Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Pietų Sudanas: gimsta nauja pasaulio valstybė (14)

Komentarai:

Valstybė, 2011 03 20 23:18
Vatikanas nėra JTO narys, tačiau turi nuolatinio stebėtojo statusą - kaip „VALSTYBĖ nenarė“. Tokių mikrovalstybių - Singapūras, Monakas, Vatikanas - įtaka Juntinių Tautų Organizacijos Generalinėje Asamblėjoje neproporcingai didelė dėl „viena valstybė, vienas balsas“ taisyklės.

m16, 2011 02 15 15:51
Iduomu ar ce visi kuomentuoj tik straipsnio autuoriu ar ir pati straipsni.Turbut vis deltuo Sudanas pernelyg tuoli nuo musu [iskyrus kaimyninio Egipto kuruortus]kad bent kiek mums rupietu kad ir apie ka butu rasoma.Ta tendencija pastebiejau nuo mokyklas laiku kai ir pradiejau skaityt apie Sudana viska kas imanuoma.Ne lietuviskai skaityt zinuoma,nes viska kas bent kiek orginalu lietuviskai apie Sudana galima sutraukt i puse puslapio.Galima kiek nuori kalbiet apie du milionus zuvusiu Pietu Sudane,apie Darfuro tragedija,jiems[lietuvaicem ]i tai nusispjaut,jiems Lietuva vieninteli kencenti salis pasaulije ir tt.O nuorintys visada susiras ir filmu ir video ir literaturas apie ta sali.Kaskas taiklei pastebieje kad budamas Pietu Sudane pasijunti persikieles i zmonijos atsiradimuo priesaušri.

sa, 2011 01 19 15:58
1.as ne vyras. 2. neabejoju - jus tikrai skaitet, ka as rasiau, rasiau. 3. pries kritikuodamss kitu kalba, pasirupinkite savaja. 4. negerbiat skaitytoju manydami, kad jie - kvailiai "ar daug kas žino net tai, kur tas Sudanas yra? kokia ten valdžia? dėl ko kovoja Pietūs?" zinokit zmones zino, domisi ir yra reiklus skaitytojai..ups nustebot? 5. neanalizuojate tekstu, nezinau kodel, matyt nenorit ar nemokat. 6. isteriskai IR LIGUISTAI reaguojate i kritika, o tai..na pats suprantate...

Vidmantas, 2011 01 18 22:25
Vatikanas turi savo gvardiją, pinigus, pašto ženklus, vėliavą, herbą, himną, net ir domeną, laikraštį, radiją ar TV kanalus, esti pilietybė. Galima drąsiai teigti, kad turi ir transporto, kad ir mikrominimalias, "gijas" (malūnsparnio aikštelę, geležinkelio atšaką), o jei dar panagrinėjus gan gilią istoriją...

Irmantas, 2011 01 18 14:13
Vatikanas turi valstybės bruožų, bet nėra valstybė

Vidmantas, 2011 01 17 20:34
Kiek tik šaltinių skaičiau ir kiek tik beskaičiavau, valstybių skaičius pasaulyje - 193 (neskaičiuojant Kosovo ir Taivano). Vatikanas nėra JTO narys, bet ar dėl to šiai "kunigų valstybei" nepriskiriamas valstybės statusas? Būtų malonu pagaliau sužinoti atsakymą - kiek pasaulyje yra valstybių?

Autorius, 2011 01 16 13:40
Taip, Vyteni, tu teisus - klaidelė: kondominiumas buvo iki 1955 m... Bandysime išaisyti.

Vytenis, 2011 01 16 12:27
"ir 1898–1995 m. čia buvo britų kolonija (Anglijos ir Egipto kondominiumas)"

iki 1995 m.?

Autorius to sa, 2011 01 15 19:28
Bičiuli, tu perspaudi. Niekada copy paste nebūna, o vyksta tos informacijos atranka iš įvairių šaltinių (jų begalė). Jeigu tu įrodytum tokį metodą,būtum vyras, o ne eilinis interneto looseris. Kita vertus, ar daug kas žino net tai, kur tas Sudanas yra? kokia ten valdžia? dėl ko kovoja Pietūs? kad kova eina dėl naftos? kas ten reiškia savo interesus? O tamstos išvedžiojimai apie tai, kad "textai, ypac tokie, yra- turetu buti rasomi analizuojant, papildant tai, kas jau ir taip zinoma bei visiems prieinama" - gryna demagogija. Norėčiau paskaityti, ką pats parašei... Ir dar - susiprūpink žmogiška kalba...

sa, 2011 01 15 10:06
na tik nereikia, atsidarykite wikipedia i saziningai pasakykit ar jusu texte yra kazkas, ko nebutu ten??textai, ypac tokie, yra- turetu buti rasomi analizuojant, papildant tai, kas jau ir taip zinoma bei visiems prieinama. deja, jus nemegstat, o gal nenorit analizuot, o skaityti tai, kad galiu perskaityt wikipedijoj....atleiskit - copy paste visi moka padaryt.

Nerijus Cerniauskas, 2011 01 12 14:39
Gera apžvalga mano manymu. Tik norėjau patikslinti, kad jūsų teigiama statistika painioje. Kai rašote apie mirtingumą ir gyvenimo trukme, pradeda skaičiuoti nuo galo (kuo skaičius arčiau vieno, tuo blogiau), o kai kalbate apie infliacija, vietas skaičiuojate priešingai (kuo toliau nuo 1, tuo blogiau).

Autorius, 2011 01 12 13:17
Gerbiu tuos, kurie dalykiškai vertina str. ar jį papildo, o ne neargumentuotai kala prie sienos, taip tik liguistai išreikšdami save...

sa, 2011 01 12 11:11
cia is vikipedijos nurasyta ar kaip?nes texta neatsako i tema, o paskrebenta kazkiek istorijos copy paste budu...

Paulius Paulaitis, 2011 01 12 10:50
Dekui uz straipsnius apie mums maziau zinomas salis. Praplecia akirati, nes viskuo dometis is uzsienio saltiniu tiesiog laiko neuztenka.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1195)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (263)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (318)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (589)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (151)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras