Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  Osama bin Ladenas žuvęs. O terorizmas? (8)

Komentarai:

Žygeivis, 2011 06 01 13:47
Bin Ladeno nužudymas Pakistano teritorijoje sukėlė ypač rimtas "perturbacija".

Šiuo metu vyksta labai arši propagandinė kova tarp JAV ir Pakistano spec. tarnybų.

Kol kas mažai žinimas faktas: JAV planuoja sunaikinti arba pagrobti Pakistano turimus 200 branduolinių užtaisų, kad jie nepakliūtų į islamistų rankas, tačiau Kinija šiemet gegužės 9 d. oficialiai pateikė JAV ultimatumą: kad tokiu atveju gins Pakistaną savo visų
turimų ginklų jėga (Kinija turi 66 tarpžemynines balistines raketas su atominiu ginklu, kuriuo gali pasiekti bet kurią JAV teritorijos dalį, o taip pat 36 povandeninius laivus su raketomis, nešančiomis atominius užtaisus, ir dar apie 118 vidutinio nuotolio balistinių raketų - jos skrenda iki 2800 km).

Plačiau čia:

US, Pakistan Near Open War; Chinese Ultimatum Warns Washington Against Attack

Webster G. Tarpley, Ph.D.
TARPLEY.net
May 20, 2011

http://tarpley.net/2011/05/21/us-pakistan-near-open-war-chinese-ultimatum-warns-washington-against-attack/

nerka, 2011 05 06 16:19
nors iskauskas kad nusisneka tai ir nepaslaptis

nerka to tam su staklem, 2011 05 06 16:07
pats supranti ka parasei ,,skamba mazdaug taip ,-.,neziurint i logines degradacijos puse, mes negalime neigti tendenciju paradoksalioms emocijoms

tam su staklem, 2011 05 06 10:16
Tipiskas homo societicus mastymas. Pridedamoji verte nebutinai turi buti materiali, taip kad nereikia cia jokiu stakliu. O del kurybos - kuryba pageidautina literaturiniuose zanruose, o ne moksliniuose straipsniuose. Pastaruosiuose daug maloniau matyti analitini mastyma, sugebejima empiriniam pasauliui taikyti teorines prielaidas, galu gale tam tikru isvadu kontempliacija. Ne vieno is siu dalyku nera, apart deskriptyvinio metodo nurasant jau ir taip zinomus faktus

kumstukas, 2011 05 05 23:43
Uzteks tos propagandos, binladenas yra jav sukurtas "pasaku herojus", tipo teroristas. Toks niekada niekur neegzistavo, sitas zmogelis kuri visi matot per telika ar kur kitur jau senu seniausiai po velena guli.Cia eiliniai vakaru propagandos triukiai pasauli mulkint, paprastiems zmonems smegenis plauti.Anksciau ar veliau jav imperializmui ir vienos pasaulio valdzios kurimui ateis galas, tikekimes kuo greiciau...

to Iskauskas savam stiliuj, 2011 05 05 09:13
Tu savo "pridedamą vertę" kurk prie staklių, o kūryboje reikia gero stiliaus ir info, kas ir yra straipsnyje, a ne?

Iskauskas savam stiliuj, 2011 05 04 18:34
t.y. kaip visada pilsto is tuscio i kiaura. Daug literaturiniu grozybiu, vaizdingas stilius, bet mazai pridedamosios vertes.

Suchin Sinas, 2011 05 04 15:36
tik nereikia mūsų gazdinti...

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1205)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (267)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (322)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (597)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (154)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras