Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Galingasis Rusijos vadovų tandemas byra

2011 05 04

Vladimiras Putinas ir Dmitrijus Medvedevas ima viešai nesutarti ir konfliktuoti. Rusijos prezidentas įvairiose laidose pasirodo kaip jaunas, novatoriškas, suprantantis technologijas, reprezentuojantis tai vertinančią Rusiją. Apie šiuos dalykus jis mėgsta kalbėti. Bet ar tokia Rusija egzistuoja? D. Medvedevas dalyvavo Rusijos „modernizacijos komiteto“, kurį sudaro biurokratai ir verslo lyderiai, posėdyje. Jo užduotis yra padaryti ekonomiką, šiuo metu priklausomą nuo naftos ir dujų eksporto, pažangesnę. Tai yra naujos valstybės vizija, kurią jis nuolat intensyviai reklamavo nuo pat atvykimo į Kremlių 2008 metais. Bet kritikai pažymėjo, kad tai yra neįmanoma svajonė, nes „valdoma demokratija“, įvesta jo pirmtako Vladimiro Putino, vis dar veikia. D. Medvedevo kadencijai žengiant į paskutinius ketvirtuosius metus, rusai jaučiasi sutrikę, nes nežino, kas vyks toliau. Ar D. Medvedevas laimės antrą kadenciją ir galbūt turės progą savo liberalią retoriką paversti realybe? Ar V. Putinas, dabartinis premjeras, po ilgo laukimo grįš į Kremlių?

Daug kas priklauso ir nuo V. Putino sprendimo. Ką konstitucija beskelbtų, jis lieka galingiausias žmogus šalyje, jam nesvetimi kaskadininkų triukai, drąsa. Jis žino, ką daryti, kad nuolat patektų į antraštes. Nors D. Medvedevas taip pat daug pasirodo nacionalinėje televizijoje, tačiau tokio įspūdžio nesukuria. Bet nutiko keistas dalykas – abu politikai ėmė nesutarti viešai. Kai praėjusį mėnesį V. Putinas pakomentavo NATO veiksmus Libijoje kaip kryžiaus žygių prisiminimą, D. Medvedevas viešai jam papriekaištavo ir tokį pasisakymą pavadino nepriimtinu.

Su kiekviena savaite pasirodo vis daugiau nesutarimų ženklų. Praeitą savaitę vienas iš Kremliaus patarėjų Glebas Pavlovskis buvo atleistas, nes pradėjo daug kalbėti apie Kremliaus problemas, nors jam buvo patarta to nedaryti. Praėjusios savaitės pabaigoje D. Medvedevo komanda padarė netikėtą pranešimą. Gegužės viduryje jis ketina atgaivinti V. Putino prezidentavimo tradiciją – metinę televizijos spaudos konferenciją. V. Putinas šiuose šou renginiuose linksmindavosi, kai kartą per metus daugiau negu tūkstantis žurnalistų iš visos Rusijos susirinkdavo Kremliuje ir ne klausimai čia būdavo svarbiausia. Tai buvo sveikinimai V. Putinui, o vieną kartą – įteikta net atvirutė Valentino dienos proga. Kai D. Medvedevas atvyko į Kremlių, jis nutraukė šį procesą. Tačiau norėdamas parodyti, kad siekia viešumo, pranešė, kad pirmoji klausimų ir atsakymų sesija įvyks šį mėnesį.

Su Kremliumi susiję asmenys teigia, kad pagrindiniai sprendimai dar nepriimti. Nėra ženklų, kad abu svarbiausi Rusijos vadovai spinduliuoja abipuse neapykanta, kaip, pvz., buvo tarp Tony Blairo ir Gordono Browno, bet aišku viena – jie dabar manevruoja dėl pozicijos.

Pagal 2011 m. gegužės 2 d. „The Independent“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1255)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (654)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras