Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Ar Tekančios saulės šalis dar pakils? (8)

Komentarai:

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2011 03 19 04:48
1.JEI ZIURETI I TOLIMA PERSPEKTYVA JAPONIJA TURI DU BLOGIO IR VIENA GERIO KELIA STAI JIE

2.PIRMAS BLOGIO KELIAS-PASAULINIS KLIMATO ATSILIMAS
PASKANDINS JAPONIJOS SALA IR KURILUS

3.ANTRAS BLOGIO KELIAS JAPONIJA YRA UGNIKALNIU SUKURTA SALA IR JIE KAI PRABUS SUDEGINS IR PASKANDINS JA

4.TRECIAS GERIO KELIAS-
JAPONIJA YRA RUSIJOS PAGRINDINE PARTNERE ASYJE MOSKVA-TOKIO ARBA RUSIJOS GEOPOLITIKOS RYTU KRIPTIES ATSTOVE

5.RUSIJA SIULO JAPONIJAI SIBIRO PLATUMAS UZ INFRASTRUKTUROS IR NAUJU TECHNOLOGIJU SUKURIMA SIBIRE KUR YRA BEVEIK VISOS RUSIJOS NAUDINGOSIOS ISKASENOS KUR YRA MAZAI DARBO VIETU

6.ATEITYJE PO DAUGELI DREBEJIMU IR KITU KATAKLIZMU
JAPONIJOS EKONOMIKA GALI TAIP NUSTEKENTI,KAD IS EKONOMIKOS LIDERES JAPONIJA GALI PASIDARYTI AUCAIDERE

7.DABAR REIKIA SUTARKYTI 3-CIA ATOMINE BOMBA AS TURIU OMENYJE AES JAPONIJOJE,NES 2 JAU TUREJO HEROSIMOJE IR NAGASAKI ISEITIS VIENA SARKOFAGAS,O TAI TUKSTANCIAI INVALIDU,MY ETO PROCHODYLY DAR ATSIMENAME CERNOBYLIO PAMOKAS,PATS KRAUJA DAVIAU VAIKAMS ATVEZTIEMS IS CERNOBILIO KURIE DEL RADIACIJOS NEGALEJO ATSTATYTI ESAMA KRAUJO KIEKI

usvil, 2011 03 17 21:37
pasak Lodoriaus duomenu, paskandinti buvo tik 7 laivai. Is sugadintu buvo pataisyti visi iskyrus 2. Pagrindinis taikinys - trys lektuvniasiai ir tanklaiviai - nesunaikinti. Zuvo 2400 zmoniu (II pasaulinio karo mastais visai nedidelis skaicius). Bombardavimas truko tik pora valandu. Del visu siu priezasciu lieko prie savo pagrindines minties - biski pabombino ir pora laivu paskandino, toli grazu ne rimta pergale.
Del veliavos - tik norejau pazymet kad autorius nuvaziavo i menines lankas, nes japonai tos veliavos net neplanavo ten kabint (ir tikrai ne del to kad nespejo - Havajai ju paprasciausiai visai nedomino)..

Lodorius to to usvil, 2011 03 17 18:02
4 battleships sunk,
4 battleships damaged including 1 run aground
2 destroyers sunk, 1 damaged
1 other ship sunk, 3 damaged
3 cruisers damaged

is wikipedijos

to usvil, 2011 03 17 10:14
Nu ne porą laivų... Ten buvo tikras armagedonas.Tiesa, vėliavos japonai nespėjo iškeltri, nes tiesiog jų lėktuvai nespėjo nutūpti ant žemės. Taigi, tai daugiau dėl japoniško atsparumo įrodymo...

usvil, 2011 03 17 00:50
ta plevesuojanti japonijos veliava Perl Harbore tik metafora?.. Nes jie ten truputeli pabombardavo ir pora laivu nuskandino, jokiu veliavu jie ten nekele..

kasinskij, 2011 03 16 16:23
na taip, stiprus smūgis Japonijos pakrantei. Plačiau savo nuomonę išdėsčiau apie šią katastrofą ir galimas pasekmes čia:
http://kasinskij.blogr.lt/japonijos-katastrofa-ir-rinku-atsakas/

Linas, 2011 03 16 14:34
Aš ir tikiu pavydėtinu japonų nusiteikimu nekreipti dėmesio į daiktus. Jų tokia religija, ištobulinta per šimtmečius. O lietuviai iškart inkščia...

RationaliS, 2011 03 16 13:34
"„Mes dar pažiūrėsim“, – kantriai sako nukentėję japonai. Jų nepaprastas darbštumas, tikėjimas pakilimo – lyg Tekančios saulės – dvasia leidžia manyti, kad ši šalis išsiverš iš cunamio užpiltos klampynės, nusivalys katastrofos dulkes, lyg Feniksas nusipurtys pažeistų atominių elektrinių radioaktyviąsias medžiagas (juk taip įvyko po Hirosimos ir Nagasakio), ir visas pasaulis vėl pavydžiai stebės ir gėrėsis rytietiškos dvasios skrydžiu."

Tikiuosi, kad taip ir bus. Sekmės, Japonija, laikykis.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1205)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (267)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (322)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (597)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (154)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras