Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Ką reiškia „Mistralių“ pardavimas kuriai nors „trečiajai šaliai“ (14)

Komentarai:

ve, 2011 01 12 17:19
pats faktas kad pardave tai yra blogai, bet siap tai jie priesh lietuva sunkiai panaudojami, bent jau neverta tu investuotu kapeiku
jie tolimom misijom taikyti, bei + plaukiojantis stabas
rusijai cia kaip jachta nacalnikam reikalinga
rusijos kariuomeniai zvelgiant is pastaruju 20 metu perspektyvos, dabarties ir artimiausiu 3 metu (gal net visus 5 ar 100 su ju bardaku) cia kaip turint zaporozieti ir belaza nuspirkti ferrari varikli
700AG ...kruta bet kur ji deti i ZAZ ar BELAZ ?

A.K., 2011 01 06 19:06
"Visur kyšo paršo interesai".:]]]] Galėtų būti "Visur kyšo paršo ausys". Bet kuriuo atveju, super, giriu už sąmojį.

Nuoširdžiai,
Paršas

Jonis, 2011 01 06 13:08
Lietuvos kaimynystėje, o ir toliau, grobuoniškesnių imperinių letenų už Rusijos tikriausiai nėra. Ir blogiausia, kad tos letenos tiesiasi į žiniasklaidą. „Lietuvos rytas“ priklauso „Gazpromui" (per Snoro banką), „Vilniaus diena“, „Kauno diena“ ir „Klaipėda“ – taip pat (per Romanovo „Ūkio banką“), „Respublika“ irgi neaišku, kam tarnauja. Logiškai galvojant – kam Rusijai ta pelno neduodanti Lietuvos žiniasklaida. Bet ji yra užsimojusi plačiau - veikti užmaskuotai, per žmonių pažiūras, jų formavimą, iš lėto, bet užtikrintai. Griaunant tai, kas nelengvai sukurta (atkurta), o vėliau bus galima bandyti ir imperiją atkurti.

Nuomonė, 2011 01 06 10:20
Žvelgiant į pastarųjų 20m. įvykius aš konstatuoju, kad pasaulis parodė, koks jis yra: europai nusispjauti ant žmogiškųjų vertybių, jei jas galima iškeisti į sotų ir ramų paršo gyvenimą. Tai liudija begalė faktų, netgi tokių, kaip nesugebėjimas imtis radikalesnių priemonių dėl klimato kaitos (pvz., elektromobilių paleidimas į rinkas, kodėl jie kainuoja 100000 Lt, jei galėtų per pus mažiau) ir t.t. Visur kyšo paršo interesai. JAV nėra kažkuo labai išsiskirianti šalis iš kitų, bet jos vertybių skalė geriausiai atitinka Lietuvos interesus. T.y., Lietuvos, kaip valstybės, suverenių teisių pripažinimas ir parama, nevykdant prekybos iš po skverno pamatinėmis vertybėmis ir prisidengiant demagogiškais teiginiais. Tačiau niekas nėra idealus, ir jei ES elgsis kaip parsidavėlė, aišku, kad tai gali turėti įtakos ir JAV politikai. Tačiau parsidavinėti gali sau leisti didelės šalys, mažos - tikrai ne, jei iš po ekonomikos kyšo grobuoniškos imperinės letenos...

-> raudonam šuniui GRU, 2011 01 06 10:07
Matau skleidžiamą totalią demagogiją. Kokie žodžiai yra tinkami, jei sovietiniai okupantai išvežė į sibirą, kitaip sakant, sunaikino apie 10% tautos, ir pačius šviesiausius žmones - valstybės veikėjus, politikus, karininkus, dėstytojus iš universitetų, galiausiai geriau gyvenusius ūkininkus. Tai yra tautos naikinimas, prisidengus demagogija, kurią raudoni šunys ir dabar toliau skleidžia.

GRU pasekejas to L N, 2011 01 06 00:22
Siaip noreciau aiskuma ivesti - SSRS neenge tautiniu pagrindu, enge tik klasiniu, taip kad lietuvos tautai nieko negrese, SSRS metais lietuviu netgi padaugejo. Kas liecia ES, ji varo atvira nutautinimo politika, ES 100 kartu blogiau nei SSRS. Tai ka lietuviai padare savo tautai per 20 nepriklausomybes metu, rusai nesugebejo per 50 okupacijos... Taip kad gerbiamasis turetumete nerimauti du kart stipriau...

mongol, 2011 01 05 23:53
kai jav - nato nare- parduoda ginkluote pusei pasaulio, tame tarpe tokiai super demokratinei saliai kaip saudo arabija ir pakistanas, tai cia jokio pavojaus, o cia staiga pavojus. Tai gal p. Landsbergis ir Lietuva išreikš susirūpinimą amerikai, ką?

to geras, 2011 01 05 20:40
Butent! Lietuvis yra aklas ir naglas

L N, 2011 01 05 14:46
Jei nieko neprieštaraut, tai ES taps SSRS...

geras, 2011 01 04 15:51
Zmones, musu biudzetas trecdaliu yra is ES, t.y. prancuzu-vokieciu suselptu pinigu.
Ir lietuviai drista kazka priestarauti, kad ir simboliskai, Prancuzijos interesams?

londonas, 2011 01 04 14:57
o as pritariu mistral pardavimui

Nebūkime pasyvūs, 2011 01 04 11:19
kas nepritaria mistral pardavimui, tai gali išreikšti čia:
http://www.gopetition.com/petitions/against-the-sale-of-mistrals-to-russia/signatures.html

to as, 2011 01 03 22:49
Truputi Rusijos interesus gini?

as, 2011 01 03 19:29
patylet reiktu para....k

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (304)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (51)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (153)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (10)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (15)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras