Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  ESBO pirmininkaujanti Lietuva ir kitos valstybės Vienoje svarstė energetinio saugumo klausimus

2011 02 13

„Ilgalaikis energetinis saugumas didele dalimi priklauso nuo tvarios energetikos gamybos ir naudojimo. Šiame kontekste mūsų požiūris į energetinį saugumą yra holistinis“, – teigė Lietuvos užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas, atidaręs eilinio ESBO Ekonomikos ir aplinkosaugos forumo pirmąjį susitikimą.

Vasario 7–8 d. posėdžiuose, kaip pranešė Lietuvos URM, dalyvavo 56 ESBO valstybių ir jų partnerių atstovai. Buvo diskutuota, kaip energetiką padaryti veiksmingesnę, kaip taupyti tradicinius ir panaudoti naujesnius energijos šaltinius, apie veiksmingą nacionalinę tvarios energetikos politiką, tinkamą valdymą ir skaidrumą energetikos srityje, apie  regioninį ir subregioninį bendradarbiavimą, galimą ESBO paramą.

„Energetinis saugumas yra įvairiapusė sąvoka, apimanti vidaus ir išorės veikėjus ir veiksmus. Tai daugiau nei tvarumas, konkurencingumas ar paklausos, tiekimo ir transportavimo užtikrinimas. Ieškant reikiamos sąveikos reikėtų derinti ekonomines, politines ir saugumo priemones. Sukviesdama šią savaitę kai kuriuos geriausius akademinės bendruomenės, nevyriausybinių ir tarptautinių organizacijų bei vyriausybių ekspertus, ESBO naudoja savo potencialą kaip platformą dialogui ir apsikeitimui idėjomis energetikos klausimais“, – sakė ESBO generalinis sekretorius Marcas Perrinas de Brichambaut’as.

„Šios temos aktualumas mums yra neginčijamas. Šiandien pasaulis susiduria su tarpusavyje susijusiomis problemomis, pavyzdžiui, energijos išteklių stoka, aplinkos būklės blogėjimu ir ekonomikos nuosmukiu. Negalime paneigti, kad tai gali kelti riziką saugumui ir stabilumui mūsų regione. Esame suinteresuoti susitelkti ir reaguoti į šiuos iššūkius taip, kad būtų naudinga mums visiems. <…> Siekiant šio tikslo svarbiausia mums visiems bendradarbiauti, dalytis gera ir pažangia patirtimi. Esu tikras, kad mūsų forumas yra puiki vieta užmegzti vaisingą bendradarbiavimą“, – sakė ESBO Ekonominės ir aplinkosaugos veiklos koordinatorius Goranas Svilanovičius.

Devynioliktojo ESBO Ekonomikos ir aplinkosaugos forumo tema – „Bendrų veiksmų ir bendradarbiavimo skatinimas ESBO erdvėje tvarios energetikos plėtros ir transporto srityse“. Antrasis susitikimas tvaraus transporto tema vyks balandžio 4–5 d. Druskininkuose. Baigiamąjį susitikimą numatyta surengti rugsėjo 14–16 d. Prahoje.

Pagal 2011 m. vasario 8 d. naujienų agentūros „Regnum“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras