Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  NATO nelaiko Rusijos priešininke

2010 12 16

„Rusijos nelaikome priešininke ir grėsmę keliančia valstybe“, – gegužės 9 d. pareiškė NATO generalinis sekretorius A. Foghas Rasmussenas dėl tinklalapio „WikiLeaks“ paviešintos informacijos apie neva parengtą planą, kaip Baltijos šalis ir Lenkiją reikėtų ginti nuo Rusijos.

Ar iš tikrųjų toks planas yra, Aljanso vadovas nutylėjo, tik pasakė, kad „vadinamosios slaptosios informacijos nutekėjimo NATO nekomentuoja remdamasi savo politika“.

„Noriu kategoriškai pareikšti, kad Rusija negresia Aljansui ir NATO negresia Rusijai, – tikino Rasmussenas naujienų agentūrai „Itar-tass“. – Norime išplėtoti tikrąją Rusijos ir NATO strateginę partnerystę ir tai įrašėme į naujos savo strategijos koncepciją. Tą patį buvome užfiksavę Lisabonoje įvykusio Rusijos ir NATO viršūnių susitikimo bendroje deklaracijoje.“

Pasak Rasmusseno, labai našus ir pozityvus buvo gruodžio 8 d. įvykęs Rusijos ir NATO tarybos posėdis: „Nusprendėme pradėti tirti bendresnes galimybes, kaip praktiškai bendradarbiauti dėl PRG. Taip pat susitarėme pradėti parengiamuosius darbus atkurti karo veiksmų PRG aprūpinimą – skleistinių pajėgų priešraketinės gynybos sistemas. Tai aiškiai parodo, kad siekiame išsaugoti Lisabonos dvasią“.

Rusijos nuolatinis atstovas prie NATO Dmitrijus Rogozinas pranešė, kad gruodžio 16 d. pirmą kartą po Lisabonos viršūnių susitikimo bendro pokalbio turėtų susirinkti Rusijos ir NATO kariniai PRG ekspertai.

Pagal 2010 m. gruodžio 9 d. „Vesti.ru“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (62)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (46)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (136)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (3)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras