Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Lenkija, Vokietija ir Prancūzija diskutuoja apie ES saugumo politiką

2011 02 11

Lenkija, Prancūzija ir Vokietija, kurios kartu sudaro vadinamąjį Veimaro trikampį, pirmadienį sutarė toliau koordinuoti savo šalių saugumo ir gynybos politiką ir pakartojo įsipareigojimus tolesnei Europos Sąjungos (ES) integracijai bei geresniems ryšiams su rytų kaimynėmis.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy ir Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis susitiko netoli Varšuvos atgaivintose Veimaro trikampio derybose. „Mes aptarėme būdus, kaip susidoroti su ekonominės krizės padariniais Europos Sąjungoje, – sakė B. Komorowskis žurnalistams. – Taip pat kalbėjome apie artėjantį Lenkijos pirmininkavimą ES, per kurį ypač didelis dėmesys bus skiriamas saugumo klausimams. Lenkija nuolat akcentuoja poreikį sustiprinti saugumo politiką“. Lenkija taip pat žada daugiau dėmesio skirti rytų kaimynėms.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pagyrė Lenkijos pastangas gerinant santykius su Rusija. Ji taip pat pasakė, kad Berlynas rems vadinamąją Rytų partnerystę, ES programą, kuria siekiama pagerinti santykius tarp ES ir šešių posovietinių valstybių – Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos. „Aš labai patenkinta, kad atvykau čia aptarti klausimų, kurie sieja mūsų tautas, – sakė kanclerė. – Tai pagilins mūsų bendradarbiavimą tiek pačioje ES, tiek bendraujant su kaimynėmis“.

Partnerystės svarbą pabrėžė ir Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis. „Rytų partnerystės programa nėra kelias į narystę, – aiškino jis, – tačiau ji padeda valstybėms suderinti vertybes. Mes dirbsime su šalimis partnerėmis, kad jos priartėtų prie ES kriterijų“.

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy pabrėžė, kad Lenkiją laiko viena pagrindinių žaidėjų Europoje. Jis gyrė Lenkijos prezidentą už pastangas atkurti draugiškus santykius su Rusija.  Prancūzijos vadovas taip pat išreiškė paramą Lenkijos prisijungimui prie euro zonos. Lenkija įstojo į ES 2004 metais, o tikėtina data įsivesti eurą yra 2015 metai.

Taip pat buvo kalbėta apie bendradarbiavimą socialinėje politikoje, jaunimo mainų programas, diplomatų mokymus. Ateityje Lenkijos universitetai bus labiau įtraukti į vykdomus Prancūzijos ir Vokietijos tyrimų projektus.

Veimaro trikampis yra laisvai suorganizuota Lenkijos, Vokietijos ir Prancūzijos grupė, pradėjusi veiklą 1991 metais Vokietijos mieste Veimare, kad padėtų Lenkijai pereiti iš komunizmo į demokratiją ir priartėti prie ES bei NATO.

Pagal 2011 m. vasario 7 d. „Deutsche Welle“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1250)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (649)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras