Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Estija: Vyriausybės koalicijos partneriai tariasi dėl branduolinės energetikos

2011 03 17

Estijos ekonomikos ministras Juhanas Partsas pranešė, kad koalicijos derybose bus ir toliau kalbama apie branduolinę energetiką, nes Estijai reikia diversifikuoti energijos portfelį.

Nepaisydamos skaudžių Japonijos įvykių Estijos reformų partija, „Tėvynės“ ir „Res Publika“ sąjunga (Isamaa  ja Res Publica liit) kovo 15 d. susitarė tęsti studiją dėl galimos AE statybos.

Naujos kadencijos vyriausybė svarstys parengtą Branduolinės energijos naudojimo įstatymo projektą. AE statybos projektas dar neparengtas. „Tėvynės“ ir „Res Publika“ sąjungos atstovas J. Partsas pasakė: „Vienas galimų variantų – tarptautinis bendradarbiavimas su mūsų partneriais. Tai susiję ir su lietuvių projektu, ir galimu bendradarbiavimu su suomiais.“ Jei nepasisektų susitarti ar netiktų saugumo ar tiekimo sąlygos, pasak J. Partso, „atominę elektrinę statytume Estijoje“.

Reformų partijos programoje nurodyta, kad, pastačius savąją AE, galima būtų užtikrinti nepertraukiamą energijos tiekimą. „Tėvynės“ ir „Res Publika“ sąjungos programoje taip pat pasisakyta už atominės energijos naudojimą.

J. Partsas paminėjo, kad koalicinės vyriausybės derybose buvo priimtas žodinis sprendimas, kad statant AE reikėtų naudoti trečiosios kartos reaktorių. Iki šiol kaip pagrindinė AE statybų vieta Estijoje minimas vakaruose esantis Pakrio pusiasalis.

Akademikas ir politikas Endelis Lippmaa pareiškė, kad japonų Fukušimos atominė elektrinė buvo sena ir neatlaikė laiko išbandymų. Jis mano, kad šiuo metu, kai spaudžia visuomenė, AE kainos krinta, Estija turėtų įsigyti naujos kartos branduolinę jėgainę.

Pagal  2011 m. kovo 15 d. DELFI.EE ir 2011 m. kovo 16 d. E24.EE informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (516)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras