Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kada startuos naujasis START? (6)

Komentarai:

L N, 2010 11 19 16:44
Na jei kalbėti apie Rusiją, tai Rusijos branduolinė ginkluotė yra ne tik kad gausi, bet ir labai pažangi. Tai mano nuomone Rusijos galia mažėja ne dėl branduolinio ginklo. O net ir sumažinus arsenalą neturėtų labai jau drastiškai kristi jo įtaka. Tiesiog Kinija vis stiprėja ir JAV su Rusija nebeatrodo vienintelės pasaulio galiūnės.

Ed, 2010 11 19 16:27
Branduolinis karas tarp Rusijos ir JAV siuo metu atrodo tarsi fantastines knygos siuzetas. Taip pat drisciau teigti, kad butent branduoliniai ginklai ir ju destruktyvioji galia neleido isiliepsnoti III pasaulinui karui, bet tai tik todel, kad branduolinius ginklus turejo tik saujale saliu. Zaidimo taisykles greitai pasikeicia, kai padaugeja zaideju.

Rusijos itaka globalioje politineje scenoje drastiskai mazeja su kiekvienais metais. Ja uzgozia stiprejanti Kinija. Stipriai sumazinus Rusijos branduolini arsenala Rusija taps dar silpnesne, tad tikeciauu, kad Rusija turetu pradeti greztis Vakaru puses link.

Anonimas, 2010 11 18 16:05
Lietuva irgi branduolinė valstybė , buvo iki 2010 01 01, dabar pertrauka iki kokių 2018 m., paskui bus vėl baisus branduolinis monstras ir grasins JAV ir Rusijai kaip koks Iranas. Arba jos visai nebus ant žemės paviršiaus...

L N, 2010 11 18 13:48
Gerai kai realiai tik Rusija su JAV turi milžiniškas branduolinių ginklų atsargas, tai dviese sąlyginai lengva susitarti. Bet ateityje bus daugiau tokių valstybių, o tada kai su visom reikės perkrovimus daryt, štai kur iššūkis bus. :)

Europietis, 2010 11 18 13:27
Santykių perkrovivas, iš emsmės, naudingas abiem šalim, nes tai sumažina globalios katastrofos grėsmę. Tik pagalvokim kas būtų jeigu esant blogiems JAV - Rusijos sąntykiams tos branduolinės galvutės būtų paleistos?

Anonimas, 2010 11 18 12:43
STARTas prasidės, kai Lietuvai jau grės FINISHas, ir kaip rašė Duginas, būsime iš naujo okupuoti...

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras