Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Euroatlantinės organizacijos
 
  Ar Gruzijai durys į NATO tikrai atvertos? (4)

Komentarai:

Skaitytojas, 2010 10 26 13:58
NATO turetu ziureti, ka daro. Stojimas i organizacija yra vienas is nedaugelio klausimu, del kurio gruzinai sutaria. Jei taip ir toliau, nusivylimas nato gali juos paskatinti perziureti savo prioritetus. Pvz i prorusiskus. nuo to niekam Vakaruose nebus geriau.

Irmantas, 2010 10 26 11:41
Na,Rusijoje irgi buvo pakeitimų, ją tolinančių nuo demokratijos, pvz., gubernatorių skyrimo tvarka, dėl žiniasklaidos cenzūravimo ir pan.

to Zipas, 2010 10 25 20:37
Jei Zipas pasidometu, suzinotu, kad NATO pletros procese esama precedentu, kuomet valstybes buvo priimamos i Aljansa, nors ir neatitikdavo visu stojimui i sia organizacija keliamu reikalavimu. Nenustebciau, jei Gruzija su laiku taptu dar vienu tokiu precedentu. Bet tik laikui begant ir dar nezinia, kokiu Aljanso nuolaidu pagrindu.
Visgi kol nepasikeis NATO strateginiai interesai, apie Gruzijos - neatsizvelgiant i jos demokratijos kokybe - aktyvu suartejima su Aljansu negali buti nei kalbos.
Ir sioje vietoje nereikia kaltinti vien Tbilisio. Rusijos "i kampa spaudziamas zveris" (zinoma, zveris perkeltine prasme), neturintis realaus uztarejo, gali pateikti dar ir ne tokiu perliuku.
Zipas, 2010 10 25 10:31
Pagal demokratrijos indeksa Gruzija yra zemiau Venesuelos.Kokia ten demokratija puikiai irodo ir pateikti konstitucijos pakeitimai stiprinantys ministro pirminiko igaliojimus ir silpninatys prezudento.Atspekit kas baiges kadencija vienam poste uzims kita savo galiomis analogiska posta?Net Putinas nedriso kaitaliot konstitucijos pagal savo uzimama posta.Taip kad autoriui siulyciau is pradziu paskaityt priemimo salygas kur aiskiai parasyta kad NATO nare gali tapti tik demokratine valstybe

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1254)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (302)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (342)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (653)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (170)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras