Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Аleksandras Igorevas. Komorowskis susitarė su Obama dėl PRG elementų dislokavimo

2010 12 20

Susitikęs su Rusijos vadovu, Lenkijos prezidentas jį tikino, kad dviejų šalių santykių stagnacijos laikotarpis baigėsi ir Maskva nemažai prie to prisidėjusi. Ir čia dabar toks akibrokštas...

– Tik paspaudus „perkrovos mygtuką“, nebūtų įmanoma pertvarkyti visų ankstesnių santykių, – pasakė Bronislawas Komorowskis, gruodžio 8 d. atskridęs į Vašingtoną, kad susitiktų su JAV prezidentu Baracku Obama. – Nesame pasiruošę visiškai „persikrauti“, iš atminties ištrinti nerimastingų santykių su Rusija tūkstantmetį.

Nepaisydami Rusijos pasipriešinimo, Komorowskis ir Obama suderėjo, kad Lenkijoje būtų įkurdinta „Europos PRG“ elementų. Naikintuvai  F-16 Lenkijoje atsirastų 2013-ųjų viduryje. Priešraketinių sistemų SM-3 ir karinių transporto lėktuvų „Hercules“ iš JAV reikėtų palaukti iki 2018 metų.

Pasitelkęs diplomatiją, B. Komorowskis atsargiai buvo padaręs porą reveransų Rusijai. Jis teigė: „Pasitikime Rusija, bet retkarčiais vertėtų pasitikrinti, kur link judame“, tačiau atkreipė dėmesį, kad lenkai ir rusai dar nepamiršo „istorijos baimių“. Lenkijos vadovas paragino nebijoti demokratinės Rusijos: „Tai jau kita šalis“.

– Lenkija tikrai labai suinteresuota, kad būtų plėtojami Vakarų ir Rusijos santykiai, – pareiškė Komorowskis. – Dabar Rusijai tapome artimiausiais Vakarais ir tuo didžiuojamės, nes dar prieš 10 ar 15 metų buvome artimiausias užribis ir rusai ironiškai sakydavo, kad višta – netikras paukštis, o Lenkija – ne užsienis. Reikėtų ir toliau siekti, kad keistųsi rusų mąstysena savęs bei artimųjų ir tolimųjų Vakarų atžvilgiu.

Pagal 2010 m. gruodžio 9 d. „Komsomolskaja pravda“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (62)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (46)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (136)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (3)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras