Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Richardas Boudreaux’as, Gordonas Faircloughas. Vakarai vėl sugriežtino požiūrį į Lukašenką

2011 01 29

Aleksandrui Lukašenkai, sausio 21 d. prisaikdintam ketvirtai kadencijai ir tapusiam Europos valstybių vadovų senbuviu, gresia Vakarų sankcijos. Kaip rašo „The Wall Street Journal“, tai susiję su ginčytinais Baltarusijoje prezidento rinkimų rezultatais ir keblesniais Maskvos ir Minsko santykių aspektais.

Leidinio korespondentai Richardas Boudreaux’as  ir Gordonas Faircloughas priminė, kad JAV ir ES atstovai nedalyvavo Lukašenkos inauguracijos ceremonijoje, o Rusijos naftos monopolininkai inicijavo ginčą dėl kainų ir perspėjo, kad baltarusiams žadėtą naftą galėtų atiduoti kitiems pirkėjams.

A. Lukašenka įvairiais būdais net kelerius metus stengėsi supriešinti Rusiją ir Vakarus, siekdamas savo tikslų. Vienas jų buvo sumažinti istoriškai susiklosčiusią priklausomybę nuo Rusijos. Kitas tikslas buvo užsitikrinti Vakarų paramą ir įtikinti, kad Baltarusijoje atsisakyta griežto autoritarinio valdymo. Tačiau Baltarusijos prezidento įvaizdis labai nukentėjo, kai, pasibaigus sausio 19 d. rinkimams, Minske buvo žiauriai išvaikyta kelių tūkstančių protestuotojų minia. Mat žmonės netikėjo, kad už Lukašenką balsavo net 80 proc. rinkėjų...

JAV ir 27 ES valstybės linkusios uždrausti įvažiuoti svarbiausiems Baltarusijos valdžios atstovams ir užšaldyti jų sąskaitas. Rusija paragino nenutraukti ryšių su Minsku, bet turi daug išlygų. „The Wall Street Journal“ mano, kad Rusijai būtų daugiau galimybių daryti įtaką Lukašenkai, nes Vakarai ketina įvesti draudimus Minskui.

Maskva, tarsi pamiršusi apie Baltarusijai žadėtas subsidijas, norėtų didinti naftos ir dujų pardavimo kainas. Be to, Rusija, laužydama Lukašenkos pasipriešinimą, primygtinai siekia dalyvauti Baltarusijos naftos perdirbimo bendrovių veikloje, tvarkant energetikos infrastruktūrą.

Pagal 2011 m. sausio 24 d. „InoPressa“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1255)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (654)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras