Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  2010 m. dekabristai: įvykiai Maniežo aikštėje (30)

Komentarai:

123 to GRU pasekejas, 2011 01 18 01:48
labas Vadimai, kaip issilaikes?

studentas, 2011 01 14 15:38
Nusibodo girdėti, kad "nagus prikišo Amerikos ambasada", "autorius nusistatęs prieš Rusiją" ar atvirkščius analogiškus komentarus. Iš anksto noriu pasakyti, kad nesu nei už, nei prieš Rusiją ar Vakarus.

Išlipkit iš savo jausmų balučių, priklausymo partijoms ar kokioms nors pasaulėžiūroms. Visvien viskas atsiremia į esminį faktą - paprastam žmogui turi būti gerai. Ne valstybei, ne kažkokiam rateliui draugų, o kiekvienam paprastam žmogui.

Mano manymu, fašistų egzistavimas apskritai - neišsivysčiusios visuomenės įrodymas. Protu nesuvokiamas faktas, kad kažkas toleruoja tokių budulių, fizinės jėgos propaguotojų buvimą visuomenėje. Tragedija, kad jie nebuvo aiškiai ir griežtai pasmerkti. Deja, Rusijos tokia jau situacija, susiklosčiusi per kelis dešimtmečius - imperialistinio mąstymo homo sovieticus dar nepakeitė nauja karta - dabar valdžioje esantiems tokia visuomeninė jėga paranki. O jei ši mano versija (kad fašistų susibūrimas daugiau ar mažiau įtakotas valdžios struktūrų) ilgainiui pasirodys neteisinga - taip pat ne ką geriau. Suprantama, kai radikalai išauginami - kažkas iš išorės nulėmė jų atsiradimą. Bet jei fašizmas kyla natūraliai - didesnė bėda.

Liūdna žiūrėti į Rusiją. Tiek žmonių, toks potencialas daryti gerus darbus, prisidėti prie žmonijos gerbūvio, ir taip viskas švaistoma. Baisu, kad nepasidarytų mankurtais.

autoriui, 2011 01 13 14:50
Atsiprasau. Ne viska ivertinau. Kokia salis, tokie ir politologai (elitas, pramone, mokslas, media, saves ir pasaulio suvokimas), tokia ir geopolitika.

Nera teisinga is jusu reikalauti aukstos kokybes.

autorius, 2011 01 13 14:45
Jusu poziuris siek tiek keistas. As atvirai pripazistu, kokios pozicijos laikausi, o Jus kaip skaitytojas galite ja vertinti visaip, tiketi ar netiketi. Bet koks analitinis straipsnis yra subjektyvi nuomone ir todel tam tikra prasme manipuliacija.

autoriui, 2011 01 13 09:07
Jus neklystate. Jus manipuliuojate. Jus ieskote skandalo. Jus elgiates ne kaip politologas, bet kaip zurnalistas.

P.S. Visad turejau toki stereotipa, kad rusai ant savu "nevaro"...

autorius, 2011 01 12 23:41
Taip. pasilieku prie savo versijos. Galbut klystu.

autoriui, 2011 01 12 14:48
is pradzių buvo vien pranesimai, kad ji paleido, ir ko fanams buvo rinktis prie milicijos, jei būtų kitaip. O vėliau kaip visada prasidėjo pasiteisinimai ir patikslinimai ir atsirado "kontraversija".
----------------
Bet jus samoningai pasilikote prie tos pirmines, "skandalingos", versijos:))
Manipuliacija.

ve, 2011 01 12 14:24
o del etninio nusikaltamumo ... na ne sitame kontekste ir aplamai rusijoje/SNG ir mus ko gero siekia - vienas mazgas kur valdzia/biurokratija bei kur org nusikalstamumas
pagal ponus amerikonus ponas luzkovas - valdzios vertikales atstovas rysiams su rusijos org nusiklatamumu
arba ru org nusikalstamumo atstovas rysiams su kremliumi
ir sprendziant is visu peripetiju (dedu xasanu ir tt) vykusiu ru sostineje tame yra nemaza dalis teisybes
so ishkirti kazkokius etninius nusiklatamumus cia kaip tiktais matyti sniega ledkalnio pavirsiuje

ve, 2011 01 12 14:13
idomi nuomone sia kryptimi:
http://www.gazeta.ru/comments/2011/01/11_a_3487078.shtml
imho teinsgai pries rinkimus valdziai reikia naujo prieso:
cecenai zamacylinti v sortirie, gruzija ir ukraina pazabotos daugiau maziau
lieka savi nacionalistai :)

Hans, 2011 01 12 13:27
1825 m. dekabristai pralaimėjo, 1991 m. jau žlugo Sovietų Sąjunga.
-----------------------------------------
Tai,koks likimas laukia Rusijos?!

Andrius, 2011 01 12 12:58
Rašydamas pirmą komentarą turbūt klydau, ko gero autorius teisus, protestai buvo prieš teisėsaugos korupciją ir apskritai prieš nežabotą organizuotą nusikalstamumą. O kaukaziečių gaujos paplitusios visoje Rusijoje. Plačiojoje visuomenėje protestati kogero ir buvo taip suprasti.

autorius, 2011 01 12 11:56
is pradzių buvo vien pranesimai, kad ji paleido, ir ko fanams buvo rinktis prie milicijos, jei būtų kitaip. O vėliau kaip visada prasidėjo pasiteisinimai ir patikslinimai ir atsirado "kontraversija".

autoriui, 2011 01 12 08:36
Daug saltiniu nurodo, kad jis buvo arestuotas is karto.
Tiesiog paguglinkite.

В начале декабря 2010 года на Кронштадтском бульваре произошло убийство футбольного болельщика Егора Свиридова. Из 6 задержанных по горячим следам кавказцев пятеро в дальнейшем были отпущены следователем под подписку о невыезде, под арестом остался лишь уроженец Кабардино-Балкарии Аслан Черкесов. Позже Генпрокуратура РФ официально заявила о неправомерности процессуальных действий следователя, отпустившего задержанных.

Kaip minimum, yra kontraversija. O jus paimate ir ispuciate pigiausia versija, kaip geras (t.y. geltonas) lietuviskas zurnalistas. Nekas, kaip geopolitiniu studiju centro ekspertui.

autorius, 2011 01 11 22:16
Подозреваемый в убийстве - уроженец Кабардино-Балкарии Аслан Черкесов - был задержан, потом отпущен, а затем вновь взят под арест ( обстоятельства того, почему же он вышел на свободу, сейчас выясняются ).
30.12.10 Интерфакс


autoriau tu autoriau..., 2011 01 11 14:09
"minia protestavo pries tai, kad buvo paleistas fano zudikas, o paleistas jis buvo korumpuoto pareiguno"
--------------------------------------------------
В результате следственных мероприятий был задержан сам Аслан Черкесов, а также другие участники нападения — Нариман Исмаилов из Дагестана[7], Хасан Ибрагимов и Артур Алфибиев[8]. Из пяти задержанных четыре участника драки (Артур Арсибиев, Аной Анаев, Рамазан Утарбиев и Хосин Ибрагимов)[9] были отпущены...

Anonimas, 2011 01 10 19:35
Taip vadinamų „futbolo fanatų“, kurių dauguma yra nacionalistinių fašistuojančių grupuočių nariai, ir yra radikalūs suartėjimo su Vakarais priešai, vadina juos fašistiniais (žiūr GRU komentarus) sulyginimas su Vakarus pamačiusių ir jais susižavėjusių Rusijos karininkų maištu 1825 m. mažiausiai keistas. Autorius perša Rusijos europėjimo kontekstą kai tiek įvykiai, tiek jo pateikta argumentacija rodo, kad procesas juda priešinga kryptimi. Sukilimas sulygintas su nacistų siautėjimu. Premjero susitikimas su jo dalyviais sukėlė audringą realciją visame pasaulyje. Autoriaus pateikti situacijos vertinimai - nacionalistinių klišių kartojimas. Straipsnis priskirtinas ekstremizmo propagandai.

to ve, 2011 01 10 15:57
tai reiskia pvz italų mafijos nėra, nes ji irgi susijusi su kt nusikalteliais salyse kur veikia. Bet tai juk nekeicia jos etninio branduolio.

Andrius, 2011 01 10 14:19
Nebloga diskusija šia tema: http://tv.russia.ru/video/pro-c_11447/

Zenia 2 Jonis, 2011 01 10 09:54
Cituoju Gribojedova.

Jonis to Zenia, 2011 01 10 02:00
Kadangi cituoji M.Leontjevą, tai - viskas aišku. Ką dar "objektyvaus" galėtum pacituoti?

ve, 2011 01 09 20:31
"etninį nusikalstamumą" - na cia sustume. manau rusijoje yra tas etninis nusikaltumumas, bet "pinigai nekvepia" ir dalyvauja zaidime daug ivairaus rango bei tautybiu "nacalniku ir autoritetu", ty visas internacionalas. ps didzioji dalis juju yra pilieciai placiosios tevynes, nesvarbu ar totoriai, ar rusai, ar nencai jie bebutu
imho autoriu "zanosit na pavarotax"
bet ivykiams vidutineje-tolimoje perspektyvoje, gali tureti itakos, ty parodo liaudes nusteikima, pakolkas nekontroliuojamos mases, bet mase uzaugs ...gal iki to laiko ponas surkovas, sugalvos kaip juos pazaboti, kanalizuoti energija ... bet gali ir varztu nurauti beuzsukinejant ar reguliuojant juos.suomis, 2011 01 08 00:45
Jei Petras pirmasis Rusijoje nuskuto barzdas, tai jos vėl ataugo. Ir šiuo metu, Rusijoje, bei šiuose komentaruose, matyti, kad daug kam patinka būti apžėlus.

londonas, 2011 01 07 17:14
as labai dziaugiuosi, kad siame portale yra pakankamai blaiviai mastanciu zmoniu.ir jei JAV gerbejai tikejosi cia vieni komentuoti yvikius ar bent jau rasti kruva bendraminciu...tai jie labai klydo :)

Zenia to autorius, 2011 01 07 15:54
Siulau paziureti i dekabristu problema kiek kitu kampu.
Yra toks daugiaserijinis M.Leontjevo filmas "Большая игра". Ten yra dalis, skirta dekabristu sukilimui.
Ir Anglijos vaidmeniui jame.

citata:
Вот спросите, почему либерал, интеллектуал, западник Грибоедов назвал декабристов глупцами, «сотней прапорщиков», решивших «между войной и картами разыграть судьбу России».

- Почему?

- Потому, что он был солдат. И страна вела войну. И для него было совершенно очевидно, что выступление декабристов - это предательство в тылу. Когда люди это понимают, они иначе глядят на историю. И они иначе глядят на сегодняшних персонажей. На Касьянова, на Каспарова, например. Вот понимаете, Грибоедов, который с декабристами дружил, он выбрал интересы страны. И смерть. А наши - с декабристами их язык не поворачивается сравнивать, это все-таки другой масштаб. Мысли другой масштаб. Но то, что они устроили, было предательством. Не царя и не присяги, а страны, воюющей с противником.

- Позвольте, какая война? Наполеона мы к тому времени разбили, Россия была в полном шоколаде, ее даже с трепетом называли «жандармом всей Европы».

- Персы тогда чуть не взяли Тифлис. А если бы взяли, в Тифлисе живых грузин не было бы. Привет господину Саакашвили! Англичане и американцы воевали за выживание грузинского народа? Или мы? Вся кровища, пролитая нами за 200 лет на Кавказе, в том числе и на Северном Кавказе, - это кровища, пролитая за грузин. То же самое касается армян. Но Армения это понимает, а господин Саакашвили и его банда не очень. И потому сейчас в Грузии в нашем 200-летнем противостоянии пока побеждают наследники англичан - американцы.
GRU pasekejas to Autorius, 2011 01 07 15:18
:D xexexe, apie ka as ir sakau, nes pas mus Oligarchinis nusikalstamas JAV finasuojamas rezimas! Demokratija cia net nekviapia:) Ir cenzura pas mus yra, nes tai ka visi zinom, o Jus tikrai zinot pakankamai, kad parasyti kompromituojanti staripsni, tik kad vat nerasot:) idomu, idomu... Bukit pirmas, irodykit kad Lietuva demokaratiskesne nei Baltarusija:) ar Lietuva yra eiline JAV valstija... oi sorry, umirsau kad sis internetinis puslapis finansuojamas JAV ambasados!!!! Taip kad del JAV pamisrkim visi, bet pripazinkim, ad cia viskas cenzuruojama... :) vat kur yra tiesa...

Mumu, 2011 01 07 15:15
o aš manau, kad Rusijoje visa jėga auga nacionalizmas (didžiarusiškasis šovinizmas), ir jį toleruoja Kremlius. Nereikia čia visko vynioti į vatą, tipo - ai, jūs ant Rosijos varot, ant paprastų rusų; davaij nie budiem, taip nėra, nekeiskit vienos problemos kita...

autoius to GRU, 2011 01 07 14:48
Nesu nusistates pries Rusija. Tiesiog man sis ivykis pasirode reiksmingas ir pabandziau isryskinti jo pavojingas puses Rusijai. Del JAV pazadeti negaliu :).

GRU pasekejas to Autorius, 2011 01 07 14:36
Siaip paskaiciau straipsni, na ir ka, nieko naujo... Vel stumiat ant Rusijos, na bet aisku, cia juk Lietuvos tokia politika, ir nieko cia nepakeisi... Bet gal reiktu prasviesti mus skaitytojus, ivairove kokia ivesti. Vat paziurejau kad visi pastarieji straipsniai apie Rusija, tai noreciau paprasyti gal net autoriaus, parasyti ka nors blogo apie kita puse - JAV. O juk yra tiek daug BLOGU dalyku kur Rusija nieko deta, bet tai vis tiek LABAI itakoja Lietuva. Argi negalite aptarti nusikalstamu JAV karu, machinaciju, juk JAV yra tikru tikriausia fasistine imperija, vien Guantanamo baze - tai juk tikru tikriausia koncentracijos stovykla... Kas be ko tokia Lietuvoje turejom... Tai teisingumo delei, JEIGU PAS MUS VIS TIK DEMOKRATIJA, parasykit ka nors blogo apie JAV, ar JUS negalit to padaryti, nes jusu staripsnio nepraleis?...

autorius to andrius, 2011 01 07 13:19
1. minia protestavo pries tai, kad buvo paleistas fano zudikas, o paleistas jis buvo korumpuoto pareiguno
2. tarp fanu (pvz spartako) yra nemazai skustagalviu, ir ju skanduotes rungtyniu metu "rusai pirmyn" ne siaip skanduotes
3. etninio nusikalstamumo problema maskvoje ir kitur, kurio centre yra gruzinai, azerbaidzanieciai ir kiti kaukazieciai, yra akivaizdi. To nereikia irodineti.
4. Gresme nera katastrofiska, bet rimta: kita karta iseiti gali daugiau.

Andrius, 2011 01 07 12:28
Visų pirma maniežo aikštėje niekas neprotestavo prieš korupciją, visų antra, nereikia dęti lygybės ženklo tarp futbolo fanatų ir fašistų, manieže neramumus kurstė būtent fašistai.
"Šiandien kiekviena bobutė Maskvoje ir daugybėje kitų Rusijos miestų pasakys, kad kaukaziečiai kontroliuoja pelningiausias verslo sritis ir jaučiasi visagaliai, nes „laiko kišenėje“ didesnę dalį teisėsaugos." - Kiekviena Lietuvos bobutė pasakys, kad visą teisėsaugą valdo pedofilai ir visi seime vagys, nieko neįrodyta, bet labai norisi tikėti. Tie patys kaukaziečiai kurių taip nemėgsta fašistų 1998 metais Dagestane apgynė Rusijos suverenitetą, kai Jelcinas su savo Nemcovu pinigus plovė ir leido banditams nebaudžiamiems žudyti Rusijos piliečius.
Ir nereikėtų čia matyti kažkokios labai rimtos grėsmės Putinui-Medvedevui, reiktų reitingais jų pasidomėti. tačiau problemų tikrai yra daug ir jiems teks jas išspręsti.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1015)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (157)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (256)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (430)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (90)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras