, itakos zonu...pas kitus krisla akyje pamato nors pas pacius rastas yra. ir apskritai kokios cia dar gali buti kalbos apie savanoriskus prisijungimus ar isvadavimus kada "isvadave" pamirsta iseit, o jei nori "isstot" is tos taip vadinamos sajungos ar satelitu komandos prasideda baisus "maistu" slopinimai? vnz, negyvenkim praeitimi, to palinkeciau ir rusijai ir visiems sovietiniu laiku ir sssr (dabar rusijos)garbintojams. atsiprasytu visu tautu kurioms per tuos 50 metu pridare daug skriaudu ir manau visi visai kitaip i ja pradetu ziuret beje tai nebutu kazkoks silpnumo zenklas, o atvirksciai - stiprios, savimi pasitikincios valstybes ir tautos! nepamirskim vieno dalyko kad vaikai uz savo tevu ar seneliu padarytus nusikaltimus ir skriaudas neatsako, taciau yra morale..tik kyla vienas klausimas ar tarp rusijos zmoniu ir elito yra nors 1% taip mastanciu nes gyventoju smegenu plovimas ten vyksta ypac sekmingai, o gaila...

Andrius, 2010 07 29 22:24
Europieti, nusiramink nereikia čia isterijų.:D O dabar prisimink, Miuncheną, kaip D.Britanija ir Prancūzija pasirašo nepuolimo sutartis su nacistine Vokietija, o už savo saugumą, leidžia fašistui užimti Sudetų kraštą. Arba prisimink rugpjūčio 18, kai į SSRS D.Britanija ir Prancūzija, deryboms dėl alianco su SSRS atsiunčia letenantus, neturinčius įgaliojimų pasirašyt jokios sutarties. Stalino vietoje visi būtų pasirašę sutartį su Vokietija, nes tikrai galėjo kilti įtarimas, kad vakarų valstybės su fašistais užpuls SSRS, juk skaitei "mano kova", tai žinai, kad pagrindinis hitlerio priešas komunistai, anglų taip pat, pvz, net tradicinė rusijos sąjungininkė Prancūzija su SSRS tarptautinių santykių nepalaikė iki 1935 metų. Iš esmės prielaidas karui kilti sudarė, vakarai, kurie demonstratyviai nuolaidžiavo vokiečiams, ir kurstė karui prieš SSRS, kitaip Britams būtų sunku būti nepriklausomiems, kaip tik kurstant karus ir silpninant varžovus.
"O jei nebūtų sudaręs ar rusofilo praplautom smegenim tenka pagalvoti kad galbūt Hitleriui būtų sunkiau pult Lenkiją ir Vakarų Europą? Putino TV to nepasakė?", būtent europieti, jei nebūtų sudaręs hitleriui žymiai lengviau būtų buvę pulti SSRS, nes turint nepuolimo sutartis su prancūzais ir anglais nebėra pavojaus karui dviem frontais. O kokia čia Putino TV?

Europietis > rx, 2010 07 27 12:52
"rx" - neeikvok savo laiko rusofilams, andriams ir panašiems, nes manau tas laikas yra beprasmiškai švaistomas. Supranti, kad Moldova gali būti atsilikusi kaip ir Lietuva ar Lenkija ir tai normalu, bet Rusija negali būti atsilikusi buko rusofilo teigimu. Todėl ir stengiuosi su bukais žmonėmsi neturėti kontakto ir tau patariu, nes į tvartą įlipęs ir pats išsitepsi. Tegu jie ten tarpusavyje apsikabinę vodkės bonkes susitaria, kuri valstybė pirma pasaulyje: Rusija ar Rusija.

Kalbant apie okupaciją, tai rusofilai, andriai ir panašūs net neturi pakankamai kritiškai išvystyto mąstymo, kad paneigti savo rusofilišką/sovietinę propagandą, kuri buvo kišama jų tėvams, jiems į smegenis, kad kaip robotai kartotų Stalino, komunistų ir Putino tiesas. Okupacija buvo visos Rytų Europos, ten kur Sovietinė Rusijos imperija buvo įvedus tankus, nes be tankų barbarai negalėjo kitaip išlaikyti tvarkos. Jėga reikalinga savo supuvusiam režimui išlaikyti.

Atsilikusi Rusija yra prie Afrikos valstybių pagal korupciją, o Rumuniją 71 vietoje. Neieškojau kitų rodiklių, bet spėju, kad ir pagal kitus Rumunija aukščiau stovi nei atsilikusi Rusija. Nežinau, kas darosi Rusijos Maskvos centre, bet iš rodiklių tai apgailėtinai atrodo.

Su rusofilais ir komunistais apskritai bet kokios diskusijos yra neįmanomos, todėl nėra ką ir tęsti, nes nėra reikalo ir pradėti. Tegu eina su savo Putinu pasikalba arba su savimi veidrodyje ar su vodkės bonke ir bendraminčiais. Totalitarinės valstybės palikimas - nemąstanti pilka masė, kuri Rusijoje ir aplink ją sudaro didelę dalį visuomenės. Net Molotovo Ribentropo paktas tai tik šiaip sau, tik įtakos zonas pasidalino, o kad įtakos zona tai yra okupacija, tai nieko tokio. Tai kur čia logika? Gal ir Stalinas girtas liepė jį sudaryti? O jei nebūtų sudaręs ar rusofilo praplautom smegenim tenka pagalvoti kad galbūt Hitleriui būtų sunkiau pult Lenkiją ir Vakarų Europą? Putino TV to nepasakė?


Andrius to rx, 2010 07 26 16:18
"Lygiai taip pat galima teigti, kad ir Rusija - totaliai atsilikusi valstybė", po tokio "fakto" su tavim tęsti diskusiją beprasmiška.

rx, 2010 07 25 16:40
okupacijai - nebūtinas tarptautinis konfliktas. Pagal visas tarptautines to meto normas tai ir buvo okupacija.
Lygiai taip pat galima teigti, kad ir Rusija - totaliai atsilikusi valstybė.

Aiste, 2010 07 25 02:39
Buvau Moldovoje. Stebėjau padėtį, susidūriau su Padnestrės pasieniečių svetingumu. Jūs šnekate apie labai sudėtingą šalies situaciją. Tai skurdi šalis, kuri atitrūkdama nuo Rusijos beveik save pasmerks mirčiai. Kita didelė problema, kodėl ji ekonomiškai tokia nepajėgi - aukštas korupcijos lygis.
Kalbant apie savo identiteto paieškas, tai dauguma žmonių save tikrai laiko rumunais, ypač tie, kurie kalba rumuniškai, tačiau beveik visi piliečiai šneka ir rusiškai.
Mane asmeniškai prajuokino Padnestrės muitinės rimtumas. Ten viskas be galo oficialu su registracijom, bagažo tikrinimu, t.y skanavimu aparatu, kurį padovanojo Rusijos federacija. Kas keisčiausia, jog žmonės yra įtikėję, jog tai atskira valstybė, kuri, deja, neturi jokio pripažinimo ir pati sudaro begales problemų Moldovos piliečiams.

L N, 2010 07 23 23:55
Moldova yra ekonomiškai per silpna, kad atlaikytų Rusijos ekonomini spaudima. Tai mano nuomone greičiausiai bus taip kaip sako Andrius, perrinks prezidenta. O tada Rusija panaikins ekonomini spaudima ir jų žmonėms atrodys, kad naujas prezidentas realiai gerina padėtį jų valstybėje. Tai bent artimiausioje ateityje Moldova liks Rusijos satelitu pririštu prie labai trumpo pavadėlio.

Andrius, 2010 07 23 22:50
Vargu ar Moldovos prijungimą prie SSRS galima laikyti okupacija, nes, jokio karinio konflikto tarp valstybių nebuvo ir tai atitiko visas to meto tarptautinės teisės normas. Išviso Ribentropo-Molotovo paktas pernelyg pervertinamas, Vokietija ir SSRS viso labo pasidalino įtakos sferomis. Jei Rusijos ir Moldovos niekas nesieja, o tai, kad padnestrėje dauguma gyventojų kalba rusų kalba, nieko nereiškia? tai, kad daug Moldovų uždarbiauja irgi jų nesieja? Rumunija totaliai atsilikusi valstybė, kar net miesto centre žmonės šiukšles deda ne į konteinerius, o meta tiesiog pro langus į gatves. Dabartiniai gimpu veiksmai neduos daugiau naudos, nei Juščenkos Ukrainoje, ateis kitas prezidentas ir kursas aiškiai pasikeis.

rx, 2010 07 23 17:19
t.y. Ukraina su Rusija turėjo daug bendro ją net vadino - Mažąją Rusija, Gruzinus šėrė gerais postais, be to ir vadas iš ten atkeliavęs, O Moldovoj Sovietai neturėjo jokio atspirties taško išskyrus 100 metų okupaciją.

rx, 2010 07 23 17:12
Rumunijos agresija neminima dėl to, kad ją minėti nedaugiau logiška nei minėti lietuvių agresiją prieš žemaičius.
1812 pagal Bukarešto taiką, su Moldavų protestais, rytinę Moldovos dalį (didžioji Moldovos dalis iki šiol yra Rumunijos teritorijoje) Osmanai atidavė Rusijai, taip, kad vieną okupaciją pakeitė kita. Rusija taip pat kaip ir Lietuvoje pradėjo vietinius gyventojus asimiliuoti. 1918 metais Moldava įsijungė į Rumuniją, kurią sudarė Valakijos, Transilvanijos ir Moldovos dalys (pirmieji bandymai jungtis vyko dar 1600). Po Molotovo-Ribentropo pakto Besarabijos Moldavus Sovietai vėl atplėšė ir pradėjo savo propagandą. Išgalvotas naujas Moldovos identitetas, atskirta Moldavų kalba(kuri laikoma identiška Rumunų kalbai). Taigi Moldova Rumunijai yra daugiau nei tik "artima".
Beje ne kaip Gruzijoj ar Ukrainoj, manau, Sovietams vietinių gyventojų smegenų plovimas sekėsi geriau ir tai turi savo padarinių.

Andrius, 2010 07 23 09:55
MAn atrodo, kad ne Moldova siekia atitrūkti nuo rusijos, o, kaip ir gruzijoje ir buvo Ukrainoje, labai siaura grupelė nacionalistų to siekia. Ir kadangi Gimpu save laiko rumuno, tai jo tikslas yra ne Moldovos atitrūkimas nuo rusijos, o prisijungimas prie Rumunijos. Moldova iki 1918 metų priklausė Rusijos imperijai, ir buvo Okupuota Rumunijos, tai, kodėl neminima Rumunijos agresija, dėl kurios Rumunija labai nukentėjo, nes net naciai mokėsi iš rumunų elgesio okupuotose teritorijose. Ir kai prezidento reitingai 5 proc. tai apie jo kurso ateitį nėra net ką kalbėti, turbūt greitu laiku Moldova turės naują prezidentą.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1251)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (300)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (650)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras