Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Irakas: politiniai „jaunos demokratijos“ sunkumai (5)

Komentarai:

ve, 2010 10 07 13:00
nepilnai atspindinis sitaucija straipnis:
siitai dalinasi i proiranietishkus ir nepriklausomus (proirakietishkus)
cia gali kilti pirlietinsi karas irano remiami siitai vs nepriklausomus siitus su (ar pries) sunitais
bei kurdai tai labai didele problema, ju yra turkijoje, irane bei sirijoje, - didziausia taura neturinti savo necionalines valtybes
ir turkija labai labai nenores leisti susikurti nepriklausomam kurdisatnui
bei kurdistane yra didziausios naftos sankaupos
velgi daug norinciu gali atsirasti ....
zodziu dielo paxmniet girosinom
dar primetus kad naftingieji rabai (su saudais prieshakyje) labai labai nenori leisti plisti irano itakai, jie gali remtu (ko gero jau remia) bet kokias jegas kurios mazintu irano iraka irake

Auruska, 2010 10 03 10:55
is tikruju, galbut Iraka reiketu padalinti, butu tobula, jei šiitai ir sunitai sukurtu atskiras mažesnes valstybes, bet vel klausimas, kas ir kurioje Irako dalyje gyventu. Kitas dalikas - visu ju neisrusiuosi ir neperkraustysi, kadangi mano supratimu jie susimaise tarpusavyje po visa Iraka.

Interesantas, 2010 10 02 15:13
Hmm, įdomu, jei jau amerikiečiai artėja pries misijos pabaigos, tai tuomet Irakas jau turėtų būti stabilus. Matyti koks Irakas stabilus - vyriausybė kontroliuoja NET 1 kvadratinį kilometrą. Nu tiesiog šaunu, misijos pasisekimas. Paplokim amerikiečiam.

mongol, 2010 10 01 12:28
irakas -jauna demokratija. jau juokinga :) visa tai vadinasi valdomu geopolitiniu chaosu

au, 2010 10 01 09:04
Reiktų Iraką padalinti į 3 valstybes ir vėliau jau spręsis atskirai - vyriausybės bus stipresnės.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (368)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (54)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (159)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (14)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (18)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras