Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Williamas Hague’as kalba apie euro ateitį

2010 11 23

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Williamas Hague’as suabejojo euro ateitimi. Jis teigė tikįs, kad euras išliks, bet pridūrė: „Kas žino?“. Sekretoriaus komentarai pridėjo politinio svorio spekuliacijoms apie euro zonos ateitį, Europos Sąjungai (ES) ruošiantis suteikti finansinę pagalbą Airijai. Krizė suintensyvėjo, kai Tarptautinio valiutos fondo vadovai sukritikavo euroskeptikus, teigdami, kad federalinė Europa su didesnėmis suvereniomis galiomis labai padėtų sprendžiant problemas ateityje. Parlamentarai konservatoriai šį pastebėjimą apibūdino kaip absoliučiai klaidingą.

Tikimasi, kad Airija susitars dėl paskolos, kuri padėtų jos bankams, tačiau valstybė baiminasi prarasti suverenitetą, nes tokia gali būti finansinės paramos kaina. W. Hague’as, Europos pinigų sąjungos kritikas, tikisi, kad bendra valiuta nežlugs, tačiau tokios niūrios perspektyvos atmesti taip pat nereikėtų. Jo žodžiais tariant, niekas nekreipė dėmesio į jo iškeltas valiutos problemas. Juk susiejame labai skirtingų ekonomikų valiutų keitimo kursus ir palūkanų normas.

Pareigūnai tiek iš Europos Komisijos, tiek iš Tarptautinio valiutos fondo apsilankė Airijos sostinėje, kad aptartų galimus pasirinkimus, padėsiančius Airijos bankams. Didžioji Britanija taip pat suinteresuota, kad euro zona būtų stabili, tačiau ši valstybė nevengia parodyti ir zonos klaidų. Šią ekonomiką jaudina rimtos problemos, ypač euro zonos poveikis ekonomikai, darbo vietoms ir verslui šalyje. Jungtinė Karalystė turi išskirtinį interesą paremti Airiją dėl abiejų valstybių ekonomikų sąsajų. Jau vyksta prevenciniai susitikimai.

Bendradarbiavimas vyksta per lėtai. Labai svarbi finansinė, ekonominė ir socialinė politika. Valstybės turėtų norėti perduoti daugiau valdžios centrui. ES tikrai nėra geriausias finansinio teisingumo pavyzdys. Pinigai švaistomi profesinėje srityje. Daug kitų konservatorių išsakė panašių minčių, kad vis dėlto Airijos remti nereikėtų, nes tokiu atveju ES turėtų labiau kontroliuoti šiąvalstybę.

Įvairiuose pasisakymuose teigiama, kad Airijai padėti reikia, bet neprisidėti prie ekonominės Europos viršenybės, t. y. kad airiai patys valdytų savo ekonomiką. Valstybės iždas dar nesvarstė finansinės paramos Airijai, kur būtų įtraukta abipusė finansinė parama, nors tai atrodo neįtikima.

Didžiosios Britanijos būtų prašoma garantuoti 6 milijardų eurų paramą ir taip prisidėti prie Europos stabilumo mechanizmo, jeigu tokiai galimybei bus pritarta.

Pagal 2010 m. lapkričio 21 d. „The Telegraph“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1252)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (300)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (652)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras