Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Euroatlantinės organizacijos
 
  „Integracinis avangardas“ Europos Sąjungoje, arba kaip užmiršti geopolitinį mąstymą (6)

Komentarai:

123, 2010 12 27 11:29
ES vadovaus NATO? na tikras "avangardas" cia. kaip ir visas straipsnis. real politic neapleis taip greitai senojo zemyno. neabejoju.

Darius, 2010 12 26 15:17
Na nemanau, kad ES federacija kaip tokia atsiras. Per daug skirtingi esame, kad taptume kaip amerikonai. Gerai autorius rašo, kad reikia kažkokio tai būdo įvairovei suvaldyti kartu ja išsaugant ir paverčiant ES galingu veikėju. Lenkai jau kalba, kad ES galėtu apsiimti vadovauti NATO. Keistai, bet viliojančiai ir perspektyviai skamba.

eurofederalistas, 2010 12 26 00:35
Manau kad dabartine krize ES turetu sustiprint (del to labai dziaugiuosi) nes atskirom valstybem grimstant i krizes liuna to pasekoje ES centrine valdzia jas gelbedama igyja vis didesne gale tu valstybiu kontroleje. Graikija gyvas pavyzdys.

G, 2010 12 25 21:41
Nereikia gal tų pompastiškų ir emocionalių pasisakymų, bet aš esu vienas tų žmonių, kuriuos būtų galima pavadinti eurofederalistais. Tikiuosi ir aš, kad dabartinės ES integracija kada nors pasieks savo valstybių (valstijų?) narių identitetą gerbiančios federacijos lygį. Ir tai yra visiškai realus siekis. Pavyzdžiui, kaip atsakas į "euro zonos krizę" (ažiotažas ir eskalacija, nieko daugiau) ekonominė ir monetarinė euro zonos sąjunga ketinama paversti ekonomine+monetarine+fiskaline+biudžetine. Yra ir daugiau pavyzdžių.

Tad nepamirštant regioninės politikos ir dėmesio regioniniam bei lokaliam bendradarbiavimui ir plėtrai, taip, aš irgi už tolimesnę ES integraciją.

:), 2010 12 25 10:31
Pritariu pirmam komentarui, tikiuosi atsikratysim tu nacionalistinio poziurio.

Europietis, 2010 12 24 22:53
Tikiuosi visa sirdimi kad europa taps pasaulines geopolitikos centru ir vieninga valstybe. Myliu Europa uz ja paaukociau gyvybe!

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1254)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (302)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (342)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (653)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (170)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras