Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Suomiai pasirinko „Tikruosius suomius“: posūkis į dešinę (12)

Komentarai:

apie suomiu ir rusu santykius, 2011 05 01 22:15
Rusai caro laikais nieko blogo Suomiams nepadarė, jie iš esmės juos ir sukūrė kaip politinę tautą suteikdami autonomiją, Švedijos sudėtyje jie jokios autonomijos neturėjo. Imperijos sudėtyje jie puikiai jautėsi, santykius pagadino žiemos, karas, tačiau po antro pasaulinio karo rusų ir suomiu santykiai labai pagerėjo, dėl to, kad Suomija savo prekes pompavo į SSRS jie ekonomiškai ir iškilo ir iš to labai nemažai naudos gavo.:)


nerka, 2011 04 24 22:21
kas del suomiu tai lietuvai reiktu tik pavydet kaip jie su rusais ir su jav bendrauja,.,rusai suomem daug blogo pridare ypac caro ir stalino laikais bet suomiai protingi jie i ateiti ziuri o tevynainiai tik i praeity deja,, nors mano seneliai jau mire tevai stalino laiku nelabai pamena as kaip nors bet mano vaikams reiks gyvent su rusais kaiminystej, ir manau kad jie neverks kaip mus skriaude 40 50-tais metais jiem rupes ju,,,,.. ju vaiku ateitis

nerka docentui, 2011 04 24 17:02
zinai kas yra kaimietis, tai ne tas zmogus kur kaime gyvena. kaimietis gali gyvent ir vilniaus ir londono centre priklausyt vadinamam elitui del savo turto ir kilmes, bet kulturos atveju jis bus kaip eilinis muzikelis,- butent kaip tu;;ir nika galetai palgal baz.....ka pasikeist PVZ.' MISKINIS AR BERETE',seip docente nesugadinai nuotaikos tik pakeliai nemaniau kad tu taip zemai puoliai ir jai tau per kompa smirdi patarciau neplautas kojines ne po kompo stalu sandeliuot tam skalbimo masina skirta.taiva aciu.. o as visus visus ir docenta su SV VELYKOM sveikinu

Visiems, 2011 04 24 15:43
gėda, gėda, gėda..., 1000x
ir su šv. Velykom visus.

GRU pasekejas to Docentas, 2011 04 23 23:34
Reiketu pasimokyti elementarios kulturos... Geda...

Docente, 2011 04 23 20:34
Vargas lietuvai, oj vargas, kad docentai kalba kaip kaimo alkoholikai, visai jokios kultūros... Gėda, gėda...
Vladai Karelija nėra Suomijos dalis, atsipeikėk, arba Klaipėda Vokietijos, o Vilnius Lenkijos.

Vladas, 2011 04 23 18:49
"O apžvalgininkai nuogąstauja, kad, be šios tendencijos, NKP ir „Tikrųjų suomių“ tandemas pasuks į nesveiko patriotizmo farvaterį: pradės reikalauti atgaivinti diskusijas dėl teritorinių perdalijimų, ypač dėl Karelijos žemių priklausomybės." Kas čia per sakinys, autorius nusišnekėjo konkrečiai... pradės atgaivinti į teisėtą Suomijos dalį - Kareliją... Čia nesveikas patriotizmas? Gydyk galvą česka.

Docentas, 2011 04 23 16:37
Iki įsimylėjimo, manau, toli: Tamsta labai jau bolševikiniais kerziniai batais smirdi, net per kompą...Žinau, kad tai tavo įsitikinimų ir auklėjimo smarvė. Tu geriau GRU pasekėją pamylėk... O kaip dėl suominių? Ar turi KOKIĄ NORS nuomonę?

nerka to Docentas,, 2011 04 23 12:44
as pradedu rupintis jusu pichine bukle paskaites jusu komentarus ,, ar jus gal mane isimylejot atsiprasau bet as ne tu paziuru na nebent jus moteris

Vilius, 2011 04 21 18:31
informatyvus ir geras straipsnis tik gaila, kad lenda autoriausvertybiniai isitikinimai, kurie akuvaizdziai yra anti-desinieji.

Docentas, 2011 04 20 13:31
bet negirdžiu nerkos ir GRU inkštimo. Gal jie jau kaitinasi po Lietuvos saule? Na, pirmyn pirmyn, V-oji kolona...

Rimvydas, 2011 04 20 12:27
Operatyviai autorius sureagavo į rinkimus. Džiugu, labai aktualu.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1258)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (657)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras