Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Ar kils naujas karas Korėjos pusiasalyje? (2)

Komentarai:

marcus, 2010 12 06 12:21
i globalu kara, manau tai nesirutulios. nors karini localu konflikta anksciau ar veliau pamatysime.

Rekomenduoju, 2010 12 02 10:11
Siūlau paskaityti kai kuriuos atsiliepimus į str., perspausdintą Balsas.lt:
aha
korėja ne pirmą kartą yra padalinta. per 1000 metų daugiau nei 100 kartų buvo tarp Japonijos ir Kinijos. Dabar vietoj Japonijos atsirado USA. Kita Kinijos zona yra Vietnamas. Vietnamas po 1990 metų geopolitinio lūžio dabar priklauso Kinijai. Korėja, mano manymu, ateityje visa priklausys Kinijai, kaip ir Vietnamas, ir nebus padalintas, kaip Vietnamas. Kinai yra geri valstybininkai ir žaidėjai. Tik ilgą laiką buvo nusilpę. Taip bus - patikėkit, o dėl karo, aš netikiu. Nebent koks nesprendžiantis, kaip Kuveito.
Pranešti apie netinkamą komentarą Atsakyti Username
email
nick
comment
Vardas
El. paštas (nerodomas)

El. paštu norėčiau gauti pranešimus apie naujus komentarus po šiuo straipsniu
Komentavimo taisyklės ir nuostatos

2010-12-02 09:36:33LASAS
Kinija niekada nebuvo tokia kaip dabar, ir tai tik nuo 1949, na tai kiek?..
skaiciuojam: 2010-1949=61.
61 metai - tai lasas..
p.s. po 11 metu Kinija bus gerokai kitokia ir netokia kaip daugelis GALVOJA/PROGNOZUOJA dabar.

Del pieturyciu Azijos, - tai tamsta, taip pat nepataikete, mano galva, nors taip Kampucija (Kambodza) tai Kinijos "kiseneje"..
Daug kas yra ir bus labai greitai kitaip nei mes "zinome" siandien
Pranešti apie netinkamą komentarą 2010-12-02 01:30:49er
Išvis reikėtų nušluoti komunistinį režimą Šiaurės Korėjoje, visiems nuo to tik būtų daug geriau.
Pranešti apie netinkamą komentarą Atsakyti Username
email
nick
comment
Vardas
El. paštas (nerodomas)

El. paštu norėčiau gauti pranešimus apie naujus komentarus po šiuo straipsniu
Komentavimo taisyklės ir nuostatos

2010-12-01 22:37:36Nacionalistas-lakūnas
Šios problemos derynų keliu tikrai neįmanoma išspręsti-todėl belieka tik karine jėga sunaikinti židinį-š.korėją,kol dar gerai neįsisavino branduolinio ginklo valdymo-o branduoliniams objektams užimti-p.korėja turi paruošti nedideles ,,komandos,,grupes.puolimas turi būti ,,blickrig,,tipo.


 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1258)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (657)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras