Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kodėl Vakarai bando pritraukti Rusiją? (7)

Komentarai:

Prancūzija - užpakalis, 2010 10 20 18:16
Prancūzija - nevykėlių valstybė kartu su II pasaulinio karo pralaimėtoja Vokietija mėgina susigrąžinti super valstybės titutalą laižydama užpakalį Rusijai. Prancūzijos politika ir yra tokia, kad laižyti užpakalį Rusijai, o kai Rusija okupuoja Europą, tai Prancūzai džiausiai, kad juos išvaduoja JAV. Kokie apgailėtini... JAV galėtų pateikti varliaėdžiams sąskaita už visus kareivius mirusius vaduojant Prancūzus iš Hitlerio nagų, kad sumokėtų šitie žmogystos už tai, kad patys būdami kaimiška valstybe nesugebėjo apsiginti nuo Hitlerio, ir nebūtų apsigynę nuo Rusijos. Dėka JAV jie šiandien tokie pažengę, nes visi kas su Rusija buvo tapo atsilikėliais. O dabar jie vėl...vėl bando kažką vaizduoti, tas Sarkozi tai kaip 5 kolona, o Merkel tik gudri bobelė, kuri su visais sutinka ir kartu savo užpakalį dengia. Pralaimės tas Sarkozi rinkimus ir bus ramu, o Prancūzija niekada NATO neįtakos, nes ji ten nulis yra, ne ji sukūrė NATO, jei ji ir išeis iš NATO niekam galvos neskaudės nuo to, nes Prancūzija yra užpakalis, kuris pastoviai atsuktas Maskvai, kartu jie tipo dideli draugai, nors kai Ruskiai ookupuotų Prancūziją tai pažiūrėtume kur ten drausgystė jų pasuktų. Prancūzija ir Lenkija tai dvi labiausiai nemalonios valstybės Europoje. Yra užpakaliai konkretūs, o vaizduoja, kad vos ne pasaulio super lyderiai. Anglija ir JAV su Kanda yra NATO lyderiai, o ne kaimiška Prancūzija, kuriai pastoviai reik padėti per karus, nes nesugeba kovoti. O tik pas ruskelius bėga kad apgintų nuo JAV įtakos. Ko jie stojo į tą NATO tada?Kad griauti....

Autorius Jalui, 2010 10 18 08:14
Na ne, jokios panikos tame nėra. Tik fiksuoju realijas, kurias plačiai analizuoja Vakarų spauda. Iš tikrųjų kai kurios šalys sipiriasi JAV invazijai į Europos reikalus ir dėl to net siūlo įkurti tam tikrą alternatyvą NATO, kuri - pripažink - turi problemų...O Rusijai tai paranku: skaldyk ir valdyk, juo labiau - tokio kaip Sarkozy rankomis...

Jalas, 2010 10 17 19:19
Pagrindinė autoriaus klaida (o gal tikslas), kad jis pateikia Vakarų pasaulį pagal Rusijos geopolitikų geidžiamą schemą - mato Vakarus kaip atskiras valstybes, lyg NATO jau nėra. Tuo tarpu bet kuri iš čia minėtų valstybių mato Vakarus kaip bendrą erdvę kuri nori turėti normalius santykius su Rusija. Jų iniciatyvose - "perkrovimo" esmė. Taip skleidžiamas neapsitikėjimas Vakarais. Rusijai to reikia, kad atgrąsinti NVS šalis nuo integracijos su jais. Autorius, pagal išgales , platina nusivilimą jais mūsų nuolat "griuvančio dangaus" visuomenėje. Sėjama panika- informacinio karo dalis.

A, 2010 10 14 12:07
"Kodėl Vakarai bando pritraukti Rusiją?" Apie Kinijos ir Rusijos bendradarbiavimą skaičiau. Apie santykius tarp Rusijos ir Prancūzijos girdėjau. Na ir kad JAV nepatenkinta. Tai taip išeina kad pirmosios dvi Vakarų valstybės, o likusioji "kažkas"?
Patarčiau prieš rašant išsibailvyti, o ne blaivytis berašant...

londonas autoriui, 2010 10 13 14:00
Prisimename 2008 m. rugpjūtį, kai, praėjus kelioms dienoms po Rusijos karo Gruzijoje, N. Sarkozy, D. Medvedevas ir M. Saakašvilis priėmė taikos planą, tačiau vienas iš penkių jo punktų – išvesti svetimą kariuomenę iš Gruzijos teritorijos – nevykdomas ir šiandien. Šis planas buvo ne kas kita, kaip būdas padėti Maskvai išvengti atsakomybės už agresiją Kaukaze ir per ją žuvusius 175 gruzinus.gerbiamas autoriau,straipsnio pirma dalis nebloga bet si straipsnio vieta mane glumina. jus tikrai esate idijotas!! kur osetinu aukos? ponas autoriau? beje jus taip ir neatsakete i kruva mano klausimu kurios as pateikiau straipsnyje apie zakajeva?`manciau diagnoze aiski jus sergate asmenybes susidvejinimu :)

konsultantui, 2010 10 13 08:25
gerai, bet kas iš to? visa tiek neaišku, kodėl Vakarams taip reikalinga Rusija. Ar tik dėl žaliavų?

konsultantas, 2010 10 13 07:55
Pasaulis virtualioje erdvėje yra "global village", tad dabartyje komunikacinė schema yra "Social media & Share + Communication & Cooperation".

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras