Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Šlovingi ir komerciniai sovietinės kosmonautikos puslapiai (60)

Komentarai:

nerka docentui, 2011 04 09 00:36
dar idomu butu pasigincyt is ko lt daugiau naudos gautu is es ar nvs

Andrius to L N, 2011 04 08 21:54
"Visų pirma Družbos neremontuoja, tai ir siūlytis suremontuoti nėra prasmės. Rusija parduoda elektrą Lietuvai tokia žema kaina, kad Lietuva atsisakytų savų energetinių projektų." - o kodėl nepabandžius ir nepasisiūlius suremontuti, kas atsitiktų jei bent pamėgintume, juk galėtume sumažinti kaštus, nes importas jūra kainuoja daugiau, nei vamzdynu. bet mes negalime kalbėti su Rusija, nes kaip sako Adamkus mes tapsime mažiau pastebimi, kas neabejotina tragedija mums, bet kažkodėl Estai su savo tylia diplomatija pasiekia žymiai daugiau, nei mes ir tame nemato problemos. O kas liečia energetinius projektus, tai tam, kad Lietuva savo AE sustabdytų rusams net nereikėjo piršto pajudinti. beje mes net nesugebėjom panaudoto kuro saugyklų pasistatyti.:) tai ką mes kalbam apie tokį projektą, kiap AE, tai nerealu. Mūsų energtiniai projektai, kaip teigia ponas A.K. juda ir labai sparčiai, daug greičiau, nei rusų ir baltarusių.:) O jei ir nejuda, tai žema kaina nėra pagrindinis stimulas, paprasčiausiai, kad ši elektrinė be Lietuvos niekam nereikalinga.
" O ką darytume būdami Baltijsko AE akcininkais kai rusai ją uždarytu remontui kokiems metų?" - jei mes būtume AE akcininkais, mes galėtume įtakoti jos veiklą ir neleisti, kad tokie dalykai atsitiktų. Bet jei mes nesame akcininkais, tai rusams net nereikėtų galvot jokių gudrybių, mes net nelabai dėl kainos galėtum derėtis. O (jei) neturėsim savo elektrinės, tai būsim priversti pirkti elektrą.
"Eksportuoti elektrą į Švediją ? manau tu nesigaudai ką kalbi." - juk žadam statyti elektros tiltą į Švediją, jei neturėsim savo AE, šia jungtim galėtų naudoti Rusija. Švedai turbūt neatsisakytų pigios atominės elektrinės pagamintos energijos.

Andrius GRU pasiekėjui, 2011 04 08 21:22
"Ir ne tai kad Lietuva priklausoma nuo Rusijos, VISA Europa nuo jos priklausoma..." - bet mes vistiek jungsimės prie vakarų dujų tinklų ir pirksime dujas iš Lenkijos, kurie mums dar didesne kaina perparduos tas pačias Rusiškas dujas ir jausimės labai nepriklausomi. Lygiai tas pats bus su elektra, kurią pirksim iš Lenkijos, o lenkai tą pačią elektrą pirks iš Baltijos AE. O jei kas dar nori pirkt elektrą iš Švedijos, tai gal pasidomėkit elektros kainas švedijoje.:)

LN to Andrius, 2011 04 08 13:36
Visų pirma Družbos neremontuoja, tai ir siūlytis suremontuoti nėra prasmės. Rusija parduoda elektrą Lietuvai tokia žema kaina, kad Lietuva atsisakytų savų energetinių projektų. Nes kitaip jie gali pajudėti iš vietos, jei ir elektrą pardavinėtų taip kaip dujas. O ką darytume būdami Baltijsko AE akcininkais kai rusai ją uždarytu remontui kokiems metų? rusai sugalvotų kanors, jie išradinga tauta. Eksportuoti elektrą į Švediją ? manau tu nesigaudai ką kalbi. Sakai mes nesam Rusijos priešai ? http://newtimes.ru/articles/detail/9017/ va šitam linke antras paveikslėlis. 2006 m. mes buvom pagrindiniai priešai, o kitais metais tai tikrai patekdavom į trejetuką ar penketuką nekenčiamiausių. Tai nereikia čia svaigt, kad Lietuva ir Rusija slapta myli vienas kitą, o šiems dviem įsimylėjeliams trukdo blogasis Landsbergis su draugais.

to Andrius, 2011 04 08 11:03
"Čia visi labai dažnai primena Družba naftotiekį, tai gal galit mieli kolegos atsakyti iš kur Orlen Lietuva gauna Naftą atgabenamą naftotiekiais, ne Rusijos? O ne Lietuvos ir Lenkijos prioritetas būtų suremontuoti Drūžba naftotiekį? Jei Lietuvai jo reikia, tai tegu ir remontuoja, ar ne taip?"
Tu čia pajuokavai ar rimtai? Tikiuosi pajuokavai.

Docentas, 2011 04 08 06:59
Stebėjau jūsų komentarus ir nesistebiu: jauni vyrai, o taip myli SSRS ir Rosiją, kad rodos buvę nomenklaturščikai nuo platformos...Tai gal Nerka ir Andrius pasiprašo į NVS? Va ji tai puikiai vystosi, va baltarusius ir ukrainiečius tai Rosija maitina dujom ir nafta, kad tie iki grabo lentos dėkingi...Nežinau, iš kur imasi tokie dundukai, katri nemato grėsmių iš Rytų, o gatavi padus Maskvai laižyti, bo atseit ji mums duoda brangiausių pasaulyje dujų (ir Družbą uždarė). Šlykštu.

GRU pasekejas to Andrius, 2011 04 08 01:13
Gerai cia pasakei, visa tiesa... Kaip va vasara benzino kaina bus 5 litai, tada tauta prisimins slovinga SSRS su jura dizelino... kas del AE, tai jo, strategiskai mastant reiketu prisijungti prie rusu, nors nauda siokia tokia butu... o patiems dievagotis kad pastatys, mazu maziausiai apgailetina, stadiono po galais pastatyti negali, o uzsimojo AE pastatyti, anekdotas. Ir ne tai kad Lietuva priklausoma nuo Rusijos, VISA Europa nuo jos priklausoma...

Andrius Autoriui ir L N, 2011 04 08 00:53
Čia visi labai dažnai primena Družba naftotiekį, tai gal galit mieli kolegos atsakyti iš kur Orlen Lietuva gauna Naftą atgabenamą naftotiekiais, ne Rusijos? O ne Lietuvos ir Lenkijos prioritetas būtų suremontuoti Drūžba naftotiekį? Jei Lietuvai jo reikia, tai tegu ir remontuoja, ar ne taip?
L N gasdina, kad jei neduok dieva prisidėsime prie Baltijos AE statybos tai tapsime begalo priklausomi nuo Rusijos. Tai pone L N gal galit visus mus informuoti iš kokios valstybės mes dabar importuojame elektrą? Ne iš tos pačios Rusijos ir kokie nusiskundimai, nėra elektros? ar per pigiai mokame? O va savo elektrinės mes neturėsime ir su tuo būtų pats laikas susitaikyti. Jei būtume Baltijos AE akcininkai galėtume įtakoti jos veiklą, beto per Lietuvą Rusija galėtų eksportuoti elektrą į Lenkiją, Švediją, Latviją ir Estiją. Matau tu nelabai orientuojiesi situacijoje.
Mažiau reikia išankstinio nusistatymo padarys tą, padarys aną ir t.t. Mes niekada nebūsime energetiškai nepriklausomi, tai neįmanoma - faktas. Mums teks gyventi su Rusija ir mūsų politikų nuostata, neva tai Rusija mūsų priešas yra pakankamai vaikiška, nes Lietuva Rusijos tikrai nėra suprantama, kaip priešas, na permaža ta mūsų Lietuva, na ne regiono lyderis ir Rusijai nekelia nei menkiausios grėsmės. Tai geriau mūsų užsienio politika daugiau skirtų dėmesio valstybės piliečių gerovės kūrimui, nei rėkimui, visur kur tik įmanoma, nes patiems Lietuviams labai greit Rusija atrodys (jeigu dar neatrodo), kaip išsigelbėjimas.

nerka as norejau to To Andrius, 2011 04 08 00:24
beja docentui gal ir doleriai krinta tik idomu kai juos spauzdint nustos kaip tada pasaulis gyvens

nerka To Andrius, 2011 04 08 00:20
apie objektyvuma ne tau kalbet nes tavo kalbose jo ne kvapo,, rusai gal mums ir kelia gresme bet tuo paciu duodami daug naudos. ir tarp to lietuvai reikia laviruot .o statu naudos as nematau parasyk man ju nauda lietuvai,, jie tik mus kirsina su kaimynais, bet jai tu ju blogybiu nematai tai tu aklas,., ten jav pazek nobelio premijos lauretas obama dabar jau 3 karus kariauja suvoki ankiek pasauline propaganda pravesta

To Andrius, 2011 04 07 15:03
Priimu atsiprašymą, bet jo nereikia, nes - amžius dar ne nuodėmė, kaip ir jaunystė ne problema. Bet tik su amžiumi pradedi pasverti, kokį terminą apibudinbimui naudoti, kaip tiksliau išsireikšti, kad neįžeistum, kad būtum max objektyvus...Šitą taikau ne tiek Andriui (kažkaip jo vardas man asocijuojasi su sūnaus vardu...), kiek, pvz., Nerkai... O apskritai aš pasvajoju, kad tokius komentarus visi rašys ne pasislėpę už anonimus, o įvardiję save. Tada diskusijos bus naudingesnės. Beje, dėl tos neapykantos Rusijai, Kremliui, Stalinui: LN priminė "Družbą". Ar tai ne įrodymas, kad kaimynė dar kelią grėsmių...?

nerka andriui, 2011 04 07 14:44
kad mite ir iskauskas stumia ant rusu tai ausiniai tavo zodziai ir manau jie is to gyvena

LN to Andrius, 2011 04 07 13:52
Prisidėti prie Baltijsko AE statybos tai čia toks pat siūlymas kaip rusams pasiūlyti dalyvauti JAV branduolinio ginklo tobulinime. Lietuva kuo labiau stengiasi atsiplėšti nuo Rusijos energetikos sektoriaus, tai tokie pasiūlymai apgailėtini. Kam dalyvauti tokiose projektuose jei ištisai vien problemos ateityje bus... Čia kaip su Družbos naftotiekiu. Tai jei ir dalyvautų Lietuva šiame projekte rusai kažką panašaus iškrėstų.
Dėl spaudos tai suprantu kad jų yra daug tai aš užmetu akį į šitą linka http://www.newsland.ru/index/news/tag/4407/ čia matosi neapykanta Lietuvai. Jei krauna žurnalistai tai dar nieko baisaus, bet paskaičius komentarus supranti ką rusų tauta masto.

Andrius, 2011 04 07 13:30
Nors ištikrųjų, gal viskas ir puiku. Man būtų neįdomu ginčytis, be jūsų straipsnių, jums turbūt tik didesnis stimulas rašyt, paskaičius tokius komentarus. Šaunu, kad yra daug skirtingų nuomonių. Atsiprašau jei įžeidžiau.

Andrius to Autorius, 2011 04 07 13:21
Tai gal galit man paaišikinti, kodėl visuose jūsų straipsniuose tendencingai menkinama Rusija? Kodėl jūs pateisinate teroro aktus Rusijos teritorijoje, kodėl menkinami SSRS ir Rusijos kosmonautikos pasiekimai? - tai yra vienas iš viešosios nuomonės formavimo mechanizmų ir jūs tai puikiai žinot.
Aš turiu du variantus, arba jūs bandot kažką įdomaus parašyt, kad straipsnis sukeltų diskusijas, tai dažniausiai paprasčiausiai pradedat niekint Rusija, kas visada susilaukia atsako, arba jūs tikrai labai jau nemėstat Rusijos, nes jūsų straipsniuose objektyvumu net nekvepia.:)
Aš kai užaugsiu tai gal tikrai kažką daugiau suprasiu, nei dabar, jūs deja jau užaugot.:)

Autorius to Andrius, 2011 04 07 08:14
"kai kurie "politologai: pvz Iškauskas, Mitė net atvirai reiškia savo neapykantą Rusijai, bei remia terorizmą..."
Retai skaitau visus komentarus ištisasi, bet šįkart akis ažkliuvo už savo pavardės, ir štai ką noriu pasakyti. Nevarkit klijuodami etiketes apie kažkokias neapykantas,simpatijas tai JAV, tai Rusijai (priklausomai nuo str. temos), o tai išvis Autorių nurašymu. Suprantu, kad čia Jūsų asmens išraiška - pavaryti ant kito, tuo pačiam nusiplaunant. Gyvenime taip nėra - kad viskas blogai arba gerai. Andrius kai paaugs, tai pats supras... Daugiau dėmesio skiriu ginčams straipsnių komentaruose, pastebėtoms klaidoms (o kas jų nedaro?),pateiktai info, svarstymams, o ne lipinamoms klišėms. Taigi, nei Mitė, nei aš nesame kupini neapykantos nei Rusijai, nei amerikonams, nei Tau, gerb. Andriau... Atvėsk.Andrius to L N, 2011 04 06 18:17
Atsakymas: "Kai Adamkų pakeitė Grybauskaitė ji pradėjo bandyti keisti santykius su Rusija bei Baltarsija." Dabar albai įdomu būtų sužinoti realius veiksmus kuriuos padarė Grybauskaitė, kad realiai pagerintų santykius su Rusija? Gal buvo įvykdytas vizitas į Rusiją, susitikimas su Medvedevu? Nes Latvija tai turėjo vizitą Maskvoje ir derybas po kurių kainos ir sumažėjo, o Lietuva net NESIDERĖJO su Gazprom dėl kainų sumažinimo, mums viską turi pats Gazpromas padaryti, nes mes regiono lyderiai, kurie iš principo su gazpromu nekalba, nes tai apsoliutus blogis.
"Jei paanalizavus Lietuvos, Latvijos ir Estijos santykius su Rusiją ir įvykius kurie įtakoją juos tai matome, kad pastaraisiais metais rusai pyko dėl bronzinio kario Taline. Latvijoje vis dėl tų nacių nesusipratimai vyksta. O Lietuvoje nelabai ir buvo toks incidentas po kurio kiltų tokia rusų isterika." - labai jau paviršutiniškai analizuoji santykius. Bronzinio kario istorija jau gana sena ir pakankamai pamiršta, bent jau tiek, kad tarpvalstybiniams santykiams didelių problemų nesukelia, ypač po to, kai Estijos prezidentas Gegužės 9-osios iškilmėse sudalyvavo. Latvija yra bene artimiausia Rusijai pabaltijo valstybė, kurioje yra didelė Rusų diaspora, bei nemaži Rusijos ekonominiai interesai, tai tradiciškai Rusijai artima valstybė. Su Lietuva Rusijai kyla daug daugiau problemų, Lietuva po Rusijos - Gruzijos karo vienintelė blokavo Rusijos ir ES derybų atnaujinimą, vienintelė nebuvo Gegužės 9-osios iškilmėse. Nebuvo jokių realių veiksmų kurie galėjo pagerinti dvišalius santykius.
"Bet šių metų pradžioje Rusija Latvijai ir Estijai kuriose vyko mano minėti įvykiai buvo atpigintos dujos, o Lietuvai kurioje nebuvo tokių incidentų dar žada pakelti kainą." - kaip jau minėjau Latvija ir Estija derėjosi su Gazprom dėl dujų kainos sumažinimo. Išsiderėjo sumažnti kainą 15 proc. tačiau dujų suvartojimas turi padidėti iki 2007 matų lygio, tuo tarpu Lietuvos vyriausybė jokių derybų su Rusija nevedė ir tikėtis, kad mums savanoriškai sumažins kainas yra mažų mažiausiai naivu. Dėl kainų kilimo, tai jos kils visoms valstybėms, dėl augančių naftos kainų.
"O tavo požiūris dėl Landzbergio tai iš viso nesamone. Kokiais būdais jis gali trukdyti? Ir šeip aš norėčiau išgirsti argumentų, kodėl tavo nuomone Rusija nori vesti dialogą su Lietuva ir kaip tai pasireiškia?" Aš kalbėjau apie Lansbergininkus, kuo jie gali trukdyti? - ogi tuo, kad šiam diedukui prijaučiantys žmonės remia čėčėnų teroristus, bei visokias "kusaites", dėl ko Vilniuje turime Dudajevo skverą, Kaune Čėčėnijos aikštę ir mes mielai priimame pas save Rusijoje terorizmu kaltinamus asmenis, tai vargu ar gali pagerinti dvišalius santykius. Kaip pasireiškia dialogas su Lietuva? tu gal juokauji? Siūlymas prisidėti prie Baltijos AES statybos tau neatrodo, kaip pakankamas signalas, kad Rusija siekia konstruktyvaus dialogo?
"Paskaitęs rusišką spaudą ir komentarus internete susidaro įspūdis, kad nuo paprastų gyventojų iki valdžios elito visa Rusija nekenčia Lietuvos." - Aš irgi dažnai skaitau Rusišką spaudą ir kažkodėl nesusidarau tokios nuomonės, kaip tu, visų pirma todėl, kad apie Lietuvą ten pakankamai retai rašoma, dažniau rašoma, apie Lietuvos sportininkus, (neseniai skaičiau labai pozityvų straipsnį apie Sabonį) menininkus, (nekrošių, banionį, koršunovą) aktorius (dapkunaite ir kitus. Tai, kad neva tai musu Rusai nemėgsta yra mitas, jei ir yra ko nemėgt, tai mūsų kvailos politikos. Iš kitos pusės Lietuvoje piešiamas neigiamas Rusijos įvaizdis, šis portalas yra to pavyzdys, o kai kurie "politologai: pvz Iškauskas, Mitė net atvirai reiškia savo neapykantą Rusijai, bei remia terorizmą...

LN to Andrius, 2011 04 06 16:14
Kai Adamkų pakeitė Grybauskaitė ji pradėjo bandyti keisti santykius su Rusija bei Baltarsija. Kai Adamkus buvo prezidentu tai viskas aišku - santykiai blogi, nes nei jis, nei Rusija nenorėjo net bandyti vesti normalų dialogą. O naujoji prezidentė iš karto pradėjo siųsti signalus kad nori normalizuoti santykius. Su Lukašėnka visai neblogai pavyko, o su Rusija fiasko, nes jei jie norėtų normaliai šnekėtis tj taip nebūtų atsitikę. Jei paanalizavus Lietuvos, Latvijos ir Estijos santykius su Rusiją ir įvykius kurie įtakoją juos tai matome, kad pastaraisiais metais rusai pyko dėl bronzinio kario Taline. Latvijoje vis dėl tų nacių nesusipratimai vyksta. O Lietuvoje nelabai ir buvo toks incidentas po kurio kiltų tokia rusų isterika. Bet šių metų pradžioje Rusija Latvijai ir Estijai kuriose vyko mano minėti įvykiai buvo atpigintos dujos, o Lietuvai kurioje nebuvo tokių incidentų dar žada pakelti kainą.
O tavo požiūris dėl Landzbergio tai iš viso nesamone. Kokiais būdais jis gali trukdyti? Ir šeip aš norėčiau išgirsti argumentų, kodėl tavo nuomone Rusija nori vesti dialogą su Lietuva ir kaip tai pasireiškia?
Paskaitęs rusišką spaudą ir komentarus internete susidaro įspūdis, kad nuo paprastų gyventojų iki valdžios elito visa Rusija nekenčia Lietuvos.

RationaliS, 2011 04 04 00:05
Andriau, labai gerai ir tiksliai išdėstei realiuosius mažųjų valstybių santykius su didžiosiomis. Nereikia fantazuoti, kad Lietuva bus tokia svarbi, jog galėtų įtakoti didžiają politiką. O tas marazmas "Lietuva - regiono lyderė" mane išties juokina: kur Lietuva, o kur - Lenkija. O, mano nuomone, Lietuvą prestižo atžvilgiu jau pralenkė ir Estija. Taip, kad...

Andrius to L N, 2011 04 03 18:49
Reikia būti realistams ir suprast, kad valstybės nėra lygios ir nereikia fantazuot, kad JAV ar Rusija mus laiko lygiaverčiais partneriais. tiesiog mes atstovaujam JAV interesus, todėl jie mums leidžia jaustis, neva tai jų draugais, o realiai mes jiems nesvarbūs. Lygiai tas pats su Rusija, jie sau gali leisti turėti blogus santykius su mumis, o mes ne, nes mes iš jų perkam ir naftą ir dujas ir elektrą, todėl Rusai turi milžiniškas spaudimo galimybes, kuriomis nesinaudoti būtų tikrai kvaila.
Didžiavalstybiškumas nėra kompleksas, nepilnavertiškumas yra kompleksas, kuriuo serga Lietuva, kuomet ji save įsivaizduoja "regiono lydere" ir įsijautusi į savo vaidmenį kritikuoja Rusiją ir įsivaizduoja, kad vien dėl to tampa svarbia valstybe. Praeitą savaitę VDU Adamkus pasakė, kad Lietuva tapo mažiau pastebima, ne tik už kitas vidurio Europos valstybes, bet ir už Baltijos valstybes, suprask vien dėl to, kad pradėjo kalbėtis su Rusija. Bukumui nėra ribų.:) Aš siūlau Lietuvos politikams pagaliau realistiškai pradėti žiūrėti į pasaulį ir į tai kas vyksta aplink mus. Ir pagaliau suprasti, kad tai mums, ne Rusijai, reikia gerų santykių ir tai turi būti ne Rusijos, o Lietuvos prioritetas.
L N gal gali pateikti pavyzdžių, kurie atspindėtų tai, kad Lietuva, kaip tu sakai nori gerų santykių su Rusija, o Rusija su mumis nekalba. Bent vieną rimtą, prašau.:)

Andrius to L N, 2011 04 03 18:35
Jei mūsų Lansbergininkai neremtų čėčėnų banditų, neremtų Saachašvilio, neatsovautų JAV neokonservatorių interesų ir netrukdytų ES ir Rusjos bendradarbiavimui, tai viskas būtų puiku.:)

L N to nerka, 2011 04 02 12:54
Aš aš asmeniškai neidealizuoju jokios didelės valstybės, nes visos jos turi savų geopolitinių interesų, o kadangi Lietuva maža valstybė tai ji visada bus daugiau ar mažiau priklausoma nuo didesniųjų. Skirtumas tik toks, kad iš tų valstybių, kurios yra Rusijos įtakos sferoje Maskva reikalauja besalygiško paklusnumo ir vos ne tiesioginio Maskvos valdymo. O JAV iš savo įtakos sferos subjektų to nereikalauja. Šiuo požiūriu man JAV patrauklesnė nei Rusija. Rusija mūsų kaimynė, o JAV ne todėl ekonomiškai mes labiau susiję su Rusija ir būtų gerai turėti nepriešiškus santykius, bet problema yra ta, kad Rusija pati nenori su Lietuva turėti gerus santykius, nes mes per maži ir apskritai ant kojos jiems užmynėm. Grybauskaitė kai ją išrinko pradėjo su Rusija ir Baltarusija vest dialogą. Su Batka pavyko susikalbėti ir net Minske buvo, o su Maskva nėra dialogo ir manau nebus artimiausiu metu, nes Rusija serga didžiavalstybingumo kompleksu.

nerka, 2011 04 01 21:38
sutikim su tuo kad musu kaimynai nebus JAV ir mes kaip jie negyvensim 'ko as labai nenoreciau' nors musu kaimynai rusai bet tikiuosi mes kaip jie irgi taip negyvensim,, nes nei rusijos nei juolabiau jav kultura ne mums bet nereikia vienu idealizuot o ant kitu sikt

nerka to LN, 2011 04 01 19:40
is pradziu tu draugiskai parasei pagarba, as taip pabandysiu atsakyt./ rasydamas apie patriotus ,,,lietuvos patriotai kai jiems pasakai teisybe i akis nutyla gaila ju kaip ir jankiu aukstintoju beja jie turi neuzmusama argumenta,,,,tu mane ne taip supratai, apie taip rasancius kaip tu as galvoju, visas pasaulis geras tik ne Rusai. Arba visi blogi tik ne jankiai. Taip,kad mes netaip suprantame vienas kita, beja as tau toki pavizdi apie santykius Lietuvos su Rusija pateiksiu:
Tavo diedukas,mano diedukui ismuse danti, as ateinu pas tave po 70m. ir sakau; duok man 3000lt uz ta danti:
As noriu tik to,kad mes su visais kaimynais gyventume draugiskai ir ziuretune i ateiti,o ne i praaiti. As manau,kad mes turime taip elgtis,del savo vaiku geroves. ACIU.

GRU pasekejas to L N, 2011 04 01 11:40
Na pats supranti kad patriotiskumo klausimas yra labai sudetingas, viskas priklauso nuo saves pacio. Adomas Mickevicius (Adam Mickievicz), Lietuvoje skaitomas lietuvis, Lenkoje lenkas. Pats rase - "Litwa ojcizna moja" - tipo Lietuva tevyne mano! Taip kad yra dvi paraleles- Lietuva yra tevyne, nes jis ten gime ir augo, o save jis priskyre lenku nacijai. Taip pat tur but ir bus su daugeliu kaip sakai tokiu kaip mes. Pas mane seimoi tik mama lietuve,- kiti lenkai, rusai. Asmeniskai man, Lietuva yra tevyne, as myliu savo zeme is kur esu kiles auges ir t.t. Nieko pries lietuvos zmones ar tauta neturiu. Sergu uz "Lietuvos Ryta" ir uz rinktine. BET man vezy varo Lietuvos valdzia, jos politika. Vat cia musu poziuriai ir issiskiria. Esminis skirtumas kodel dalis cia rasanciu stoja uz Rusija, tai tik is principo, daliai gal labiau prie sirdies artimesne kultura ir panasiai (bent man). Gilesneje diskusijoje, galima izvelgti gabut Rusijos potenciala ateityje (anksciau laiko nelaidokit), bet cia jau kita diskusija. Siaip tik norejau pasakyti, kad galima buti ir Rusijos patriotu bet myleti Lietuva!

L N to Nerka, 2011 03 31 23:12
Kažkaip labai jau sudėtinga patikėti, kad Lietuvos patriotas esi :) Tu vienam komentare rašei taip ,,lietuvos patriotai kai jiems pasakai teisybe i akis nutyla gaila ju kaip ir jankiu aukstintoju beja jie turi neuzmusama argumenta,, Tai sprendžiant iš tavo žodžių esi patriotas , bet greičiau Rusijos. Lietuvoje yra sunkumų, net neneigiu to, bet kai tu, andrius ir į jus panašūs reiškiat neribotą meilę Rusijai, kurioje problemų dar daugiau, tada tampa akivaizdu kurios valstybės patriotai esat.

nerka to, to nerka ir L N, 2011 03 31 22:38
as pastebejau kad jus kai neturit argumentu ir esat teisybe prispausti prie sienos, tai tylit arba desperadiskai nusisnekat,, gaila tokiu kaip jus delfij jusu vieta..., beja as cia ne rasini rasau taip kad klaidos man nulis as ne gramatikas

tipo Andriui, 2011 03 30 07:38
Nu vo, kai nori, tai ir lietuviškai suslebizavoji... O jau tonas...Turbūt mėlo pilna burna, a? O esmės - straipsnio - jau seniai nebematai. Daugiau skaityk.

Andrius apatiniam, 2011 03 29 22:38
Nebesvaik, gerai? nes jau nebejuokinga, atsibodot nacionalistai.
O einame ten kur tokie kaip tu veda, kubilai ir lansbergininkai.

to nerka, 2011 03 29 21:19
kiek pagėręs buvo vakare, bet JIEMS atleistina...Siūlau Geopolitikai filtruoti nelietuviškai rašomus tekstus, nes jie rodo, kiek ateivių kirminų yra privisę Tėvynėj.
Kur mes einame?

nerka, 2011 03 29 20:16
savo vaikam sakau mokikites kabas usienio

nerka to L N to nerka,, 2011 03 29 20:13
esu lietuvos patriotas ,,bet deja del daugelio lietuvos myletoju, beja ne isimtis ir tu jau geit taps cia neimanoma gyvent.,, taipogi jai tau idomu esu lietuvis,..as gyvenau ir prie sovietu tiek tautines nesantaikos tada tikrai nebuvo beja ir tiek betvarkes nebuvo dar matau kaip mes 20 metu savo sali griaunam del sito man taipogi labai skaudu,, o ko as nekenciu ir ka kenciu kur man gyvent ne tau sprest isisokeli o ir nesantaika tu cia daugiausia kurstai ,,, dar man atrodo arba nesuvoki realybes kurioje gyveni jaigu vadovaujiesi savo galva arba tau uz propaganda moka,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Tai ponas, nerka, atsakykite, kodėl gyvenate valstybėje kurios nekenčiate?,, atsakau
gyvenu valstybeja kuria myliu tik pradedu nematyt jos ateities ir vaikam patariu ateities su ja nesiet

GRU pasekajas to L N, 2011 03 29 16:20
Dekui uz isreiksta supratinguma ir kultura. Manau dar turesim ne viena idomia diskusija.

Andrius L N`ui, 2011 03 29 13:20
Ko tu čia nerviniesi, nusiramink, jei žmogus žiūri į pasaulį realistiškai, tai nereiškia, kad jis nekenčia Lietuvos. O tas nacionalistų argumentas "varyk į matushka rossija" tai universalus nesvarbu tu lietuvis ar rusas, tik svarbu, kad "tavo" nuomonė nesutampa su "mano" ir tu nenekenti Rusijos.
Čia kažkas sakė, kad čia rimtas tinklalapis.:) Tai gal rimtai ir diskutuojam su faktais, klausimais - atsakymais ir t.t. Gerai?

L N, 2011 03 29 13:16
GRU pasekėjas nors ir turi priešinga nuomone nei aš daugumoje klausimų, bet iš jo neišgirsi tokių pareiškimų, kurie kažkuo Lietuvą lb įžeistų. Varyt iš Lietuvos reikia ne tuos kurie turi kitokią nuomonę, o kurie piktybiškai nusiteikę prieš Lietuvą. Su GRU pasekėju esam nemažai diskutavę šiame portale, tai nepriskirčiau jo prie tokių.

GRU pasekejas tam stumenciam, 2011 03 29 11:21
Tu i klausima atsakyk, o ne filosofuok. I komentara atsakyti negali, nes balvonas esi! Kaip pilstei is tuscio i kiaura, taip ir pilstai. Dar tavo silpnuma irodo tai, kad L N kisi. Slepiesi uz nugaru. Cia aiskus psichologinis veiksmas kurio metu parodai savo kaip pasnekovo silpnuma! Slepkis

A, 2011 03 29 10:19
kai pritrūksti argumentų, griebiesi kumščių. Labai daug "patriotų" net nebando ieškoti argumentų, tiesiog jie supranta kad nieko nesupranta, tad geriau emocijomis paaiškinti kas jiems nepatinka.


GRU pasekėjui, 2011 03 29 08:49
pyksti, vadinas, neteisus. Kalba (gramatika) parodo, koks esi žmogus ir kam priklausai. Nusibodo visokie ateiviai, kurie net nesistengia lietuviuškai kalbėti ir savo kalbinius marazmus kiša į viešą erdvę. Toks ir pats esi, tad tau tink LN palinkėjimas kuo greičiau pasirinkti tėvynę, nes...

GRU pasekejas tam stumenciam, 2011 03 29 01:42
As tau argumenta, o tu apsivardziuoji ir gramatika kisi.Tai rodo kokio zemo lygio pasnekovas ir zmogus esi. Taip kad ne tau mane mokyti ir dar kazka aiskinti neispruseli. Ne as sita portala menkinu, o tu savo zemo lygio pasisakymais!

L N to nerka, 2011 03 29 01:20
O tai kokios valstybės tu esi patriotas ? Šeip numanau kokios... O rusų šovinistams gyvenantiems Lietuvoje ir ištisai pilantiems pamazgas ant Lietuvos tai tikrai norisi pasakyti, kad važiuokit į savo matuška Rusiją. Asmeniškai aš jeigu neperneščiau aplinkos kurioje gyvenu tai persikelčiau į kitą vietą, nes kam save kankinti ir kurstyti neapykantą tarp savęs ir tų kurių nekenčiu. O Lietuvos ruseliai tai arba mėgsta gyventi valstybėje kurios nekenčia arba jie tiesiog vykdo tautinės nesantaikos kurstymą. Tai ponas, nerka, atsakykite, kodėl gyvenate valstybėje kurios nekenčiate?

nerka andriui, 2011 03 28 20:22
gerai nutildei docenta ,,,lietuvos patriotai kai jiems pasakai teisybe i akis nutyla gaila ju kaip ir jankiu aukstintoju beja jie turi neuzmusama argumenta ,,,;;varyk i matuska rusija;;;

Gru pasekėjui, 2011 03 28 20:09
laikas tovarišč daliokij mokytis lietuvių kalbos: "išspausdinti" rašoma su S, ne tas pats kaoip tavo lekswikone "išpyzd...ti"...Grįšk tu geriau į GRU...

L N, 2011 03 28 18:57
Na kam nepatinka šis portalas, tai galiu pasiūlyti portalą http://leftas.info/ Manau ten bet kuris tikras tėvynę Rusiją mylintis tovariščius galės mėgautis širdį glostančiais tekstais :)

GRU pasekejas to "to arturas", 2011 03 28 17:45
Net jei andrius ar arturas parasytu straipsni siam straipsniui, jo neispauzdintu, nes jis neatitiktu pagrindinio sio portalo tikslo - formuoti neigiama viesaja nuomone visais su Rusija susijusiais klausimais (siuo atveju menkinama Rusijos kosmine programa ir pasiekimai). Taip kad kliuciu, propagandos ir cenzuros cia pilnu piniausia. Parasyti anti amerikietiska straipsni siame portale, kuris kritikuotu JAV uzsienio politika - BE SANSU.
P. S. Sponsorius JAV ambasada

Valius, 2011 03 28 16:17
taigi visokie arturčikai ir andriukai - biezdarni elementai. Sprendžiant iš jų komentarų ar kas juos priims į rimtą portalą. Tam reikia ne vieną pūdą druskos suvalgyti...

to arturas, 2011 03 28 15:35
o kas tau neleidžia rašyti į geopolitika.lt?

a, 2011 03 28 14:15
Docentai, o tu pasiskaityk apie JAV kosminę programą. Pradžioje daug klaidų, kelios katastrofos net ant žemės. Chalanger sprogo nes NASA ignoruodama pranešimus kad dėl šalčio nesandarūs žiedai išleido skrist ir pražudė 7 astronautus. Columbia sudegė atmosferoje, nes niekam nerūpėjo apsauginės plytelės, apie jų pažeidimus nuo pat pirmojo šatlų startus visi žinojo... Taip kad neturėk kažkokių neaiškių stereotipų. Visos katastrofos yra aplaidumo ir tik paskui nesėkmės dalykas.

Andrius DOCENTUI, 2011 03 28 13:43
Tai, kur konkrečiai rusai su GLONASS apsijuokė, gal galima konkrečiau? DOCENTE, gal bent objektyvumo ir mažiau savo išankstinės nuomonės? GLONASS jūsų žiniai veikia ir veikia visame pasaulyje, jį naudoja tiek rusijos MVD, tiek armija ir kitos valstybinės įstaigos. Yra sukurta antžeminiai įtaisai kurie priima GPS ir GLONASS signalus, kas smarkiai padidina vietos nustatymo tikslumą. Tad gal nereikia čia nusišnekėti DOCENTE?
Ir gal galima konkrečiau kur Rusija mažina išlaidas kosmonautikai? Kosmodromo statybai, ar naujos raketos Angara kūrimui? Prašau faktų/duomenų.
Ir dar vienas klausimas iš kur JŪS DOCENTE atrenkate, kas yra tiesa, kas ne tiesa, kas faktas, o kas ne faktas, nes matai va čia tiesa, o čia netiesa, aš sakau faktus, o tas andrius tai maskvos patriotas ir jis nusišneka ir čia ne faktai. Gal galima paaiškinti, kaip jūs taip greit atskiriat tiesą nuo melo aš irgi noriu tokią techniką įvaldyti.:) Laukiu atsakymo.:)

dar Docentas, 2011 03 28 08:11
Paskaitykit knygą „Starman: The Truth Behind the Legend of Yuri Gagarin“ ir jums prašviesės protai (jos pristatymą rasite spaudoje). Ten aprašyta tikra tiesa apie SSRS (Rusijos) kosmonautikos kelią

Docentas, 2011 03 28 07:51
Iš tikrųjų, su tuo Glonass rusai apsijuokė iki pažastų...Krizė veikia ir Rusiją, taigi, jų kosminė programa mažinama daugiau negu JAV. Tas Andrius tikras Maskvos patriotas

Jonis to Andrius, 2011 03 28 01:09
Jeigu laikai, kad "Glonass" programa sėkmingai baigta, tai labai klysti. Nesiseka nei su palydovais, nei su aparatūra, naudojama žemėje.

Andrius, 2011 03 27 22:36
Kažkaip net gaila Iškausko pasidarė, rašo žmogus nei šį nei tą...
O apie Rusijos kosminę programą tai galima pasakyti tik, tiek, kad pernai Rusija į kosmosą paleido 31 kosminę raketą, JAV - 15, Kinija - 15. Europos kosmonautai į TKS taip, pat kaip ir amerikiečiai skrido su Sojuzais. Pvz, net TKS valdymas yra vykdomas iš Rusijos segmento "zaria".
Pernai pradėta naujo kosmodromo statyba, baigta formuoti sistema "Glonass", pradėta formuoti grupuotė "Arktis", užsakyta nemažas skaičius karinių palydovų, na bendrai galima teigti, kad lėšos kosmonautikai skiriamos nemažos ir Rusija pelnytai turi kuo didžiuotis. Tik nesuprantu, kodėl gerbiamas DOCENTAS mano, kad Rusijos kosmonautika "nustekenta"...

GRU pasekejas, 2011 03 27 19:52
Galima gincytis, nustekenta, nenustekenta, bet po satlu nurasymo, i kosmosa skraido ir artimiausiu laiku skraidys vieni rusai! O del straipsnio tai viskas aisku is anksto - paskirtis formuoti neigiama viesaja nuomone apie Rusija, taip kad apie objektyvuma reikia pamirsti, straipnis visiskas"S"!!!!! Geda...

nerka docentui, 2011 03 27 18:51
Bet dabar Rusijos kosmoso programa visai nustekenta... tu gal apie 1990-2000 ar apie dabarti nes manau dabar rusu kosmine programa igauna pagreiti po buvusios stagnacijos

Docentas, 2011 03 27 13:07
O aš nematau str. nieko blogo. Kad rusų kosmoso šlovė ir komercija derinama nevykusiai, visi tą žino. O kūrinys parašytas nenuobodžiai, tiesa, kaip prisipažysta autorius, faktai kiek seni... Bet dabar Rusijos kosmoso programa visai nustekenta...

donatas, 2011 03 27 01:48
silpnai.. bent straipsnio pavadinima geriau suformaluotu ar bent straipsnyje tuos "Slovingus sovietu kosmonautikos puslapius aprasytu"...

nerka, 2011 03 25 20:08
rasau apie nieka.,, ceslovai geriau nerasyk apie sovietu kosmoso pasiekimus , nes ne tau juos sumenkint

arturas, 2011 03 25 19:51
pats esu sovietines kosmines programos zinovas. iskauskas jau nebepirma kart ta tema raso. dazniausiai rasant apie sovietu raketas, kosminius pasiekimus iskauskas nusigrybauja. sykart lyg ir normaliai viska surase, bet straipsnio esmes taip ir nesupratau... jei man kas leistu rasyt i geopolitika.lt tai tikrai rimtesnius ir analizuotus straipsnius rasyciau. o dabar toks ispudis, kad iskauskas raso vien tam, kad ivykdytu menesio plana ir gautu atlygi.

A, 2011 03 25 18:09
Dar vienas įrodymas jog Iškauskas rašo ne dėl rašymo, o dėl noro "pavaryti ant Rusijos". Šį kartą net mokyklinukas nemato jokio ryšio tekste :D

A. K., 2011 03 25 14:51
Nežinau, bevertis straipsnis. Nei apie šlovę, nei apie komerciją - apie nieką.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1258)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (657)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras