Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Energetika
 
  Nauja atominė jėgainė Lietuvoje: utopija ar realus projektas? (13)

Komentarai:

yf, 2011 02 20 21:56
Rusai turi tehnologijos,piniagus,at.kura.O ka turi Lietuva-rizta?

ve, 2011 01 21 15:38
skandinavai ko gero kiek suinteresuoti baltijos saliu integracija i vakarus (es, nato ir tt), didesne energetinia ir kita nepriklausomybe nuo RU, bet ne ju saskaita.
Ismitis gal svedai kurie suinteresuoti kad ju pseudo-kolonijos butu maziau priklausomos nuo RU.
Estai vyliasi skandinavu pagalbos energetikos srityje.
Latviai po krizes pradeda sokti pagal maskvos dudele.
o bendarai latviai ir estai, gal ir prisidetu prie tos elektrines jei jinai ishvis butu :) (!) bei gautu jiems tinkamos salygas. Is kitos puses ju dali galima mazinti (vargu ar didinti) ir panasiai cia derybu klausimas, problema nera del ko deretis.


Gytis, 2011 01 21 13:19
Geras straipsnis. Tik truksta dar analizes kaip i si projekta ziuri skandinavai ir Latvija su Estija. O gal ju itaka labai nezymi. O Rusija tai labai galimas varijantas, kad gali buti tas pats kaip buvo sovietu sajungos laikais kai griebesi statyti labai daug AE ir net iki dabar dar visu nesuspejo pastatyti. Tai ir Kalinino, Kursko, Voronezo, Kostromos, Belojarsko AE neuzbaigimai.

ve, 2011 01 21 11:56
a dar o kam reikia LT tokiso dideles elektrines ?
ty mums patiems 0.5 - 1 GW uztektu, cia aishku jei sukam i exporta, kas butu labai gerai, LT importo/exporto balansam, su einamos sakaitos deficitui ir tt (na kox 1-3% BVP)
bet jeigu didele elektrine ji butu pririshta prie rusu per JES (rusu jedinaja energitichekaja sistema) zieda
ty elektros srautus kontroliuotu rusai, kaip yra dabar
ty baltijos salius energetika kontroliuojama maskvoje
aishku delikatus procesas cia ir dar kaliningradas
bet sakykima kaliningrado sritis leika saugi,-
ir maza ka ten kox kabelis nutruktu tektu ji remontuoti metu 20 taip ...
ty tokio monstrui 3GW tektu kurti savo zieda, LT - per maza baltijos salys per mazos, viena kita linija su skandinavais skirta daugiau import/export, o ne ziedams
su lenkais .... pas juos pakolkas energetine sistema silpna + kaina tokios ziedo milzinishka
bet variantas ...zodziu vienintelis sanssas polska ishcio nesginiela haha


muminukas, 2011 01 21 11:47
geras straipsnis, aktualiai nesalishkai nusvieciantis
kodel kap ir po kiek
vientelis sansas Lietuvai kad lenkai irgi bijos gultis i viena lova su rusais, tiesa pries tai Lietuva turi buti bent jau pradejusi statyti atom. elektrine
ty cia kai pokeris
turi statyti darydamas gera roza kad pas tave yra (bus) koziriai
ir ziurint strategishkai LT reikia tokios elektrines
vidines politikos atzvilgiu sunkus klausimas
kainos/galimybe savoms imones sudalyvauti labai dideliame lovyje (netgi jeigu legaliai, ty be otkatu)/pateikimas rinkejams, kad jie "gerai" suvalgytu/oponuojanciu polit. jegu zaidimas pries
nu dar rusai nesedes sudeja ranku. kasios trigrasios i vid politika i informacine erdve ir tt

Bronius, 2011 01 21 10:29
Visada yra palyginimų galimybės. Karo sugriauta Europa 1945 metais+ milijoninės lėšos ir galutinis šių šalių gerovės rezultatas po 15 metų; Norvegijos atsiradusios galimybės gerai gyventi ir šios šalies gerovės rezultatas po 15 metų. Tad palyginimui Lietuva. 1990 metai. Atgauta nepriklausomybė. Pakankamai puiki infrastruktūra. Pakankamai puikus ir ne žemo lygio tautos techninis išsilavinimas. Itin aukštas tautos patriotinis nusiteikimas ( tai tvirtina mitingai, Baltijos kelias, Sausio įvykių metu masinis nepriklausomybės gynimas savais kūnais) + milijoninės ( o gal milijardinės ? ) investicijos iš ES. Po 20 metų ką turim? Masinė sovietinės kolaborantinės sistemos aktyvo turtėjimo banga, savo juodus darbus pridengiant rafinuota patriotine demagogija, bei kita smegenis pudrinančia mišraine ir masinis tautos skurdinimas/ jos prievartavimas....

ES valstybėse privalumu ir gero gyvenimo užtikrinimo sąlyga yra tos šalies pilietybės turėjimo faktas. Lietuvoje priešingai- būti piliečiu nėra gerai. Reikia būti sovietinės kolaborantinės sistemos ir visų jos išsigimimų rėmėju. T.y. reikia vogti pačiam ir netrukdyti vogti kitam...Reikia rodyti pagarbą gebančiam vogti daugiau ir įžūliau...Reikia žlugdyti tuos, kurie stengiasis elgtis dorai...

nerka to jo, 2011 01 20 20:30
as taip ir galvojau kad lietuvoj dar liko mastanciu ir saziningu zmoniu kurie suvokia realia padeti

nerka, 2011 01 20 20:27
o siandien skaiciau, kad rusai duos lukasenkai paskola atominei tai reiskia ir baltarusiai pastatys, o da reiskia kad mum jau nereiks nes neapsimokes bus elektros perteklius, tad gal laikas baigt durnas kalbas pilstant is tuscio i kiaura ir pasakyt tiesiai sviesiai liaudziai mes nestatom ir atideam ta projekta

Jo, 2011 01 19 18:28
Maladets nerka, tiesa sakai

nerka, 2011 01 19 18:26
rusai tikrai pastatys batarusiai dar klausimas bet kad mes nieko nepastatysim tai 100 proc,, ir nereikia cia s.. malt tipo pastatysim,cia is to s... malimo kazkas bapkes kraunasi ta atomine prie tokios valdzios tai utopija,, stadiona nacionalini jai neklystu jau 23m statom tik jo kaip ner taip ner tai apie kokia atomine kalbam,,,

Justas, 2011 01 18 18:39
Jeigu is tiesu Baltarusiai, Rusai ir Lenkai prisistatytu atomines elektrines, konkurencija tarp ju turetu buti pakankamai didele, kad elektros pirkimo kaina smarkiai nukristu. Tai pat butu labai idomu suzinoti kiek atsinaujinancios energijos elekriniu galetume pastatyti uz atomines kaina (iskaiciuojant eksplotacijnes islaidas) ir ar ju pakaktu lietuvos poreikiam tenkinti.

Senas pazistamas, 2011 01 18 09:47
Geras straipsnis.
Kas del Baltarusiskos AE, tai , manau , viskas priklauso nuo galimybes susitarti ir gauti is Rusijos kredita statyboms. Be abejo, tada ta AE bus dalinai rusiska.
Pagrindinis klausimas yra - kokie yra Lietuvos tikslai sioje sferoje? Jei valdzia akcentuoja, kad Lietuva turi islikti branduoline valstybe, tai akivaizdu, kad uz sia strategija mokesim mes, Lietuvos gyventojai. Tik ar to mum reikia? Manau , gyventoju interesas yra tureti mazasne elektros kaina, o tos elektros kilme yra neaktuali. Stai tokia dilema.

Vytenis, 2011 01 17 22:15
Dėl AE Baltarusijoje galime būti ramūs,nes baltarusiams AE statybos našta yra finansiškai nepakeliama ("Batka" nustekeno savo valdomą šalį). Rusai, deja, pasirodė geriau, nei mes. Jie pasakė "STATOM!" ir iškart pradėjo buldozeriais raust žemę. O mes vis dar strateginio investuotojo ieškom...Nyku.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1188)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (257)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (316)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (583)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (148)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras