Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Rusijos ginklų importas (II) (16)

Komentarai:

Andrius, 2011 05 08 12:37
Na, nežinau, kaip ten dėl to Eurofighter, bet atsimenu, kaip mokomajam oro mūšyje susitiko Su-27 ir F-15 ir Suškė 4-1 laimėjo. Aš manau, kad oro mūšiams, kaip tik rusiški lėktuvai yra tinkamiausi, nes jie tikrai patys manevringiausi ir artimame mūšyje jiems lygių nėra. Amerikietiški naikintuvai puikiai atakuoja taikinius sausumoje, nes pastariuosius 20 metų JAV tik ir kariauja prieš valstybes, kurios praktiškai neturi savo oro pajėgų, tai naikintuvams tenka, oro taikinius naikinti. Bet F-xx nėra manevringi ir oro mūšyje turi problemų.

-> to Jonis, 2011 05 08 10:46
Kiekvienas iš konkurso lėktuvų turi savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Pvz., eurofighter visuotinai pripažintas po amierikiečių F geriausias lėktuvas oro mūšiams. Mig vėl turi savo pliusų ir minusų.

Taip, kad skirtingose situacijose vis kitas lėktuvas bus geresnis

to jonis, 2011 05 05 19:03
del tu 14 punktu, tai kai nori atsisakyti galima ir prie stulpo prisikabint. Mig-29 jiems tinka o geresnis 35 ne. 5 kartos naikintuva kartu gamins, o cia staiga blogai. Trumpais sakant cia ryskiai politinis sprendimas, nes konkurso finalininkai yra tikrai ne pats geriausias variantas technologiskai.

Andrius, 2011 05 05 18:38
Buvo problemų su Mig-35 ir buvo kalbama, kad jei bus gautas kontraktas jį reiks "dadarinėt". Bet galbūt būtent dėl šių priežasčių jis ir nebuvo AirIndia-2011. Kita vertus, Mig-29 yra pakankamai patrauklus lėktuvas, jį perka, tiek Indija, tiek Mianmaras, bei Sirija, dadirbtas Mig-35, galėtų ateityje užimti jo vietą rinkoje, kadangi pats yra gili jo modernizacija.

Jonis to Andrius, 2011 05 05 14:47
Rusai labai norėjo to kontrakto su Indija ir buvo beveik užtikrinti, kad jį gaus. Štai ką rašo apie jį kad ir Newsru.com (04.29): „В Москве были так уверены, что в начале года МиГ-35 не прибыл на авиасалон Aero India-2011 в Бангалоре“. Apie kontrakto praradimo žalą: “это поражение ставит вопросы "жизни и смерти" как истребителя МиГ-35, так и производящей его корпорации в целом ... проигрыш ставит под удар начатое продвижение самолета на других рынках - латиноамериканском и ближневосточном“. Apie МиГ-35 problemas, kurias per ambasadorių Rusijoje nurodė Indija: “14 пунктов детального анализа недостатков российского предложения ... одна из претензий касается двигателей … двигатель не дотягивает до необходимых показателей: его межремонтный ресурс должен быть 2 тысячи часов, а общий ресурс - 4 тысячи часов“. Taip kad МиГ-35 atsisakymas nebuvo vien Indijos noras diversifikuoti ginkluotę.

Andrius, 2011 05 04 21:04
Labai teisinga mintis, kad Indija siekia ginkluotės tiekimo diversifikacijos. Indija jau nusipirkusi 146 Su-30MKI, pasirašytas kontraktas dėl 5-os kartos naikintuvo gamybos, bei 250-ies vienetų pirkimo, kuriamas naujas transportinis lėktuvas. Indija yra didžiausia Rusiškos ginkluotės pirkėjų, tuo viskas pasakyta, gal šį kartą norėjosi nusipirkti europietiškos technikos.

-> to Jonis, 2011 05 04 19:51
Tavo pirmas argumentas dėl "dalinimosi technologijomis" nėra tikslus. Parpastia sutariama, kad, pvz., 30 proc. gamybos vyks Indijoje. Tai normali praktika. Tiesa, šįkart Indija paprašė, kad ši dalis būtų padidinta iki 50 proc. Bet tai nekeičia esmės. Ir šiaip jau rusai kaip tik suteikia pilną licenziją jų produktams (ko šiaip vengia amerikiečiai. Brangumas, nesuteikimas licenzijos į produktus, neišbagta būtent šių lėktuvų techninė priežiūros sistema (nes nauja) ir buvo JAV pralošimo priežastys turbūt)

Iš žinomų priežasčių, kodėl rusams nepasisekė, pagridninės būtų: jiems nepavyko įvykdyti savo ankstesnių pardavimų Indijai, kai kurios karinės prekės iki sandorio galo pabrango 200 proc., nusiskundimai kai kuria technika technika iš Indijos pusės

Bet turbūt dar buvo daug neviešintų aplinkybių, kodėl atmesti vieni, o ne kiti lėktuvai

to jonis, 2011 05 04 18:20
I konkuros indijoje finala isejo rafale ir eurofighter, o su rusais pasitrauke ir amerikieciai. Esme ta, kad visi isskyrus europiecius atsisake dalintis su indais technologijomis. Be to Indija laikosi ginkluotes diversifikacijos strategijos.Pirkdama ir taip daug rusiskos ginkluotes (pvz. tuos pacius migus toje pacioje rusijoje nupirktam lektuvnesiui), ji noretu subalansuoti pirkimus. Tad lektuvu pranasumas cia ne esme. Kad MIG-35 geresnis uz rafale ir eurofighter (ir tai buvo irodyta konkuros techniniu bandymu metu) yra akivaizdu.

Jonis, 2011 05 04 14:35
Yra daug nuorodų į straipsnius apie tai, kokie geri yra rusiški ginklai, tačiau kas iš to. Ar jie nuo to tapo geresni? Ar tokie staripsnini sustabdu nuo to, kad rusų MiG-35 pralaimėjo "amžiaus kontraktą" Indijoje, kuri šiaip Rusijai ir jos ginklams nėra priešiška. Patarčiau pasiskaityti ne taip seną ir, sakyčiau, pakankamai objektyvų http://nvo.ng.ru/concepts/2011-02-11/1_barriers.html

Andrius, 2011 05 03 00:20
Postnikovas kalbėdamas apie T-90 ir leopardus, tai labai žiauriai nusišnekėjau, jau buvai įkėlęs straipsnio nuoroda šio straipsnio pirmoje dalyje, apie tai. Žinoma, kad gali gaminti ir ateityje gamins, tik dabar akcentuojamuose sektoriuose, kuriuose pirmauja, tai priešlėktuvinė ginyba ir aviacija, kitose srityse stengiamasi supirkinėti technologijas, bei gaminti įrangą pagal licenzijas RF teritorijoje, nes taip perimamos technologijos ir kuriami nauji kadrai.
Mano manymu, dabartinė RF gynybos ministerijos kritika Rusijos ginkluotei suaktyvėjo todėl, kad reikia pateisinti ginkluotės importą, tų pačių "patriotų" akyse. Visi supranta, kad reikia modernizuoti gynybinę pramonę, tik vieni nori supirkinėti užsienio technologijas, kiti pompuoti pinigus į "abaronkę".

mongol to mongol, 2011 05 02 21:18
o mistralis cia ne laivas? O toks postnikovas ne apie leopardus snekėjo? Reikia savo VPK kelt ir tvarka ten įvest. Anksciau gamino, o dabar negali. Viską jie gali, tik tvarką reikia padaryt. Ir nerikės nieko pirkt.

nerka, 2011 05 02 20:16
as dabar juokiuosi is jankiu ju antra liepos 4-ta tipo binladena pagavo tai isterija vos ne nacionaline svente

nerka to to mongol, 2011 05 02 20:13
na mes cia diskutavom apie tas technologijas tai kazi kas tam mistrali stebuklingo tik ar nebus kaip as sakiau kad rusai patys jau negali tokiu laivu statyt nes juos ta prasme lektuvnesius nikolajeve state kuris po sssr zlugimo ukrainoj liko

to mongol, 2011 05 02 13:18
Rusija perka technologijas, ne tankus ir laivus.

mongol, 2011 05 02 12:54
Tam tikras detales galima pirkti uzsienyje, bet ne pagaminta produkta, kaip desantinis laivas ar tankas (ypac masiskai), nes tai savo bejegiškumo pripazinimas. Su tais pirkimais uzienyje greiciausiai susije tam tikri korupciniai dalykai ir interesu kova kariniame komplekse ir gynybos ministerijoje.

nerka, 2011 05 02 12:35
na nera pasaulije tokios valstybes kad visus ginklus sau pati gamintusi buvo sssr bet daugiau tokiu nebuvo ir nera

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1012)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (154)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (256)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (427)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (90)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras