Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Kas šildosi rankas prie gaisrų Rusijoje? (11)

Komentarai:

Arnas, 2010 08 25 09:35
Docentas, apie NVS šalis daug straipsnių būtu naudingi, jei jie mums neštu naudos. Dabar mums rašo apie tai, ko mes nečiupinėjame. Kokie mūsų santykiai su Ukraina(apert buvusių vadovų nuoširdžių apsikabinimų), Moldova, Azerbaidžianu, Turkmenistanu ar galų gale tiesioginėmis kaimynėmis Rusija ir Baltarusija?
Galų gale pasukime nuo naudos, prie praktikos. Tarkim gerai, sužinom eilinį skandaliuką Rusijoje, bet ar tai keičia ką nors? Ar čia perskaitėme ir sužinojome tą, ko neišvydome per TV(net lietuvišką(apie Putino skraidymus ir Medvedevo atostogas gaisro metu, visos LT žinios rodė, dar prieš straipsnį))? Tai gal tarkime šis, ar su tais "skandalingaisiais Iskander Kaliningrade" buvo pasakyta kas naujo?
Taip pat peržvelkime turinį, ir dar labiau jo pateikimą. Jis neturi aitroko geltonosios spaudos požiūrio/pristatymo skonio? Man dažname straipsnyje jis pasireiškia daugiau nei to norėtusi, juk vis dėl to tokius straipsnius turėtu kurpti šiek tiek daugiau apie politiką išmanantis žmogus.

Beje, vis vien lieka neaiški portalo paskirtis. Tarkime gerai, mums Rupi NVS šalys(pats svarbiausias mums regionas, svarbesnis net už ES ar patį NATO aljansą). Į viską žiūrime per(?) rusus. Bet ar dažnai girdime Rusijos atgarsius? Ne. Atsirastu nesutinkančių? Taigi gauname tokią košę: žiūrime į regioną, su kuriuo nei politiškai nei tautiškai daugiau kaip dvidešimt metų nebebendraujame, žiūrime per savo(Lietuvos) prizmę, bei analizuojame Rusijos veiksmus, kuriuos ji galėtu velnei žino kam panaudoti(sulaukėme bent vieno rimtesnio geopolitikos.lt pasvarstymo, spėjimo apie tolesnius NVS šalių, ir ypač Rusijos judesius?).

Docentas, 2010 08 25 08:31
Jūs ne visai teisūs. Rašyti apie Burkiną Faso netikslinga, kai procesai Rusijoje turi tiesioginę įtaką regionui, pasauliui ir Lietuvai. Todėl paskaičiavau, kad apie 80 proc. str. apie Rusiją Geo puslapyje - tai optimalus varijantas. Kita vertus, Geo, atrodo specijalizuojasi ant NVS šalių. Tai geras bruožas,. nes kiti portalai rašo apie viską, o daugiausiai - apie Zvonkės papus...

Arnui, 2010 08 25 08:21
galetu but daugiau straipsniu apie panasias salis kaip rusija kurios stovi greta ivairiose korupcijos,spaudos laisves,zmoniu teisiu suvokimo lentelese,atrodo tai nigerija,liberija,malavis, ir panasiai atsilikusios

Interesantas, 2010 08 24 11:59
Arnai, tu esi visiskai teisus. Sis portalas dazniausiai ir apsiriboja Rusija ir jos veiksmais. Isties gaila, pasaulyje ir yra daugiau idomiu valstybiu, tad, nors Rusija ir yra labai didele ir itakinga musu kaimyne, vistiek ji neverta to pernelyg didelio demesio, skiriamo jai.

Arnas>Europietis, 2010 08 24 08:27
Tamstai nepatinka, kad primenama jog toks portalas, besispecializuojantis apžvelgti užsienio politiką, apžvelginėja ir bėdoja dėl niekų, kas nieko bendro su geopolitika neturi. Kada matėme ČIA apžvelgta Dūmos sprendimus? Prezidento sprendimus? Ne, didžiausia naujiena, kad kažkokio mažo regiono meras aferą prasuko. Čia jau vidaus reikalų nagrinėjimas, tad jei iki tiek leidžiamasi, tai imkim ir kas pas musdedasi.
Beje, kada šis "geopolitikos" portalas apžvelgė kas dedasi pas mūsų kaimynus latvius, estus, baltarusius, lenkus. Kas dedasi mūsų "draugėje" JAV, arba ES valstybėse? Kol kas(ir ai tik apie Rusiją) iškarpos iš lakrasčių dešiniame šone).
Manau pervadinti "geopolitika.lt" reiktu "šniukštinėjuRusijoje.lt". Pavadinimas atitiktu turinį.

Europietis > Arnas, 2010 08 23 20:46
Straipsnis juk apie Rusiją, ar apie Lietuvą? Ar kai bus straipsnis apie Lietuvą, reikės ieškoti kaip blogai Rusijoje?

Aiškiai įvardintos problemos, reik spręsti jas. Bet imperinėje valstybėje problemų nebūna (Černobilio sprogimą užfiksavo Skandinavai, Vakarų valstybės, ir pranešė, o ne Maskva), nes imperija galinga ir nenugalima, todėl negali būti silpna. Tai ir padaro imperiją silpna, Ispanija, Lenkija ar Lietuva vien tuo skiriasi, kad tvarkos yra diegiamos europiniais standartais, o skandalingi faktai, kad gaisrininkų skaičius Rusijoje mažesnis negu Prancūzijoje veda prie negerų išvadų, ir aiškinti, kad Lietuvoje ar Ispanijoje irgi problemos ir bandyti jas pasverti yra blogiau negu įvardinti kaimyno problemas. Jei Putinas nenori ar nesugeba problemų matyti tai jam jas parodo Vakarų valstybės. Kaip kitaip? Spėju Ispanai mato problemas ir jas sprendžia, o rusai? Staliną renka metų žmogumi, tas pats ir su Putinu, o miškai ir žmonės dega, kur logika? Imperija ir logika nesiderina.

Arnas, 2010 08 19 09:33
Hmm, o kas geriau, ar žinoti kad bent patys pačiausi(prezidentas ir premjeras) dirba ar matyti kaip bent vienas iš jų visiškai atostogauja? A? Pilamakad Lužkovas atostogauja, bet pamirštama kad po škvalo, PREMJERAS A.Kubilius net neskambino, o ką jau bekalbėti apie atostogų nutraukimą. Bet kad jis lietuvis, ir dar konservatorius(t.y teisingas žmogus), tai nėra nepagarbus elgesys su tauta, kuri jį rinko į valdžią.
Kažkas minėjo Lenkiją, kuri kai skendo, neskelbė ekstremalios padėties vien dėl to, kad prezidento rinkimai mėnesiui nusikeltu. Na kas tie keli šimtai tūkstančių žmonių, prezidentas gi šalies įvaizdžio dalis, negi į užsienį siųsi premjerą?
Taigi, eilinis geopolitikos.lt(kurios finansuotojų gretose yra JAV ambasada, kuri spėkit kieno interesus "gina") bandymas varyti propagandą ant Rusijos. Taip, ji turi didelių problemų, bet jos nėra didesnės nei pas mus. Kodėl ieškome net krislo kaimyno akyje(kaip tie tomografai), bet stengiamasi net nutylėti, kad pas mus ir greitosios pirktos permokant kelis kartus, ir žemės sklypai sukėlioti pagal ponų ir jų giminių norus į tas vietas, kurios priklauso tikriems lietuviams(bet ne jiems buvo pirmenybė)... Argi nekeista(o gal čia lietuviška),kad geriausias problemos sprendimas, parodyti kad pas kaimyną gali būti ir blogiau...

mmm..., 2010 08 18 22:35
tomografai... kažką primena

Irmas, 2010 08 18 21:07
Jo,tikrai pijaras ir komedija,lietuviai siuncia 8 siurblines,idomu kokia kaina ju butu juk putinoidas galetu nupirkti greiciau nei lietuvei nusiustu pagalba bet gi svarbiau pastatyti S300 prie gresmingosios Gruzijos,kuri gresmingesne uz visus gaisrus,gaisrai uzges patys o gruzinai va tuoj tuoj vel puls ir ziurek dar iki Maskvos nuzigiuos

Mumu, 2010 08 18 16:45
Kaip bekalbėtų tas iš GRU, o Rusijos vadovai daro pijarą ant gaisrų ir orientuojasi į būsimus rinkimus. Geriau pavyksta Putinui, Medvedevui trūksta jo varžovo fizinio pasirengimo ir smiekalkės. Šeip jau ne Iškauskas kaltina Rusijos lyderious, o užsienio spaudoj pilna tokių vertinimų.

GRU pasekejas, 2010 08 18 14:49
O ispradziu perskaites straipsnio pavadinima pamaniau kad iskauskas kaltins, kad miskus rusijoje padegė Putinas su Medvevevu:) topinis stripsnis, topinis... Idomu kodel neraso apie potvynius Lenkijoje, Ispanijoje? Kas be ko Ispanijoje valdzia irgi nieko nedaro, chaosas... Turbut nersao nes niekas neuzsake straipsnio:)

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1253)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (301)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (652)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras