Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Egipto politinės krizės poveikis globaliam energetiniam ir ekonominiam saugumui (8)

Komentarai:

Miroslavas, 2011 02 28 22:07
Didėjančios naftos kainos kelia ir gamtinių dujų kainą, mat ji paprastai yra nustatoma atsižvelgiant į naftos kainą.
tai kad jau kuris laikas kaip naftos kainos vaikšto sau, o dujų sau. Ir nėra jau tų neramumų Egipte. Dabar visų dėmesis Libijoje ir taikiklyje Iranas su Saudo Arabija. plačiau savo nuomonę išsakiau čia http://kasinskij.blogr.lt/libija-ir-pasaulinis-naftos-sokas/

Žygeivis, 2011 02 28 17:09
Ypatingai "ryškios" pasekmės pasaulio ekonomikai bus, kada maištai ir sukilimai persimes į Saudo Arabiją ir kitas naftą siurbiančias valstybėles Arabijos pusiasalyje, bei Iraną.

P.S. Jemene vykstantys sukilimai palengva jau dabar peržengia ir Saudo Arabijos sienas.

jis, 2011 02 28 16:35
Priešpaskutinė skiltis - normali,nes ten kalbama apie didžiausius skolininkus - valstybes, o ne apie socialinius jų sluoksnius.

zo, 2011 02 28 16:22
Pieš paskutinė pastraipa rodo, jog autorius nelabai ką išmano apie tarptautinius ekonominius santykius ir dėsnius, o tik simuliuoja kažkur nugirstomis frazėmis.
Vien tik naftos kainos kilimas negali nulemti globalios recesijos (tai daugiau psichologinė trumpalaikė rinkų reakcija, nei ilgalaikis procesas) ir juo labiau antros jos bangos, apie didžiausių skolininkų nemokumą taip pat kolega nepataikė, nes nemokiausi yra kaip taisyklė ne sunkiasvoriai, o tie kurie gyvena mažiau kaip už vieną USD į dieną.Žygeivis, 2011 02 28 16:09
Vadinamoji Egipto krizė yra tik "trupinėlis" globalinio masto pokyčiuose visame pasaulyje, kuriuos sukėlė išaugusios maisto kainos ( o šias savo ruožtu sukėlė keltas priežasčių - tame tarpe ir vadinamojo globalinio klimato atšilimo pasekmės) ir viso to "ryškiai matoma" pasekmė - "alkanųjų maištai", įsiplieskę Šiaurės Afrikoje ir Arabijos pusiasalyje, o pastaruoju metu plintantys vis toliau į aplinkines valstybes.

Kadangi tai yra naftą ir dujas eksportuojančios valstybės, todėl čia vykstantys maištai ir revoliucijos daro ypatingą įtaką viso pasaulio ekonominei ir finansinei situacijai.

Akivaizdu, kad po kiek laiko "alkanųjų maištų bangos" užlies ir kitas valstybes ne tik Afrikoje ir Azijoje, bet ir Europoje bei abiejose Amerikose (ypač Pietų ir Centrinėje Amerikose).

galima neabejoti, kad ši "banga" pasieks ir Lietuvą. Klausimas tik vienas - kada tai įvyks?

Greičiausiai jau šią vasarą arba rudenį.

to GB, 2011 02 28 13:23
Sutinku

GB, 2011 02 28 13:05
Tai bakalauro referato lygis.

ve, 2011 02 28 12:20
Libija

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras