Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Tunisas kuria revoliucijų precedentą Afrikoje (8)

Komentarai:

Irmantas, 2011 01 22 08:29
Greičiau reiktų sakyti, jog susikūrė nemusulmoniška valstybė. Nes krikščionių ten tik keli procentai, likę- vietinio tikėjimo ir pan. O nauda iš to visiems bus, nes gal baigsis vietinis konfliktas

to varna, 2011 01 21 12:33
JAV naudingiau, pietų sudanas pilnas gėrybių + susikūrė krikščioniška valstybė + su JAV žinia ir statitiniais, beto dbr įtaka Afrikai iš Kinijos didesnė tai JAV gerai sužaidė.

sa, 2011 01 20 11:08
ir vel panasu, kaip visada..pasakojimo naratyvas..vikipedia

Vincas, 2011 01 20 08:39
Labai geras str. apie Tunisą štai kur: http://www.chaskor.ru/article/uglevodorodnye_vojny_21875

usvil, 2011 01 19 19:14
"VII šimtmetyje Tunisą užkariavo Bizantijos imperija, ir krašte pradėjo viešpatauti karingieji arabai." - cia jau arba wikipedijos klaida, arba autorius blogai nuo jos nurase.. Nes arabai su bizantijos imperija mazai susije..:)

L N, 2011 01 19 13:50
Tuniso atveju ginkluoto konflikto nebuvo, kaip kitose Afrikos valstybėse, kur po tokių įvykių dar 20 metų pilietinis karas būna, tai nei Rusijai, nei kokiai kitai ginklus parduodančiai valstybei šis perversmas pinigų neatneš. Tunisiečiai pakankamai civilizuotai nuvertė netinkamą valdžią ir dabar bandys sukurti geresnę. Tik aš nesuprantu, kodėl šis precedentas kai kam atrodo pavojingas. Jei Baltarusijoje taip atsitiktų, tai tie patys žmonės tai nevadintų pavojingu precedentu.

Varna, 2011 01 19 12:52
revoliucinis išsivaduojamasis judėjimas Afrikoje - vėl naudingas SSRS, kuri tiekia ginklus diktatoriams, JAV su ja lenktyniauja (klaidelė: ne SSRS, o Rusija).

., 2011 01 19 11:20
tautų pavasaris Afrikoje.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1258)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (657)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras