Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  „Mistral“ sandėris įvyko: kokia politinė jo kaina? (42)

Komentarai:

vytautas, 2011 02 25 11:08
Gėda Prancūzijai, išdavusiai savo partnerius ir aprūpinusiai naujomis karinėmis technologijomis pačią didžiausią grobuonę Rusiją, kuri aiškiausiai rengiasi panaudoti tuos "Mistralius" prieš Gruziją, o geresnei progai pasitaikius, - ir prieš Lietuvą bei kitas Baltijos šalis, taip pat prieš Suomiją.

ve, 2011 02 04 08:07
...kad rusijai uzkariauti Lietuva tokie laivai ...salia yra kalingradas kuris yra kiek 100 000 ar 1 mln kartu didesnis Mistralis ? dar yra rusams, karine prame, draugishka Baltarusija, jei ka galima ir pro Latvija.
uostus blokuoti uztektu ir esamo laivyno baltijos juroje juolab vieni Mistraliai sitam niekaip netinka
zodziu galima pigiau prasisukti ir kad ir ka leptelejo kox generolas ar admirolas Vysockis.
Esme pats principas... pardavimo


esu rusas ir man geda, 2011 02 01 18:00
138 milijonai , nes kol rasem komentarus 1 milijonas prasigere. seip rusijos kaime yra gilus viduramziai , spyruoklines lovos ir siaudiniai ciuziniai, turiu draugu ir giminiu matau viska is vidaus, ir man geda.

Lod, 2011 01 31 19:37
"Todėl aš ir nurodžiau 138-142 mln."
Vis tik tavo saltinyje nurodoma 139mln, is kur tie 138 atsiranda?

"146 mln. ? tu supranti, kad rusų kaip ir lietuvių mažėja? "
Na Rusijoje kolkas sienos uzdarytos todel emigracija i uzsieni palyginus maza. Musu modelis Lietuva -> Anglija, ten veikia kitu modeliu : Rusija -> Maskva, Peterburgas, Ekaterinburgas.
Beje, net jeigu rusu ir mazeja ( praeitas metais buvo grynasis prieaugis) i Rusija vyksta milziniska emigracija is buvusios SSRS. (tame tarpe i Rusija grizta ir slavai).

" o Rusija sėdi beveik tik ant naftos/dujų eksporto."
Na beveik gal per grubiai pasakyta.

"Rusų asimiliuot net nereikės, nes kai rusų ir kinų santykis bus 1 prie 20"
Na tokio santykio tikrai nebus, del vienos priezasties: kinai emigruoja tik i miestus. Tuo tarpu Sibire miestu nera daug, o ir tas pats Novosibas ar Vladivostokas jau dabar yra pergrusti. Kur emigruos kinas? I taiga?
Beje, iki 1917m. Vladivostoke buvo labai didele korejieciu bei kinu diaspora. Ir Vladivostokas nebuvo problemine zona, visi draugiskai sugyveno.

londonas, 2011 01 31 16:15
tai as vat ir klausiu,as pats nezinau :)))juk vilniuje kabokose kartais ohoho kokia publika renkasi :)) menininkai,policijos departamento pareigunai alkoholikai, istorikai :)))jei rimtai tai i knigynus uzeikit ir pajieskokit ar yra foto reportaziniu knygu apie rusija? nera,tuscia, as ne apie maskva ar piteri, sie miestai nera idomus jie nuvalkioti kaip ir londonas, niujorkas paryzius visi ten buve ir visi juos zino o vat provincija ,kaimas kas kita.rusijos kaimas, anglijos kaimas,prancuzyjos kaimas:)))) idomu ka apie mistral mano rusu kaimietis ir prancuzyjos kaimietis :))) as suprantu kad ne kaimo zmones sprendzia tokius dalykus bet juk kaimiecio atsakymas tikriausiai butu nuosirdziausias

Brandau 2 londonas, 2011 01 31 15:32
Tai kokia jinai, dabarties Rusija is kaboko ziurint?:)

londonas, 2011 01 31 14:04
as noreciau suzinoti paprasta dalykeli, is visu cia paliekanciu savo komentarus kas vazinejo po rusija pvz: praitais metais? gal kas esate buves?ne maskvoje ar pyterije, bet saranske? tombove? gal kas su masina esate apvazeves bent jau 5000km rata?po europine rusijos dali? gal kas esate kokiam kabake geres su rusu? gal kas su meiluze ruse kokiam viesbutyje buvote?:))) gal kokam rusijos kaime padejote bobutei malkas sukrauti??gal.....?ne?20 metu mes rusija pazystam tik pavirsutiniskai,protingu dedziu straipsniai kabutese ir tiek

Brandau, 2011 01 31 08:49
Kinai savo laiku gavo nuo vietnamo pasienieciu ir milicininku, nuo indu pasienieciu.
Nuo rusu tikrai gaus irgi.

GRU pasekejas, 2011 01 29 23:36
Xebra nedarom is tu kinu problemos:) ju ir dbr yra daugiau nei milijardas! Bet sibire problemos nera. Sibire ciukcios gyvena - problemos juk nera. Nu gyvens ten tie kinai, nors ir milijardas, ir mokes bapkes i rusijos izda, ot problema. Kas be ko kinams rusija, yra tas pats kas lietuviams UK, jie nuo komunistu begs i vakarus, i Rusija, taip kad gryzti atgal nelabai kas ir nores! Taip kad nera cia jokios problemos:)

Andrius, 2011 01 29 23:20
Kinai jau nebe greitai dauginasi, vieno vaiko politika padarė savo.
Kartais atrodo, kad L N kalba faktais - va taip va po tiek ir tiek metų bus, asimiliuos, persikels ir t.t. Čia tik pasvarstymai ir nieko daugiau. Aš galiu lygiai taip pat samprotaut, kad Rusai užims Aliaską.

L N to Lodorius, 2011 01 29 20:32
Nereikia visai Kinijai į Sibirą važiuoti, užtenka keliolika milijonu ten nusiųst ir laikui bėgant jų ten bus gal ne milijardas, bet pakankamai, kad rusas nesijau kaip namie.

Dėl gyventojų skaičiaus tai Rusijos chaosas padaro kiekvieną -statistiką labai abstrakčia. Todėl aš ir nurodžiau 138-142 mln. pvz čia ( https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/rs.html) sakoma kad Rusijoj 139,4 mln. Kiek beieškosi, tai visur skirtinga skaičių rasi. 146 mln. ? tu supranti, kad rusų kaip ir lietuvių mažėja?

Dėl korupcijos. Tj tu įsitikinęs kad korupcija netrukdo valstybei vystytis ekonomiškai ? :D Kinija auga, nes visas pasaulis užverstas jų chlamu ir pas juos perkelta daug vakaru valstybių įmonių, todėl ir kyla ekonomika, o Rusija sėdi beveik tik ant naftos/dujų eksporto.

Dėl Sibiro. Vilniau krašte yra lenkų. jų ten tik kokie keli šimtai tūkstančių ir nuvažiavus ten būna kad pasijauti nebe Lietuvoje :) O sibire kinų bus milijonai... Rusų demografinė situacija bloga ir ją pagerinti sunku kaip ir kokioj Lietuvoj. O kinai pakankamai greit dauginasi. Rusų asimiliuot net nereikės, nes kai rusų ir kinų santykis bus 1 prie 20, tai galima sakyti, kad sibiras taps problemine zona ir bus labiau kiniškas nei rusiškas. Kinija vykdo ekonomine, demografine ekspansija, į visas puses, nes karinės kol kas negalėtų sau leisti.

Lodorius to L N, 2011 01 29 20:09
"Kai Sibire bus 20 mln rusu ir 1 mld. kinų. "
Ta prasme beveik visi kinai pervaziuos i Sibira?

"138-142 mln"
Is kur 138mln? 142-146mln.

" Rusija su savo milžiniška korupcija stagnuoja tiek ekonomiškai, tiek politiškai"
Kinijoj korupcija irgi milziniska, ir tai netrugdo augti.

"pradės gerėti ir neplečiant teritorijų."
Na teritoriju Rusijai tikrai nereikia. Taciau reikia gyventoju ( Ukraina, Baltarusija, Kazachstanas, Kyrgyzija) norint kad tas gyvenimas pageretu.

"kaip kinai juos pačius asimiliuos ir sunaikins"
Tarp-rasine asimiliacija neimanoma. Tu isivaizduoji slava, laikanti save kinu? O gal tu manai, kad rusams bus priimtinos kinu vertybes?
Beje, net ir asimiliacijai tarp tos pacios rases naciju reikia ne vieno simtmecio. Carinei Rusijai, juk nepavyko musu asimiliuoti per sakykim 50-80 metu aktyviai propaguotos asimiliacijos. Todel rusu niekas neasimiliuos, nes per 50-80 ji tikrai turetu pazaboti esama korupcija ir vel tapti regiono lydere.

Asmuo, 2011 01 29 19:40
Tendencija aiski - Kinija auginasi raumenis, Rusija - sensta. Aisku, bent jau kariniu, poziuriu kol kas stipresne Rusija, bet nemanau, kad ilgai.

L N, 2011 01 29 19:07
Dėl naikintuvo tai pritariu,apie jį beveik nieko nežinoma, tai nieko ir spręsti dar negalima. Bet koks tas lėktuvas bebūtų, vakarų su Rusija karinių technologijų atotrūkis nuo Kinijos labai sparčiai mažėja.

Andrius, 2011 01 29 18:27
Dėl korupcijos pritariu, tai labai didelė problema, su kuria Rusijai reikia rimtai kovoti. Tačiau tai turėtų būti ne tik valstybės, bet, ir visų pirma, gyventojų rūpestis, dėl savo teisių. Man regis, kad Rusijos visuomenė, kuo toliau tuo labiau tampa nepakantesnė korupcijai ir korumpuotiems valdininkams, ka reiskia vien protestai, prieš Lužkovą, ir jo atstatydinimas.
Demografinėms problemos D.Medvedevas paskyrė, beveik visą savo metinį pranešimą ir ten matomos teigiamos tendencijos: 1. Vidutinė gyvenimo trukmė, per paskutinius 5 metus pakito, nuo 65 iki 69 metų. 2. Kas met pastebimas naujagimių skaičiaus augimas. Kas liečia tolimuosius rytus, tai ten taip pat investuojamos didžiulės lėšos ir pritraukiami jauni specialistai, nauji gyventojai. Problemų yra, tačiau jos nėra mirtinos ir yra išsprendžiamos. Aš tik nesuprantu vieno, kodėl kinai kurių jau seniai daugiau nei milijardas ir visada buvo daugiau nei rusų, niekada nesiveržė į sibirą ir kodėl jie norėtų dabar ten veržtis?
Dabar apie Kinijos 5 kartos, naikintuvą.:)
Visų pirma, mes apie jį nežinom nieko. Jis atliko tik vieną skrydį, jokių jo charakteristikų ar planuojamų charakteristikų nėra. Kas jo viduje, kokia avionika, vėlgi nieko nežinoma. mes žinom, tik tai, kad jis didesnis, nei PAk-fa ar F-22, reiškia ir lengviau pastebimas, žinom, kad pas jį nėra, taip vadinamos "trust vector control" sistemos, kokia yra PAk-fa, tad kolkas kalbėti apie tai, kad kinai jau prisivijo vakarus ir rusija karinese technologijose anksti, bent tol kol nėra rimtos informacijos. Tuo labiau, kad kinai turedami tokį "puiku lėktuvą" variklius perka pas rusiją, bei šį rugpjūtį MAKSe žada pirkti 4++ kartos naikintuvus Su-35.

GRU, 2011 01 29 13:54
Pritariu:)

L N to GRU, 2011 01 29 13:03
Pažangia valstybe laikau valstybę, kur gyvenimo lygis bent jau kaip Portugalijoj, kur korupcijos lygis pakankamai pažabotas, o iš to ir išplaukia visi kiti socialiniai ir ekonominiai laimėjimai. Rusija su savo milžiniška korupcija stagnuoja tiek ekonomiškai, tiek politiškai. Kad Putinas stiprus valdovas sutinku, bet tokio dydžio valstybėj privalu, kad veiklūs būtų visi valdininkai, nes kai pažiūriu kokią Rusijos televiziją, tai ten niekas neveikia tol kol Putinas tuo asmeniškai nesiima. O kur tu vienas sutvarkysi Rusijos problemas... Jei atsimeni, kai praeitą vasarą ten tie baisūs gaisrai buvo, tai reikėjo atstatyti žmonėms namus, tada ten pastatė kameras, kad Putinas galėtų pažiūrėti bet kada kaip darbai vyksta, nes kitu atveju niekas neveikia.
Vat man idomu kur Rusijai dar yra plėstis, kai jų teliko 138-142 mln. Sibire gyvena tik 36 mln. žmonių, jei kinai pradės ten važiuot gyvent tai rusai taps mažuma. Rusų kaip ir lietuvių mažėja ir jiems nebėra kur plėstis, kad tik išlaikytų tai ką turi dabar. O Kinija taip pat branduolinė valstybė, tai rusai taip drąsiai neveiktų kaip su Gruzija padarė. O kinams net kariauti nereikės dėl Sibiro. Kai Sibire bus 20 mln rusu ir 1 mld. kinų, tai anksčiau ar vėliau sprogs viskas ten. Šeip tokioje situacijoje aš už rusus :) Kiekvienoje valstybėje yra gero ir blogo, aš rusams palinkėčiau pažaboti korupciją ir tada gyvenimas pas juos pradės gerėti ir neplečiant teritorijų.

GRU to Arnas, 2011 01 28 22:32
Sorry, pamirsau. Pilnai su tuo sutinku!

Arnas, 2011 01 28 19:15
GRU, precendentas buvo sukurtas ne Gruzijoje, o Serbijoje, atimant Kosovą. Nes jei SSRS subyrėjimą laikytume ne valstybių sienų pakitimu, o tiesiog kaip jau egzistavusių valstybių sprendimą išsiskirstyti, tai bene pirmasis vien karine jėga ir statytinių valdžia atskirta žemių dalimi, bei pasiskelbusia šalimi XXI amžiuje tapo Kosovas.

GRU to LN, 2011 01 28 18:01
Ai dar priedo su kinais. Prisiminiau kad cia gal keleta metu atgal, Putinas sutvarke sienos gincytinus teritoriunius klausimus su Kinija, atidaves ten kazkokia dali kazkokios upiu salos sankirtos, taip pasirasydamas sienu sutarti. Kaip tada ant Putino lojo visi, kad jis vat atidave tiek daug Rusijos zemiu, ten pora kvadratiniu km... Bet pazek - KUR IZVALGUMAS?:)


GRU to LN, 2011 01 28 17:56
Cia vel poziurio esme - ka reiskia moderni ir pazangi valstybe! Vat sitoje vietoje yra klijuojama etikete:) Tau chaosas, rusams visai norma. Pazangi - karinis potencialas - yra; plestis kur - yra (sibiras- net klimato atsilimas nebaisus); asimiliuoti ka - yra; tecnologijos - yra; kitas svarbus faktorius - bapkes (uz nafta) - yra; tvarka - Putinas yra; Viska susumavus visiskas pozityvas.
Kazkas minejo krastutini sovinizma - vat jis ciurkoms ir kinams ir sugalvotas.
Kas liecia kinus - tai neagresyvi tauta, daug kas priklauso ir nuo religijos, budizmas berods pas juos - moko pasitenkinti tuo ka turi ir uzsisklesti savyje, del sios priezasteis milijardas kinu ir LT sutilptu.
Ir velgi, as nezinau kaip ten bus - bet rusai apie tai galvoja, skatina gimstamuma. Nusibos kinai, uzdarys siena, ir viskas, o kariauti su branduoline valstybe, mano galva, nelabai eina, kiek tu ten tu naikintuvu beturetum. O be to, kaip kalbejom apie rusu mentaliteta, ju nelabai pagazdinsi - atiduokit sibira arba mes...! Sitas bajeris neprais.
Kas del precedento - tai rusai sukure precedenta Gruzjoje, kad zemelapis neamzinas, o dbr dar ir Mistraliai. Isvada - nereikia uzsiciklinti:)


L N to GRU pasekejas, 2011 01 28 17:29
Dėl Mistralių tai Lietuvai nepatinka, nes precedentą sukūrė. Visi blaiviai mastantys supranta, kad tie laivai nieko nekeičia, nes Rusijos karinis potencialas ir taip yra milžiniškas. Aš asmeniškai didelės problemos nematau.
Apie mentalitetą tai galiu pasakyti, kad rusų mentalitetas padeda jiem nepražūti istorijos sunkumuose, bet tas pats jų mentalitetas niekada neleis rusams tapti modernia tauta ir visada pas juos bus chaosas.
Grįžtant apie Rusija-Kinija tai kinai besinaudodami Rusijos pragmatine politika iš jų išsivilioja aukštos kokybės techniką ir taip galima sakyti pradėjo lipti rusams ant kulnų. Rusai dar nespėjo galutinai užbaigti 5 kartos naikintuvo ir išaiškėjo, kad kinai taip pat panašioje stadijoje vykdant 5 kartos naikintuvo projektą. Rusai karus laimėdavo, nes jų daugiau būdavo kaip pvz. Poltavos mūšis, jame rusų buvo 2 kart daugiau, WWII kare taip pat. O kinų tai dar daugiau nei rusų, kurių karinis potencialas tuoj susilygins su Rusijos. Tai kinai pradeda taikliau šaudyti, o rusų mažėja...

GRU pasekejas to L N, 2011 01 28 17:10
"Koks skirtumas ar Lietuva yra rytų bloko lyderiai, ar vakarų bloko periferija - tai tik etiketė. Situacija nuo to nesikeistų, nebent žmonių psichologinis savo valstybės įvaizdis" - va cia ir klysti, nes butent tai ir sudaro esme. Kur lietuvis mato putuste stikline, rusas mato pilna, ir jis nepasiduos, zus bet nepasiduos. Mentalitetas sudaro esme, o tai galiausiai nulemia istorijos eiga! Rusai laimejo beviltiskus musius ir karus, nes ejo iki galo. Subirejus SSRS buvo beviltiska situacija, pravalas, bet dbr rusai atsigavo! Juos laidojo kai prasidejo krize, mol galas jiems nes naftos bapkes pasibaigs. Na ir ka- klydo, susitvarke, ir net geriau nei vakarai! Davoso Forume rusijai busvo skirtas milziniskas demesys ir puikios rekomendacijos! O dbr apie lietuvius - jie mate pustuste stikline 1000 metu, ir ka mes (ar jus) padaret? Algirdas Maskva eme 2 kartus, nepaime! Jogaila - pardave visa LT lenkams uz boba! (jis butent ir palaidojo LT). Visa Ukraina valde LDK, o dbrtiniai istorikai sako - vis tiek nebutume atsilaike pries rusus?!
Kas liecia mistralius, tai jo, si*** yra ko i kelnes, nes jei rusai nusipirko, tai 100% pyskins is ju. O kas liecia musulmonus ir kinus, vel mes sakom kad sumals rusus... bet istorijos tekmeje galeciau vis daryti prielaida - kinai greitai dauginasi, bet rusai gerai saudo...
P. S. Lietuviai nusipirko irgi kazkokias geldas is UK, stovi Klaipedoj, rusai tragedijos juk nedare!

Seminol, 2011 01 28 15:57
Saitas vadinasi pretenzingai, geopolitika, bet geopolitikos suvokimo nera. Yra pigus politikavimas. Kaip ir visame kame Lietuvoje.
Jei, pvz., lietuviai sitaip bijo Mistral, kodel nebijo Rusijos juros pestininku grupuotes Kaliningrado sr.?
O anie pestininkai turi pakankamai transporto priemoniu Lietuvai pasiekti.
Ar cia viskas retoriskai? Ar cia viskas tik kaip sansas kazka pasakyti pasaulio visuomenei?

L N to GRU pasekejas, 2011 01 28 15:10
Koks skirtumas ar Lietuva yra rytų bloko lyderiai, ar vakarų bloko periferija - tai tik etiketė. Situacija nuo to nesikeistų, nebent žmonių psichologinis savo valstybės įvaizdis. Čia kaip su pusiau pripildyta stikline. Ją galima vadinti puspilne arba pustušte - tai priklauso nuo mąstymo, bet kaip ją bevadintum, vandens joje nepadaugės.
Jei kalbėti apie krachą tai aš beveik įsitikinę, kad ES, Rusija, JAV žlugs ne dėl tarpusavio konkurencijos, o paskęs musulmonų, kinų ir indų masėje.
Apie nutautėjimą galiu pasakyti, kad jis būna stipriausias ne tada kai bandoma per jėgą atimti tautiškumą, o taikos metu. Apie Rusijos kultūrą tai galiu pasakyti, kad nors ir nemėgstu rusiškų filmų, bet suprantu, kad jie dirba profesionaliai. Bet kas liečia kultūrą nesusijusią su menu, tai ten nieko gero nėra. Rusai gal ir po truputį asimiliuoja dalį lietuvių, bet rusai nemato arba nenori matyti kaip kinai juos pačius asimiliuos ir sunaikins. Taip, taip... ne JAV, o Kinija sunaikins Rusiją.

GRU pasekejas to Cia dabar?, 2011 01 28 14:28
Kas liecia Andriu ar siaip zmones prijauciancius Rusijai, gal but ir mane pati, tai turiu pavyzdi. Jei turi mama, tu ja myli kokia ji bebutu, tas pats ir su Rusija:) cia siaip pamastymas. betkokiu atveju tautiskumo rusams reikia tik pavydeti, nes tai yra variklis kuri stumia Rusija. Tauta sugeba asimiliuoti kitas smulkesnes, o tai rodo aukstesne kultura, argi ne taip? Kariauti su rusais lietuviams nereikes, kova vyksta kitu lygmeniu - kulturiniu, vien ko verti rusiski filmai dubliuotu vertimu???? Visi mate, kas rusikai moka ir visi ziuri kas nemoka. Paprastas dalykas ane, smulkmena, bet kokia itaka tautai daroma per tokias smulkmenas, kas be ko lietuviskas vertimas levas! Svelniai pasakius. Lietuviai kulturiskai sovietmeciu nenyko, o netgi augo, buti lietuviu buvo kruta, o sendien geda... (as saves lietuviu neskaitau, ir nestumiu ant cia rasanciu, samprotauju apskritai). Taip kad nezinau ka ir bepridurti...

GRU pasekejas, 2011 01 28 14:15
Lietuva globalizacijos liune neisliks! Siuo klausimu gincytis neverta, praitais metais is LT isvaziavo 84000 zmoniu, tendencija aiski. Apie Sovietmecio gryzima jau irgi xebra uzmisrkit, tai praejo, uztenka verkti! Dbr ziurekim ka turim? Ir palyginkim ta pati sovietmeti: SSRS LT buvo vakaruose, ir buvo pazangi gerai sutvarkyta respublika (nekreipkim demesio i demokratija dbr, kalba apie kitka), rusai i LT vaziavo atostogauti - buvo prestizas! Dbr, aisku kad visos investicijos ir pinigai eina i rytus, ir gamybinis potencialas eina i rytus! Lt dbr yra sajungoje kurioje ji yra periferijoje, pakrasty? Dbr LT provincija ir visi varo i UK. Jei Lt nebutu istojusi i ES, o tarkim i NVS, o galiausiai i nauja Eurazijos sajunga, kuria jau kuria, visi vaziuotu i LT, ekonomika kiltu, tauta nenyktu taip kaip nyksta dbr? Aisku cia toks pamastymas, is pirsto lauztas, bet tendencija matosi, atsidurti rytuose ir tuo tarpu buti vakarietiskais lyderiais, ar buti vakarieciais luzeriais. Dbr jau nieko nepakeisi, visi isvaziavo. Priesintis galima daug, bet galima daryti prielaida kad laikui begant rusai vis tiek NUPIRKS visa Lietuva ar kitaip ja pajungs. Galima taip pat ir tautiskuma paliesti, jei butume su rausais, ar butu lietuva taip nutautejusi? AS manau kad ne, dbr vat jaunimas i UK isvaziaves sako, kad jie is rusijos, budami lietuviai?! Jo, sutinku rusijoje daug problemu, bet kaisioti tai kas buvo pries 50 metu netinka siai dienai, UK tuo metu buvo kolojinine valstybe kas be ko. As sutinku su visais kad RU nera super ar ten dar blogiau, bet as dbr UK, ir man tai nepriesirdies. Galiu pasakyti kad zmones cia nedarbstus, tinginiai, ir ES didelio potencialo neturi, euras buksuoja. Siai dienai ES yra geriau nei Rusija, bet ar taip bus ilgai? Mano manymu ES yra geriau paprastiems zmonems, kurie galejo isvaziuoti, ir demokratija cia neprieko, bet vat tautai visiskas kraxas...

Cia dabar?, 2011 01 28 00:51
Labai gerai, kad Andrius tiek daug zino apie Rusija ir jos ambicijas. Bet jeigu zinai, apie ja tokias baisybes nesuprantu, kodel ja palaikai? Ka ar isivaizduoji, jei cia rusai uzeitu viskas butu kaip sovietmeciu? Internacionalizmas? Ne velnio. Rusija labai pasikeitus ten kaip minejo L N sparciai auga krastutinis desinizmas. O tu, kaip suprantu is vardo, esi lietuvis. Tai, zinok, nesikviesk meskos pas save i namus. Ir aplamai, nors kiek palaikyk savo valstybe. O ja palaikyti galima tik stiprinant rysius su vakarietisku pasauliu. Ir, galu gale leisti,reikia Rusijai suprasti, kad mes ten, o jie cia ir tegu nesikisa i ne savo darza!

L N, 2011 01 27 23:06
Aš pritariu Andriui dėl daugumos jo paskutinio komentaro tezių. Jei patyrinėti paprastų rusų požiūrį į savo valstybės padėtį pasaulyje, tai dauguma yra už tai, kad Rusija vėl taptų imperija ir šovinizmas rusų tarpe yra labai paplitęs.
Ir Rusijos užsienio politika yra tikrai kryptinga - atkurti imperiją.
Tik Lietuvai nuo to nėra nei minimaliausios naudos. Pradėtų plėsti rusai savo imperiją ir suvalgytų Lietuvą, išžudytų mases žmonių ir įvestų chaosą koks ir pas juos yra...

Andrius, 2011 01 27 22:45
Diskusija pakrypo truputėlį ne ta linkme, kuria tikėjausi. Kodėl vienos valstybės (bent kokios) demokratija yra laikoma saugumo garantija kitoms valstybėms? Juk izraelio demokratija nėra palestiniečių saugumo garantas, ar Sirijos, kurios teritorijas Izraelis laiko okupavęs. Demokratiška valstybė, neprivalo būti taikia, tai tik eilinis mitas paremti amerikiečių vykdomą užsienio politiką, neva, tai įvedant "demokratiją" Irake užtikrinamas JAV saugumas ir pan. - Kas yra visiška nesamonė. Plačiau: http://www.geopolitica.ru/Articles/1041/
O apie Rusiją žinau labai, labai daug ir turbūt daugiau, nei paskutinis komentatorius įsivaizduoja. Ir jei kažkas mano, kad Rusijos užsienio politika nėra kryptinga, labai klysta, kas be ateitų į valdžią ji nepasikeis, nes Putinas, ne formuoja viešąją nuomonę, jis ją atspindi. Tad Rusijos politiką vadinti "Putinoidiska" nera prasmės. Rusų mentalitetas formavosi daugiau nei tūkstantį metų ir jis per keletą metų nepasikeis (kas yra puiku), Rusai visada turės didelių ambicijų, tame tarpe ir teritorinių.

Cia dabar?, 2011 01 27 19:46
Net negalvojau, kad dar Lietuvoj liko zmoniu palaikanciu Putinoidiska Rusijos politika? Andriau, manau tau reiktu giliau pasidomet Rusija ir pamatyt, ko ji siekia? Jei ji savo tikslu pasieks (kas vargiai tiketina) tai mum nuo to geriau tikrai nebus. As kaip ir daugelis lietuviu norime Lietuvos paremtos vakarietiskomis demokratijos vertybemis. Manau ir tu giliau pasidomejes rusynu mum pritarsi.

to L N, 2011 01 27 19:30
mes visi skirtingai vertinam ir isivaizduojam demokratija! Gal geriau vietoj demokratijos reikejo parasyti demokratines vertybes!

L N to To runkeliams kurie stumia ant Andriaus, 2011 01 27 16:00
Tu man paaiškink kaip tam tikri komentarai parodo, kad pas mus ir vakaruose nėra demokratijos? Labai laukiu tavo atsakymo, nes jis bus tikrai egzotiškas :D:D


Kitam apsimetėliui (2011 01 27 13:30), 2011 01 27 13:49
Nesupratusiam: rinkis iš dviejų blogybių mažesnę, atskirk grūdus nuo pelų. Vakaruose demokratija yra, bet ji nėra absoliuti ir tokia tikriausiai niekada nebus. Tuo tarpu rusijoje demokratija net nekvepia.
Blogybė yra ta, kad smunka moralė ir prasideda prekyba vertybėmis, užmerkiamos akys prieš netoleruotinus dalykus (paprastai kalbant, prieš andriaus nušovimą šūviu į pakaušį, jei už ginklą, kuriuo jį nušauna, gerai sumoka. O rusai ir sako: parduokit, tada mes vietoje vieno dešimt andriukų sutvarkysim. Tik prekybinis susitarimas, nieko asmeniško...

To runkeliams kurie stumia ant Andriaus, 2011 01 27 13:30
Jusu komentarai aiskiai rodo, kad vakaruose nera demokratijos! Vakarai nesiskiria niekuo nuo Rusijos! Ir juokas ima kaip jus cia verkiat del savo demokratijos kurios niekada nebuvo!

Pritariu, 2011 01 27 12:56
Andriui: kuo demokratiškesnė ir ramesnė kaimynė, tuo geriau visam regionui. Logiška: kuo Rusijoje greičiau įsivyraus demokratija (o be jos kova su teroru neįmanoma - turiu omeny ir Kaukazą), tai bus lengviau ir Lietuvai. Tai penktasis Pacifizmo dėsnis, ar negirdėjot?

Andriau,, 2011 01 27 12:49
ar apsimeti, ar tikrai toks naivus esi? Taigi sakau, kad esmė - žalia šviesa, kai deklaruojamos vertybės yra parduodamos už pinigus. Paaiškinsiu kitaip, vaizdžiau: vakarai susirūpinę ir smerkia rusą, kuris įremia pistoletą tau į pakaušį ir paleidžia kulką, bet tie patys vakarai parduoda tą ginklą be didelių skrupulų - čia tik prekybinis susitarimas...

Dėl demokratijos - tai irgi paprasta: iš dviejų blogybių reikia rinktis mažesnę. Demonkratinė šalis visada geriau nei imperialistines revanšistines ambicijas puoselėjanti.

Andrius, 2011 01 27 12:11
Kletas pastebėjimų.
1. Gruzijos - Rusijos karą pradėjo pati Gruzija, tad jei jie nenori, kad bent kokia ginkluotė būtų prieš juos panaudota, tegu nepradeda kariauti patys.
2. Apie tai, kad laivai, bus baltijos ar juodojoje jūroje nepranešama. Pirmas laivas bus dislokuotas Vladivostoke, antras Severamorske. Tokius didelius desantinius laivus beprasmiška dislokuoti tokiose mažose jūrose iš kurių išplaukti galima, tik per sąsiaurius kontroliuojamus kitų valstybių.
3. Jūrų pėstininkai niekada nebuvo Rusijos kariuomenės pagrindas, tai visuomet buvo oro desantas. Kariaujant prieš valstybes turinčias bendrą sausumos sieną, daug paprasčiau naudoti, oro desantą ir pėstininkus, nei išlaipinti desantą iš jūros. Todėl daryčiau prielaidą, kad laivas bus naudojamas operacijose prieš valstybes, kurios neturi bendros sienos su Rusija, bei užtikrinant piliečių, bei ekonominių interesų saugumą tokiose valstybėse. Tokią prielaidą patvirtina ir tai, kad Prancūziško laivo pasirinkimui didelės įtakos turėjo jo didelis eigos limitas, net 20 tūkst. mylių.
Ir klausimas, dėl Juknevičienės pastebėjimo, apie Rusijos demokratiją? Nuo kada vienos valstybės demokratija tapo kitų valstybių saugumo garantu? Ar tai eilinis amerikiečių sugalvotas mitas?

Kitas, 2011 01 27 11:34
Tiesioginės grėsmės mistralis gal ir nekelia, bet tai yra signalas politine prasme. Žiūrėkim, koks kontekstas:
- karas Gruzijoje, rusija okupuoja dalį teritorijos ir jokių sankcijų tarptautiniu lygiu;
- rusija atvirai sako jau dabar, kad naudos laivą kaip tiktai nori, "savo nuožiūra".Gruzijos pavyzdys rodo,kad ta nuožiūra yra kaip XIX - XX amžiuje, nepasikeitusi.
- mistralio pardavimas yra žalia šviesa rusų imperializmui.

Peršasi ir kita mintis: pasaulio karo pramonė nori pasipinigauti, vėl pradėti ginklavimosi varžybas, nesvarbu, jei tai reikštų kelių nedidelių valstybių sunaikinimą.

Kaimui, 2011 01 27 11:18
Įsivaizduok, jei jame yra kokia 600 desantininkų +technika, ar tai galėtų nuslopinti Lietuvos pasipriešinimą ar užkariauti šalį, vargu. Tai ko bijoti to vieno Mistralio Baltijos jūroje? Čia tik politinis triukšmas dėl Prancūzijos elgesio kaip NATO šalies...

Prekeivio pasiūlymas, 2011 01 27 10:54
Nieko sau: "Paryžius mano, kad „Mistral“ pardavimo nereikia ideologizuoti, nes tai paprasčiausias prekybinis susitarimas". Tai gal visi pradėkime "paprasčiausią prekybą" kuo papuola į kairę ir į dešinę. Pvz., parduokime branduolinių medžiagų Š.Korėjai. Mes menome, kad tai, tik paprasčiausias prekybinis susitarimas, nieko daugiau.
prancūzpalaikiai yra niekingi vertelgos - tokia peršasi išvada.

Kaimas, 2011 01 27 08:56
Ar panaudojusi tik vieną tokį laivą, Rusija Lietuvą užkariautų? Manau, kad toks palyginimas leistų realiau įsivaizduoti laivo galią.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1258)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (657)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras