Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Krymo totoriai reikalauja dėmesio (20)

Komentarai:

Lodorius, 2010 09 18 10:02
Yra tokia pati kaip kas? Kinijos intervencija? Tai pasirodo ir Ukraina turi branduolini ginkla?

"manau Rusijos užsienio politika yra ne ką kaltesnė"
Neprisimenu ne vieno ivykio kai Rusija kaip nors trugde savo bendradarbiavimui su EU.

" Reiktų jei atsigauti, kad jos vaidmuo pasaulyje jau seniai nebe toks reikšmingas"
Jau seniai atsigavo. Ir toliau SSRS Rusija nelenda. O sakyti kad buvusioje sovietu erdveje labai maza Rusijos itaka labai kvaila. Ypac turint omenyje Baltarusija ar Centrine Azija.

lodoriui, 2010 09 17 19:42
Tai ir tame esmė jog Rusijos intervencija į Ukrainą yra tokia pati. O dėl "trukdymo" tai manau Rusijos užsienio politika yra ne ką kaltesnė... Reiktų jei atsigauti, kad jos vaidmuo pasaulyje jau seniai nebe toks reikšmingas(išskyrus Europa, ir tai vakarams nardo). Vaizduojasi prieš nieką.

Lodorius to .,, 2010 09 17 09:11
Del kokios dar siaures? Arktis? Tai cia tikrai apie iveikima dar per anksti kalbeti, turint omeny kad tik Rusija turi atomini ledlauzi.

"Būtų protingiausia jei keisti principus ir išvien eiti su EU..."
Rusai jau senai to nori, tik vat kai kas tam trugdo.

"ar Kinija plės imperija?"
Mitas. Branduolines valstybes tikrai nekariaus.

., 2010 09 16 23:25
Rusijos ekonomika? Ukraina Rusijai? o gal greičiau bus toks scenarijus, Rusija bus įveikta vakarų dėl šiaurės? ar Kinija plės imperija? ... Jei Rusija neracionalizuos pajamų už naftą ir visą kitą tai skaudžiai nukentės. Būtų protingiausia jei keisti principus ir išvien eiti su EU, o mėginti įrodinėti savo viduramžiškas tiesas atrodo juokinga. Paims jį tą ar aną. Toks imperializmas atrodo nelogiškai. Bet kokių atvejų karinis konfliktas sunaikintų jos pasitikėjimą.


to EU, 2010 09 16 22:25
Cia turbut europietis vel pasireiske. Tik vienas klausimas - o manai kad Lietuva istojusi i ES vystosi tinkamai? Daug patriotu? (prisigere idjotai gatvese rekentys Lietuva- po kasio rungtyniu nesiskaito), gereja pragyvenimo lygis? Nera emigracijos? Prie tokiu salygu kokios dabar Lietuvoje, ji isnyks greiciau nei ta UKRAINA!!!

EU, 2010 09 16 21:55
Vis tiek Ukrainiečių daug bolševikai išskerdė per sovietinius laikus, o Ukrainiečiai matomai neturi stuburo susivokti to. Matomai tas nacionalinis elitas buvo sunaikintas Rusijos imperializmo ir ukrainiečių tauta paversta dar viena "artima per prievarta Rusijai tauta". Kas iš to, kad slaviška valstybė, jeigu Lenkija slaviška, bet nereiškia, kad Lenkija eina kartu su Rusija. Čia ne tame esmė. Esmė tame, kad Ukraina yra sunaikinta šalis. Turbūt mongolai pirma juos sunaikino, tada rusai su bolševikais pribaigė, todėl iš Ukrainos liko tik neaiški valstybė, nors aišku, kad lyginant su Baltarusija tai vaizdelis geresnis, nes valstybė bent kažkokius tai gyventojus turi, kurie bent jau turi proto suvokti, kas jie yra, kad jie ukrainiečiai, o ne kažkokia mišrainė neaiški. Baltarusija tai išpjauta ir sunaikinta, surusinta amžiams. Ukraina dar nieko, laikosi kažkaip tai. Vakarai Ukrainos laikosi, galėtų Rytinę dalį nusipjauti kaip pūvančią koją ir kaip komentatoriai aiškina, tada susijungtų su Rusija. Nors Ukraina nesijungė į Muitų Sąjungą ir nėra akivaizdi Rusijos imperijos satelitė, tačiau neaišku kaip bus ateity. Jeigu Vakarų Ukraina kils į kovą, tada Ukraina dar pajėgi išsaugoti save, tačiau jeigu ne...Ukrainoje labai sparčiai mažėja gyventojų net ir be Europos Sąjungos ir emigracijos. Žiauru. Neaišku, ar Europos Sąjunga ją išgelbėtų nes ir Vakaruose mažėja gyventojų, neaišku, ar Rusija išgelbėtų ją. Tačiau kažkas turi įvykti, kad Ukraina atsistotų ant kojų, nes per tiek metų okupacijų ir naikinimų, marinimu badu, tai ji nebeturi pamatų, reikalingų tvirtam valstybingumui kurti. Šalis paralyžiuota, korumpuota, atsilikusi ir skendi tamsoje. Kad pakilti į kovą reik tikrų patriotų, o kur dar tie komunistai visi, kaip Lietuvoje, seni vilkai vagiantys iš valstybės biudžeto. Ukraina manau turi gauti pagalbos iš Europos Sąjungos, o ta rytinė jos dalis su rusakalbiais priešaky gali prisijungti prie motinos Rusijos ir netrukdyti vystysis šaliai sėkmingai, nes jie pastoviai tik moka rėkti ir neaiškius reikalavimus demonstruoti. Motina Rusija išgelbės.

Dmitrij, 2010 09 16 15:59
Останнє моє повідомлення адресоване коментаторові Pvl, 9:01


Dmitrij, 2010 09 16 15:59
Останнє моє повідомлення адресоване коментаторові Pvl, 9:01


Дмитрий, 2010 09 16 15:43
нe тобi, хaлоп, судити і
рaссуждaть про близькість і
брaтсвe ОДНОГО народу . І
не сунь свої аналогії з
латишами і литовцями-
вони тут зовсім не доречні-
ти порівнюєш два різні
народи , а я кажу про ОДИН.


Lodorius to Andrius, 2010 09 16 15:19
O vat man atrodo, jei Rusija greitu metu neprijungs Ukrainos veliau to tikrai neivyks.
1) Po Putino - Medvedevo gali ateiti nauja karta, kuriai Ukraina bus kaip ir mums dabar Rusija - svetima salis.
2) Bus labai skirtingas ekonominio issivystimo lygis. Jis jau ir dabar is esmes nemazas. Ar apsimokes Rusijai stabdyti savo ekonomini issivystima vardan Ukrainos?

Aisku imanomas kitas scenarijus. Po 15 metu pakankamai isvyscius Rusijos ekonomikai, Ukrainos intergracija ne taip jau ir pakenktu Rusijos ekonomikai, bet velgi:
1) Po ilgo laiko tarpo visgi padides kulturinis skirtumas tarp Ukrainos ir Rusijos. Kaip sakykim Austrija dabar vargu ar ieis Vokietijos sudedi. Nors ir po Pirmo, ir po Antro pasaulinio tai butu ne problema.
2) RF pilieciai nepritars didelioms investicijoms i Ukraina. Juk tas pats Sibiras nebus issvystytas net ir po 20 metu. Todel galbut RF valdzia nuspres vystyti Sibira vietoj Ukrainos. O pvz. Sibiro apgyvendinimui bei darbams gali buti pakviesti ukrainieciai.

Na ir trecias scenarijus Ukrainos skylimas. Dalis Ukrainos Vengrijai, dalis Rumunijai, Lenkijai , o rytai paskelbia nepriklausomybe ir letai intergruojasi i Rusija. Nors aisku man atrodo nelabai realus sis scenarijus.


L N, 2010 09 16 15:06
Rusija ir Ukraian turi tikrai labai daug bendrų bruožų. Bet kad Ukraina ieis į Rusijos sudeti tai vargiai tiketina. Nebent ją užkariaus. Ukraina tapo Rusijos satelitine valstybe, bet jų susijungimas butu kaip is fantastikos srities. Jau kas gali būti artimiau Rusijai už Baltarusiją, bet kazkodel nesusijungė. O jei hipotetiškai Rusija pabandytu prijungtiti Ukrainą tai rusai ir ukrainiečiai iš draugų pasidarytų priešais ir minimum Ukrainoje ivyktų pilietinis karas tarp vakarų ukrainos ukrainiečių ir rytų Ukrainos rusų.

Andrius, 2010 09 16 10:11
Toki skirtumai ne esminiai. Ukrainiečių kultūra ne kita, visi didieji jų rašytojai kūrė Rusiškai, Gogolis, Bulgakovas ir kiti. Istorija jų taip pat nesiskiria, nes jie visą istoriją buvo Rusijos dalis. Papročiai skiriasi visų tautų, net kaimų. Ukrainiečiai ir Rusai greičiau ne, kaip Latviai ir Lietuviai, o kaip Lietuviai ir žemaičiai. Faktas tas, kad norit jūs to ar nenorit, bet Ukraina anksčiau ar vėliau taps Rusijos dalimi, kaip klaipėda kažkada tapo Lietuvos dalimi.

Pvl, 2010 09 16 09:01
Oi ne ne, Ukraina tai ne Rusija ir ukrainiečiai visai nenori būti laikomi rusais. Ir kultūra, ir papračiai, ir tradicijos, ir netgi istorija skiriasi. Panašumas tik kalbose, kurios yra slaviškos. Taigi ukrainiečiai panašūs į rusus kaip latviai į lietuvius.

Dmitrij, 2010 09 16 03:15
Kas per issigymeliai nuolatos bando ikalti vini tarp rusu ir ukrainieciu ?!!! Rusai ir Ukrainieciai yra viena TA PATI tauta.As taipogi esu rusisku-ukrainietisku saknu. ir galiu uztikrintaipareiksti, kad niekados rusai ri ukrainieciai nekariavo ir nekariaus ! Apie bendorovcus-juscenkiecius-fashistielius as nekalbu.

======
Дуже цікаво, автор-письменник, а не будеш ти сам латентний бендеровец ?!Росія і Україна - дружда на смерть і на віки!
Росія і Україна - дружда на смерть і на віки!
Росія і Україна - дружда на смерть і на віки!


Andrius, 2010 09 15 21:44
Rusijai nėra poreikio pulti Ukrainą, kuri pati taikiai taps Rusijos dalimi. Tai dvi giminingos ir labai artimos tautos, kurios niekada nekariavo ir nekariaus viena prieš kitą. Karo nebus dėl labai papratos priežasties - dėl to, kad pasiekti savo tikslus Rusijai karo nereikia. Jai nereikia ir Krymo, jei reikėtų, Krymas seniai būtų paskelbęs nepriklausomybę, kaip ir Padnėstė.
O dėl kariuomenės, tai skaičius nėra viskas, kai Ukraqinos karinių oro pajėgų praktiškai nėra likę, o PLG Gruzinams buvo padovanota.

., 2010 09 15 17:02
Visvien nematau logikos. Tie krymcai juk tik 20 % sudaro.
Nejuokaukit kad Ukrainos armija maža. + Tada Ukraina išstotų iš visų sutarčių su Rusija, kurios daug ekonomikos yra Ukrainoje. Išvis ir Ukraina daugiau draugų turi nei Gruzija, geopolitinė situacija kartoju daug geresnė. kaimynė Lenkija. Krymą staigiai užpultų tik iš jūros, tačiau tuos veiksmus matytų visi. Per Ukraina eina didel4 dalis dujoteki7 ir tt. Lukošenka vargu ar toleruotų. Gautųsi kad Rusija būtų taip užspausta, karinis konfliktas kainuotų belenkaip brangiai. Putinui + Medvedevui(kuris manau traukiasi nuo Vladimiro) ateitų galas, nes patys Rusai nepalaikytų. Išvardinau sąlygas dėl ko tas turbūt neįvyks. Bent jau dabartinėje situacijoje, patys vos spėja gesinti gaisrus, o galvoti apie karą yra nelogiška.

kestutis, 2010 09 15 14:07
galimi invairūs variantai.... Ukraina nėra Gruzija, ji bus palengva integruota į Rusiją, Krymo statusas rusus pakolkas tenkina,,, nežinia kiek ilgam... Gruzijos scenarijaus neturėtų būti pakol krymcai nekelia didelių pretenzijų... jei rasis kokios pretenzijos , Rusijos valdžia gali pradėti ginti gyventojų daugumą... ar net krymas gali tapti "nepriklausoma" valstybė kaip Pietų Osetija, Abchazija...
krymo rusai gali pasinaudoti proga europiniu būdu ir tapti nepriklausomais kaip farerai, Grenlandija, ar galiausiai kaip Kosovas...

Andrius, 2010 09 15 10:24
Rusijai nėra jokio reikalo įsivweržt, tai visiškai supriešintų Ukrainiečius su Rusais. O dabar vyksta taiki ekonominė Ukrainos integracija į Rusiją, kas anksčiau ar vėliau prives prie politinės integracijos. Įsiverš ar neįsiverš yra ne karinis klausimas, Ukrainos kariuomenė nėra tokia galinga, kaip atrodo, palyginus su Rusija, tai mažytė prastai ginkluota ir neparuošt armija.

., 2010 09 15 00:37
atrodo fantastiškai tas modelis jog Rusija įsiverš....... Dedu didelį daugtaškį,nes Ukraina tikrai! nėra Gruzija. Ukrainos karinis potencialas yra daug didesnis. Ukraina yra beveik kaip Lenkija, jos strateginė situacija(geopolitinė) yra daug geresnė nei Gruzijos. Rusijos tikimybė įsiveržti yra beveik tokia pat kaip ir į Lietuva, Rusijai "ginant" Kaliningrado tranzitą. Mano nuomone.

Interesantas, 2010 09 14 12:41
Geras, informatyvus straipsnis. Daugiau tokiu.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1251)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (300)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (650)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras