Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kodėl neverta tikėtis karo Korėjos pusiasalyje? (5)

Komentarai:

Senis, 2010 09 13 22:56
manau, kad pagrindinė išvada klaidinga. Diktatorių pagrindinė vertybė- valdžia. Kilus rimtam pavojui jos netekti jie gali griebtis karo, kaip pagrindinės priemonės suteikiančios galimybę išlaikyti valdžią savo rankose. Tuo pavojingos diktatūros, niekinantys demokratiją postsovietiniai režimai

Anonimas, 2010 09 08 21:40
Butu saunu, jei A ivardintu bent kelis karus, kurie pastaraji desimtmeti kilo del kokio nors diktatoriaus pamisimo. Vyraujanti praktika visai kitokia - siame kontekste svarbiausi valstybiu ir/arba atskiru (vyraujanciu) grupiu geoenergetiniai, geopolitiniai ir kariniai interesai, paremti gausia angazuota politine retorika. Vakaru nemalone uzsitraukusiems rezimams sis desnis irgi gali buti sekmingai taikomas (pavyzdziu apstu).
Moralas - ivertinus straipsnyje pateiktus argumentus, pagristus kompetetingu analitiku nuomonemis, karas Korejos pusiasalyje artimiausioje ateityje mazai tiketinas. Visgi tai nereiskia, kad Siaures Koreja nekelia jokio pavojaus tarptautiniam saugumui.
Sis klausimas, t.y. Siaures Korejos keliamos gresmes tarptautiniam saugumui, siame straipsnyje nera placiau nagrinejamos. Tad sio straipsnio pagrindu vargu ar verta i ji placiau gilintis.

A, 2010 08 30 14:14
Klausimelis - ar visada visi karai (kariniai konfliktai) kyla is pragmatizmo? Argumentai, kuriais siekiama irodyti, kad Siaures Koreja (pamirstama apie vieno lyderio egzistavima, kuris gali susirgti (jeigu dar neserga) psichine liga, susinervinti del tarkim nuzudyto sunaus ar kitu subjektyviu priezasciu)nekelia ir ateityje nekels jokios gresmes tarptautinei bendruomenei, manes neitikina.

rr, 2010 08 30 14:08
ofcialiai turi gynybos pajegas. Realiai - tai kariuomene

Jonas, 2010 08 30 13:35
Ar Japonija turi savo kariuomenę?

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1254)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (302)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (342)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (653)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (170)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras