Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Kaliningradas šiandien (11)

Komentarai:

to sk, 2011 02 08 15:55
kaip sauki taip ir atsako - dal****bas tu! gaila tau to nesuprast

sk, 2011 02 08 07:34
Zopa tas kaliningradas kaip ir visas ruskinas

Saulė, 2011 01 28 16:22
Tai va, kas lietuviams rūpi... rašyba, o kas jų kaiminystėje darosi ir kuria linkme ritamės... nejaudina, kraunamės lagaminus ir kaip žiurkės iš skęstančio laivo bėgam kupras lenkt Britanijos braškynuose. Kokios galvos tokia ir valdžia,o kokia valdžia taip ir gyvenam... varguolių kraštas ir tiek :))

vadimui, 2011 01 27 11:19
tu atsakai už viso teksto turinį, formą ir kokybę, a ne?

memelander, 2011 01 26 14:49
Memel

I tema, 2011 01 26 01:00
futbolininkai turejo buti spirdziai! :DDDD

Jobke, 2011 01 25 19:09
Maziau vartokit kliju ir zoles prakeikti kalbininkai. Is tu jusu nesamoniu tiktai tyciojamasi is lietuviu kalbos ir paprastas LIETUVIS nesugeba parasyt "taisiklingai" pagal "taiskyles" sakiniu. O oficilioje aplinkoje net nezino kaip sneket, todel ir mekena amzinai, issigande, kad neuzdetu eilini karta baudos. Uz tai ir nesame tokie iskalbus per tokius isradimus.

Isvis nesuprantu, literaturoje privalomas yra Donelaitio "Metai", analizuoti ji. Pasiziurekit koks ten barbarizmas!!! Gal ir ta teksta pervarkom ? O jei ne, tai kam tada ji skaityt ir mokytis tu barbarisku zodziu ? :D

Vaizduoklis, atmintukas, programisius, tvarkykle ir t.t. Ar nejuokingai skamba ?

Kur jau ne zygeivi, 2011 01 25 17:26
Na tada jau NE Vilnius, o Wilno!

Žygeivis, 2011 01 25 16:17
Ne Kaliningradas, o Karaliaučius.

O seniausias istorinis Karaliaučiaus pavadinimas - Tvanksta.

Kas jau pamiršo, tai primenu, kad yra toks Valstybinės lietuvių kalbos įstatymas ir Lietuvių kalbos komisijos nutarimas dėl tradicinių lietuviškų vietovardžių formų vartojimo...

Tradiciniai lietuviški vietovardžiai

Tradicinis vietovardis (egzonimas) – tai už šalies dabartinės teritorijos ribų esančio geografinio objekto pavadinimas, kurio forma nesutampa su oficialiąja ir adaptuota, bet yra savita nuo seno lietuvių kalboje įsigalėjusi, pvz., Balstogė (ofic. lenk. Białystok), Daugpilis (lat. Daugavpils), Breslauja (brus. Braslau).

http://www.vlkk.lt/lit/nutarimai/svetimvardziai/tradiciniai-lietuviski-vietovardziai.html

Koks tradicinis lietuviškas Kaliningrado pavadinimas?
http://www.vlkk.lt/lit/7839

vadimas, 2011 01 24 18:13
Atsiprasau, bet straipsniu korektura neuzsiimu :)

Pwl, 2011 01 24 15:58
Vadimai, Vadimai... Pačiame pirmame sakinyje jau klaida. "...randasi pačioje Lietuvos pašonėje". "Randasi tik grybai po lietaus" beveik nuo pradinių klasių tą girdėdavome. Vietoj "randasi" reikia naudoti žodį "yra", nes sakinio prasmė bus visai kita :)

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1015)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (157)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (256)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (430)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (90)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras