Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Dėmesys demilitarizacijai (3)

Komentarai:

Andrius, 2010 08 03 23:59
Nesuprantu Kaliningrado demilitarizavimo prasmės, juk pagal Rusijos karinę doktriną, tai pagrindinė grėsmė yra NATO, tad gal dar per anksti džiaugtis. Ir tikrai nemanau, kad kaliningradas kada atsiskirs nuo Rusijos, ten absoliuti dauguma gyventojų Rusai, rusams atsiskirti nuo Rusijos? O kaliningradiečiai tikrai keliauja į Rusiją, juk tranzitas per Lietuvą vyksta, ir tokių miestų kaip Baltyskas gyventojų daugumą sudaro laivyno karininkai, kurie dažniausiai kilę iš "pagrindinės" Rusijos

Anonimas, 2010 08 01 14:33
kad ir kaip rusija stengias kontroliuoti kaliningrada vistiek kuo toliau tuo labiau kyla nepasitenkinimas centrines valdzios vykdoma politika srities atzvilgiu. maskvai kaliningradas svarbus tik strategiskai ir geopolitiskai...as netgi manau kad ilgainiuj tai peraugs i separatistines nuotaikas ir galutiny nepriklausomybes paskelbima su istoriniu pavadinimu prusija! srities gyventojus per daug veikia gyvenimo kokybiu skirtumai zvelgiant i lietuva ir lenkija bei kaimynu kultura. o juolab kad vokieciai vis labiau su nostalgija dairosi i si krasta.. dar vienas faktas kad daugelis srities gyventoju net nera buve rusijoje ir mieliau keliauja po juos supancias valstybes es nares.
o del demilitarizacijos...tai visiems tik i nauda iseis tiek jiems paties tiek ir kaimynams.

Vytenis, 2010 07 28 22:51
Jei aš būčiau Rusijos prezidentas, tai įsakyčiau visiškai demilitarizuoti Kaliningrado sritį. Stiprių karinių pajėgų laikymas Kaliningrade yra ne kas kita kaip geopolitinė kvailystė. Nė viena Europos valstybė šiuo metu nekelia ir net teoriškai negali kelti grėsmės Rusijos vakarinių teritorijų saugumui. Europos valstybių karinės pajėgos yra paruoštos tik gynybai, jos apginkluotos gynybine ginkluote ir paprasčiausiai yra neįgalios organizuoti puolamųjų veiksmų. Europiečiai paprasčiausiai nenori kariauti. Vietoj rusų aš visas karines pajėgas, dislokuotas Kaliningrado srityje, perkelčiau į Tolimuosius Rytus, Vidurio Rytus ar Kaukazą. Nestabilumas Kaukaze, Vidurio Rytuose ar kinų imigracija Rusijai kelia šimtą kartų didesnę grėsmę, nei visos Europos valstybės kartu sudėjus...

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1015)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (157)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (256)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (430)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (90)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras