Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Etninė įtampa Šiaurės Kaukaze (51)

Komentarai:

Andrius, 2011 05 25 20:49
Žygeivi Huntingtono Civilizacijų konfliktą esi skaitęs? man atrodo, kad ne.:)

Žygeivis, 2011 05 18 19:28
GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 05 18 18:22
Labai siaurai ziurite.
Rusija turi daug senesnes saknis, o su Kijevo Rusia sieja religija ir mentalitetas. Nereikia skaityri Rusijos tik kaip imperija ar valstybe - o kaip civilizacija, kuriai pradzia dave Bizantijos Imperija. Rusiskas metalitetas ir mesijonizmas turi labai gilias saknis, o tai jau tikrai daugiau tukstancio metu, is cia ir patriotizmas ir tautos vienybe
-------------------------------------

Aha, o kodėl dar giliau "nekasate" - juk visa krikščionybė kilo iš judaizmo sektų?

Taigi, galite drąsiai teigti, kad dabartinių rusų "mesianizmas" savo šaknimis siekia žydų dar prieškristinį mesianizmą ir jų "gilias kultūrines šaknis". :) :) :)

O pasikasus dar giliau rastume ir akadų-babiloniečių, bei jų kultūrinių pirmtakų - šumerų - "mesianistines-kultūrines šaknis".

O kas yra dar giliau, tai net ir aš nežinau... :)

Lygiai taip pat galiu pasakyti, kad dabartinės seniausios indoeuropiečių tautos - lietuvių - kultūrinės šaknys siekia dešimtis tūkstančių metų.

Ir todėl lietuvių mesianistinė paskirtis - atgaivinti pasaulyje tas "pagoniškas" viso pasaulio kultūrines "šaknis".

Ką, beje, mes ir darome - mano senas draugas Jonas Trinkūnas ir jo vadovaujama "Romuva" (1998 Vilniuje vyko tarptautinė konferencija, kurioje įkurtas Pasaulinis Prigimtųjų religijų kongresas WORLD CONGRESS OF ETHNIC RELIGIONS, kurios pirmininku išrinktas J. Trinkūnas.) :)

Kuo bloga tokia mesianistinė teorija? :) :) :)

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 05 18 18:27
Labai atsiprasau, ne 41 o 1940 birzelio 14!
Ka ten 41 vadavot cia vienodai sviecia, vokieciu visuotinio puolime metu, cia tik bandede nuplauti 40uju geda... nenusplove...

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 05 18 18:22
Labai siaurai ziurite.
Rusija turi daug senesnes saknis, o su Kijevo Rusia sieja religija ir mentalitetas. Nereikia skaityri Rusijos tik kaip imperija ar valstybe - o kaip civilizacija, kuriai pradzia dave Bizantijos Imperija. Rusiskas metalitetas ir mesijonizmas turi labai gilias saknis, o tai jau tikrai daugiau tukstancio metu, is cia ir patriotizmas ir tautos vienybe

Žygeivis, 2011 05 18 18:21
GRU pasekėjui - 1941 m. birželio 23 d. Lietuvių Tautos patriotai sukilo ir per 3 dienas išvadavo visą Lietuvą - dar Vokietijos armijai net neįžengus (tik žvalgų būriai buvo pasirodę).

O juk Lietuvoje tuo metu buvo apie pusė milijono raudonosios armijos ir NKVD-OGPU kariuomenės, neskaitant visokių "partinių aktyvistų".

Taigi, Lietuvių patriotai tada labai laiku ir sėkmingai pasinaudojo palankiai susiklosčiusia geopolitine padėtimi.

Lygiai taip pat pasinaudojo panašia padėtimi ir 1918 m. bei 1990 m.

Galite neabejoti - pasinaudosime ir dabar, kada galutinai subyrės Rusijos imperija... :)

Ir nepainiokite "elito" su patriotais - tiek tais laikais, tiek dabar...

Andriui - iš kur tu ištraukei, kad Lietuvių skaičius "Vilniaus krašte" mažėja?

Atvirkščiai - jis kasmet auga (ypač lyginant santykį su "nelietuviais"). Kol kas dar per lėtai, bet tai pataisoma. :)

Apskritai, pasidomėk statistika, pvz., nuo 1898 m. - kaip nuo 2 ar 3 "oficialių" procentų Lietuvių skaičius Vilniuje išaugo iki beveik 65 procentų šiandien. :)

Žygeivis - Andriui (klausimas), 2011 05 18 18:08
Andrius, 2011 05 18 17:27
Beje ta pati istorija rodo, kad labai daug imperijų krito, o Rusija, jau daugiau nei tūkstantį metų tebegyvuoja.:)
------------------------------------

Andriau, tu, matyt, istoriją vis dar mokaisi iš sovietinių istorijos vadovėlių?

Ką bendro turi dabartinė Rusijos imperija su Kijevo Rusia? :)

Nebent tai, kad Zaliesės (Užmiškio) Rusia buvo vienos iš Kijevo Rusiai pavaldžios žemės kolonija, apgyvendinta baltų galindų ir finų merių, su labai nežymiu slavų "intarpu" (tai aiškiai matyti netgi iš žymiai vėlesnių Moskovijos kanceliarinių raštų kalbos).

O nuo 11 amžiaus "smutos" iki pat Moskovijos uluso išsivadavimo iš "татаро-монголсьского ига" 16 amžiuje, Moskovija net negali būti laikoma savarankiška valstybe - tai buvo užkampis, valdomas vietininko, kurį paskirdavo totorių chanas.

Ką jau kalbėti apie imperijos statusą. :)

Rusijos imperija realiai egzistuoja tik nuo Petro Pirmo užkariavimų. Beje, ir patį lotynišką Rusios pavadinimą "Rossija" taip pat "įvedė" Petras Pirmas. Tik 1721 m. Rusiją jis paskelbė imperija.

Taigi, ši imperija egzistuoja tik apie 300 metų, ir per praėjusius 100 metų jau įvyko du šios imperijos padalijimai (1918-1922 ir 1990-1992 m.).

Beje, jei ne bolševikai su jų "nauja" komunizmo idėja, kuri laikinai "sucementavo" imperijos tautas, tai galima neabejoti, kad Rusijos imperija būtų subyrėjusi galutinai dar 1918-1920 m.

Na, o dabar "subrendo" ir jau "ant nosies" trečias ir galutinis Rusijos imperijos "padalijimas".

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 05 18 18:02
As uz taika ir tautu draugyste, bet jus taip i klausima ir neatsakete, del Lietuvos prioritetu?
Del elniu elito Rusijoje, atsake Andrius, tai noreciau gryzti prie prioritetu klausimo?
Taigi, kaip sakete Andriui, is esmes girdamasis koks estae patriotas, turetumete prisiminti, ir as kaip ir noreciau paklausti - patriotai kur buvot 1941 metais? Kiek zinau visi issibegiojo kaip triusiai! (netgi labai gerai pataikete sakydamas kad Lietuvos elitas triusiai)
O kas del prioritetu, tai dabar labai saunu saukti patriotinius karinius sukius kai niekas nesiruosia pulti, gal geriau susikoncentruoti i vidinius reikalus?

Andrius, 2011 05 18 17:53
"Taip pat nepamiršk ir to, jog kokioje nors Jakutijoje ar Tuvoje jau seniai yra susiformavęs ir tikrasis nacionalinis jakutų ir totorių elitas, kuris palengva stengiasi perimti savo teritorijos resursų kontrolę, pasinaudodami savo giminine-klanine sistema." - Resursų kontrolė priklauso didžiosioms kompanijoms, tokioms, kaip Gazprom, Lukoil ir kitos. Tikrasis elitas yra tas, kuris kontroliuoja teritoriją ir veikia legaliai, t.y. kurdamas ir įgyvendindamas įstatymus, bei tas kuris kontroliuoja politinius procesus valstybėje ar jos subjekte, o kadangi RF uždraustos regioninės partijos ir gubernatoriai yra skiriami, o ne renkami, apie kažkokius "nacionalinius elitus" kalbėti yra pakankamai naivu.
Beje žygeivi, gal esi girdėjęs tokį terminą, kaip politinė tauta? nes tu šio termino regis nežinai, arba nenori žinoti.
Ir dar norėjau paklausti tavęs, kaip "eksperto" ar vilnius atsiskirs nuo Lietuvos ar ne, nes juk Lietuvių vilniaus kraųte vis mažėja.:D

Žygeivis - Andriui, 2011 05 18 17:50
Andriau (o tiksliau, matyt, Andrejau), tu mokaisi VU TSPMI?

Taigi, įvardink nors vieną savo dėstytoją, kuris yra tikras nacionalistas? :)

Atitinkamai, jums į galveles nuo pirmo kurso kemšamos pačios įvairiausios politologinės teorijos, išskyrus tas, kurios "skatina nacionalizmo išaugimą". Tokias jei ir pateikia, tai tik "juodom spalvom".

Todėl dabar taip stebisi mūsų "politologai", jog jų akyse žlunga visos "multi-kulti" teorijos, kurias jie tiek metų propagavo ir kimšo studentams bei visuomenei.

O nacionalistų partijos ir judėjimai - atvirkščiai - vis stiprėja ir auga visoje Europoje (ir ne tik).

Žygeivis, 2011 05 18 17:40
GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 05 18 14:19

Ir vietinis elitas Sibire - cia kas? Elniai?:DDD
-----------------------------------

Na o kas yra "vietinis elitas" dabartinėje Lietuvoje?

Gal kokie triušiai? :)

Paaiškinu - tikrasis elitas yra tie, kas valdo ekonominius ir finansinius resursus bei jų statytiniai vietinėje politinėje valdžioje.

Taigi, pasidomėk, kas valdo (kokios įvairios grupuotės) atitinkamus resursus tiek Sibire, tiek ir visoje Rusijoje. :)

Taip pat nepamiršk ir to, jog kokioje nors Jakutijoje ar Tuvoje jau seniai yra susiformavęs ir tikrasis nacionalinis jakutų ir totorių elitas, kuris palengva stengiasi perimti savo teritorijos resursų kontrolę, pasinaudodami savo giminine-klanine sistema.

O centrinė Maskvos valdžia čia jiems labai trukdo.

Andrius, 2011 05 18 17:27
"Žygeivis - abiems mano "kritikams", - žygeivi tavęs niekas nekritikuoja, kliedesių negalima nugalėti jokiais argumentais, nes bent kokius argumentus tu išgalvoji savo argumentus. Kliedesiai nepasiduoda kritikai, lygiai taip pat, kaip religija, remiasi ne faktais, o tikėjimu, taip ir tavo "nuomonė" (kliedesiai). Man tavęs net gaila darosi.
"Pasaulis, valstybės ir įvairios visuomenės vystosi pagal bendrus dėsnius, kurie jau seniai žinomi iš tūkstantmetės pasaulio istorijos." - Istorinis determinizmas yra tik viena iš daugelio teorijų. Beje, jei vadovautumeisi tokiais dėsniais, kokius pateikė Marx, tai pasaulis jau turėt gyventi pačioje geriausioje visuomenės organizavimo sistemoje - komunizme. Beje ta pati istorija rodo, kad labai daug imperijų krito, o Rusija, jau daugiau nei tūkstantį metų tebegyvuoja.:)

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 05 18 14:19
"Mano pateiktos "prognozės" remiasi geostrateginiais JAV ir Kinijos poreikiais:

NATO ir ypač JAV (bei Japonija) negali leisti, kad Sibiro ir Tolimųjų Rytų kontrolę į savo rankas perimtų Kinija.

Todėl bus įgyvendinami bet kokie sprendimai, kurie tik garantuos Sibiro neatitekimą Kinijai. Kartu stengiantis išvengti atviros tiesioginės karinės konfrontacijos su Kinija"
Geriausias varijantas cia tik vienas - palikti Sibira rusams:DDDDDD
Ir vietinis elitas Sibire - cia kas? Elniai?:DDDGRU pasekejas to Zygeivis, 2011 05 18 14:00
Nemanau kad JAV interesuose sunaikinti Rusija. Ji labiau naudinga kaip atsvara Kinijai. Interesu pasikeitimas aiskiai matomas, taip kad naikinti Rusijos niekas neketina.
Kas del leituvos interesu, tai jo, bet jie pasene 20cia metu, ir juos keisti reikia. Nemanau kad Rusija daro tiesiogine gresme LT nepriklausomybei ar teritoriniam vientisumui, o dabartine politika eina vis dar is inercijos varyti ta pati. Pagrindines Lietuvos problemos dabar yra vidines - kulturine, ekonomines! Mes juk NATO! Tai kam cia sukauti apie kazkokia gresme? Kaip pats sakot Imperija byra, tai kaip sakoma - velniai ju nemate. Argi ne taip???
Tai vat pas jus pati logikos nera, jie tiesa tai ka sakot, ir pats tuo 100proc tikite, tada reikia koncentruotis i ekonominius LT klausimus, kurti BVP, pazaboti korupcija ir betvarke valstybeje. Po galais sustabdyti emigracija, juk taip visi isvaziuos. Juk ES tikslas yra centralizacija, tai juk kita gresme? Tai prie ko rusai dbr prie LT problemu? Rusai itakoja emigracija ar kaip? Manau kad interesai LT neteisingai suformuluoti

Žygeivis - paaiškinu, 2011 05 18 13:44
Rusijos imperijos "galutinis palaidojimas" yra tik laiko klausimas, ir to laiko lieka vis mažiau - tai supranta visi, daugiau mažiau žinantys realią padėtį.

Todėl jau seniai įvairiose pasaulio vietose yra kuriami patys įvairiausi scenarijai, kaip tą "palaidojimą" galima būtų atlikti... :)

Mano pateiktos "prognozės" remiasi geostrateginiais JAV ir Kinijos poreikiais:

NATO ir ypač JAV (bei Japonija) negali leisti, kad Sibiro ir Tolimųjų Rytų kontrolę į savo rankas perimtų Kinija.

Todėl bus įgyvendinami bet kokie sprendimai, kurie tik garantuos Sibiro neatitekimą Kinijai. Kartu stengiantis išvengti atviros tiesioginės karinės konfrontacijos su Kinija.

Lygiai taip pat ir Kinija negali sau leisti, kad JAV ir Japonija perimtų Sibiro kontrolę, nes būtent tai lems Kinijos likimą ateinančius kelis šimtus metų, todėl Kinija irgi yra priversta "forsuoti" savo veiksmus. Kartu irgi ji ieško "nekarinių" sprendimo variantų.

Taigi, ir vieni, ir kiti siekia kuo greičiau "sukurti" Rusijos imperijoje tokią situaciją, kada bus galima "teisėtai" užimti Sibirą.

Tam galima panaudoti labai įvairias "vietines" jėgas - pradedant "vietiniu elitu" ir baigiant įvairiomis "al-kaidomis"...

Žygeivis, 2011 05 18 13:22
Sena tiesa: "Tautos ir valstybės neturi nei amžinų draugų, nei amžinų priešų, jos turi tik amžinus interesus".

Sąjūdžio metais Lietuvių Tautos interesai sutapo su JAV valdančiojo elito (bent jau gana įtakingos jo dalies) interesais, todėl JAV rėmė nors ir ne atvirai) Lietuvių Tautos ir Lietuvos Valstybės laisvės siekį.

Ir dabar esminiai JAV elito interesai ir Lietuvos Valstybės bei Lietuvių Tautos interesai sutampa, kadangi Rusijos imperija tebelieka vienu pagrindiniu konkurentu bei potencialiu grėsmės šaltiniu ir JAV, ir tuo labiau Lietuvai ir Lietuvių Tautai.

Skirtingai, nei pagrindinių ES valstybių interesai: ypač Vokietijos, Italijos ir Prancūzijos, kurioms jų santykiai su Rusijos imperija yra žymiai svarbesni, nei parama Lietuvai.

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 05 18 13:08
Koki tu cia zaidima zaidi? O uz rusus ten zaisti galima? Kazkaip NATO visur laimi, siulau pasiimti sunkesni zaidimo lygi, nuo easy iki expert:)
P. S. Ir kaip cia rusai sibiro neislaikys, o vat NATO sibira apgins nuo kinu laisvai:DDDD ir ultimatumu niekas nereiskia, ir NATO bijo visi.

Žygeivis, 2011 05 18 12:45
Išvada yra tik viena - NATO jau atėjo laikas galutinai likviduoti dvesiančią Rusijos imperiją ir po to "kietai" perimti jos teritorijoje išgaunamų dujų ir naftos kontrolę, vietoje kasmetinio reguliaraus "psichologinio-ekonominio karo". Kartu taip apsaugant pasaulį nuo Kinijos "išsiplėtimo".

Teoriškai galima įsivaizduoti, jog tai atrodys taip (Rusijos imperijos likvidacijos scenarijus):

"Al-Kaida ar kokie čečėnų teroristai-islamistai susprogdina Maskvoje, Peterburge ir dar keliuose didžiuosiuose miestuose atominius "lagamininius" užtaisus (faktas: SSSR kažkur "pametė" apie 20 tokių bombų, o Al-Kaida tvirtina, kad bent dalį jų "perėmė"), o po to, visoje imperijoje prasidėjus "juodai" anarchijai, NATO (žinoma, paprašius kokiai nors Laikinajai Rusijos Vyriausybei) įveda savo greito reagavimo pajėgas ir sutvarko imperijos griuvėsiuose kylančią anarchijos bangą bei sustabdo tikėtiną Kinijos įsiveržimą į Sibirą."

Po to sukuriamos įvairios tautinės valstybės Rusijos imperijos griuvėsiuose, o NATO pajėgomis garantuojama naftos bei dujų vamzdynų apsauga, o kartu ir tvarka naujosiose valstybėse.

Kartu tai pakankamai efektyviai apsaugotų Europą ir ypač Sibirą nuo Kinijos imperijos dabar vykdomo ir neišvengiamo išsiplėtimo bei - galų gale - įsigalėjimo visame pasaulyje.

GRU pasekejas to Vytenis, 2011 05 18 00:35
Jo, cia nevisai buvau teisus, nes ji nera vakarietiska kultura. Bet jie vis tik yra krikscionys, ir yra patys artimiausi kulturiskai, bet tai askiras darinys, atskira civilizacija, kuriai dave pradzia Bizantijos imperija, taip kad Rusijos civilizacijos istorijos ir mentaliteto pradziai yra daugiau nei tukstantis metu.
Kas del citatos, tai ji gera, bent iki tos vietos kur neispruselis juos vadina barbarais, ir ten aiskiai matyti jo asmenine nuomone apie karo metus, ka jis galejo dar pasakyti, vis tik rusai buvo jo priesai, uzeme puse pasaulio.
Kas del pacio, tai nelabai kazkaip traukia lietuviui kalbeti apie kultura, nelabai kazkaip Lietuva ar lietuviai yra pranoke rusus bet kokiuose nagrinejamuose klausimuose - pradedant menu, mokslu ir baigiant karyba...
Tokiu paciu pagrindu galima romenus skaityti barbarais, o juk butent IMPERIJA dave pamata vakaru civilizacijai.
Betkokiu atveju dekui uz pastebejima

A, 2011 05 18 00:26
na bent jau žinosime kad kliedesių daktaras patriotą vaidina.
P.S Man patiko M.Mikutavičiaus komentaras, kad jam geriau kaimynas tegu ir geriantis čigonas, negu kai kurie Lietuvos patriotai

Žygeivis - abiems mano "kritikams", 2011 05 17 22:56
1. Aš esu nacionalistas (lietuviškai - tautininkas) - ir tai reiškia, kad bet kokios daugiatautės imperijos man nepriimtinos iš principo.

Mano tvirta nuomone tik tautinės valstybės yra gyvybingos ir sugeba atlaikyti sunkius laikus.

Na o judu abu esate akivaizdūs Rusijos imperijos "simpatikai". Taigi, mūsų pažiūros kardinaliai skiriasi.

2. Pasaulyje vykstantys procesai vyksta ne todėl, kad aš ar kas kitas paskelbia informaciją, kuri kažkam tai nepatinka.

Pasaulis, valstybės ir įvairios visuomenės vystosi pagal bendrus dėsnius, kurie jau seniai žinomi iš tūkstantmetės pasaulio istorijos.

Todėl puikiai suprantu, kad nei JAV susidoros su Talibanu, nei Rusija su savais musulmonais, nei su Kinija...

Taip pat akivaizdu ir tai, kad Kinijos ekspansija į Sibirą yra neišvengiama - ir man tai, beje, labai nepatinka (Kinija dar bjauresnė imperija nei Rusija).

Kartu neabejoju, kad Kinijos nesustabdys jokia išorinė jėga - tai gali padaryti tik patys Kinijos imperijos gyventojai.

Dėl islamistų - Rusijos imperijos valdžia padarė kardinalią klaidą atsisakydama "paleisti" savo laiku Čečėniją (gailėjosi "piršto", dabar "gangrenuoja visas kūnas").

Dabar jau iš vis per vėlu - "šaukštai po pietų": Islamo pergalingą žengimą per Rusijos lavoną sustabdys nebent tie patys kinai.

Beje, pasaulinis Islamo kalifatas - tai tokia pati idėja, kaip ir pasaulinis komunizmas. Ir kaip tik todėl ši idėja vis labiau plinta musulmonų tarpe (o jų skaičius vis auga).

Ir dėl to kaltė krenta ant Rusijos imperijos ir Vakarų (ypač JAV), kurios "atidarė Pandoros skrynią" - iš pradžių Afganistane, o dabar jau ir visame pasaulyje.

Juk būtent SSSR rėmė visokius islamistų kovotojus Palestinoje bei kitur, o po to įsiveržė į Afganistaną.

JAV savo ruožtu padėjo Pakistanui sukurti atominį ginklą, o po to irgi įsiveržė ir į Iraką, ir į Afganistaną, o dabar į Libiją.

O kur dar SSSR (dabar Rusijos) ir Vakarų bei JAV karinės bazės islamo pasaulio valstybėse?

Juk tai buvo ir tebėra "raudonas skuduras", kurį pamatęs savo tėvynėje Saudo Arabijoje sukilo ir tas pats Bin Ladenas...

3. Šiuolaikiniame pasaulyje ypač svarbu gauti informaciją iš labai įvairių ir nepriklausomų šaltinių. "Kas valdo informaciją, tas valdo ir pasaulį". :)

Beje, Andrių informuoju, jog skaitau gana reguliariai ne tik Kavkaz- Center, bet ir dar apie 15 islamistų saitų. Kaip ir nemažai rusų "oficialiųjų", žydų ir kitų saitų. :)

Ir būtent todėl "šiek tiek" gaudausi, kas ką meluoja, o kur yra "tiesos grūdas". :)

4. Forumas "Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas" yra būtent mano tvarkomas. :) (čia p. Andriui paaiškinu).

P.S. O įdomesnę (mano nuomone) informaciją kaip tik ir įdedu į "Nacionalistą - Tautininką - Patriotą".


Vytenis GRU pasekėjui, 2011 05 17 22:45
"JAV, kaip ir Rusija, atstovauja krikscioniskai vakarietiskai kulturai"...

Skaitom dabar United States Army officer - General George Smith Patton, Jr. (1885-1945) žodžius apie rusus:

"The difficulty in understanding the Russian is that we do not take cognizance of the fact that he is not a European, but an Asiatic, and therefore thinks deviously. We can no more understand a Russian than a Chinese or a Japanese, and from what I have seen of them, I have no particular desire to understand them except to ascertain how much lead or iron it takes to kill them. In addition to his other amiable characteristics, the Russian has no regard for human life and they are all out sons-of-bitches, barbarians, and chronic drunks"

Teisybę pasakė... Rusai su Vakarų kultūra neturi nieko bendra. Buvo jie barbarai ir liks tokie.

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 05 17 15:01
Vat as skaitau, ir niekaip nesuprantu pacio logikos? Taigi palaikote radikalius islamistus teroristus ir komunistus??? Cia toks lietuviu tautos bruozas ar kaip, daryti sau blogiau, bet kad nors siek tiek pakenkti rusams? Negi jei islamistai palauz Rusija neuzpuls ant Lietuvos ir visu neispjaus? Ar pats tada apginsite tevyne? Kas del komunsitu kinieciu, negi jiems tada neprireiks ir Tevunes Lietuvos? Rusai kariaudami Kaukaze gelbeja juk ir lietuviu subines!
Man gal ir neprie sirdies JAV imperialistai, bet as suprantu, ir palaikau JAV Irake ir kituose taskuose, NES JAV, kaip ir Rusija, atstovauja krikscioniskai vakarietiskai kulturai.
Tiek kinu tiek kokiu cecenu isigalejimas bet kokiu atveju pakenktu MUSU krikscioniskam pasauliui! Taip kad pries kazka sakydamas pagalvokit, nes viskas ka sakot yra arba nesamones arba nesantaikos kurstymas.

Andrius, 2011 05 17 14:58
Aš tikrai įsitikinau, kad tu nepilno proto, negano to, kad skaitai kavakazcenter, teroristinį tinklalapį, bet dar ir nevispročių tinklalapį Nacionalistas-tautininkas-patriotas. Pats mokausi politikos mokslus įvairių nuomonių esu girdėjęs, bet tokių kliedesių niekada gyvenime. O straipsnis apie Rusijos karines pajėgas tiesiog vaikiškas, net nenoriu kritikuoti, bet teiginys, kad kinijos kariuomenė geriau ginkluota ir 10 kart didesnė nei Rusijos mane nužudė, tokios nesamonės nesu gyvenime girdėjęs.:D (žinau, kad iš nesveikų žmonių juoktis negalima, bet nesusilaikiau) Metų pabaigoje galėsi kurt naujas teorijas, nes Kinija Rusijos neužpuls.

Žygeivis - dėl Kaukazo, 2011 05 17 12:54
Čia daugiausia nagrinėjome Rusijos "santykius" su Kinija.

Tačiau nei kiek ne mažesnis Rusijos imperijos priešas yra ne tik išorinis (visų pirma Kinija), bet ir vidinis - visų pirma vis augantis islamistų demografinis, religinis, ideologinis, karinis pasipriešinimas Rusijos imperijai ir jos propagandai.

Sunaikindami Nepriklausomos Čečėnijos lyderius, Rusijos imperijos "vadai" patys sau išsikasė duobę, į kurią krenta vis giliau.

Nuosaikius, pasaulietiškai nusiteikusius, nepriklausomybės šalininkus pakeitė aršūs kovingojo islamo fanatikai. Jų tikslas jau nebe mažytės Čečėnijos nepriklausomybė, o Islamo Kalifato įkūrimas visoje Rusijos imperijos teritorijoje:

Šaltinis- Амир Докку Абу Усман о бин Ладене, Имарате Кавказ и потерях моджахедов
http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2011/05/17/81607.shtml

Ištrauka:

КЦ удалось задать несколько вопросов Амиру Имарата Кавказ Докку Абу Усману, отввечая на которые он прокомментировал последние события на Кавказе и в мире.

Амир Докку Абу Усман: Мы не торопимся. Путь выбран, задачи свои мы знаем и с этого пути мы уже не свернем, иншааЛла.

Сегодня полем сражения является не только Чечня или Имарат Кавказ, но и вся Россия. Ситуация видна всем, у кого есть глаза. Джихад неуклонно и неотвратимо распространяется повсюду.

Я уже говорил, что все эти искусственные границы, административные разделения, которые нарисовал тагут, не имеют для нас значения.

Прошли времена, когда мы хотели отделиться и мечтали построить свой маленький чеченский Кувейт на Кавказе. Сейчас, когда рассказываешь молодым муджахидам об этих историях, они удивляются и хотят понять, как эти планы были связаны с Кораном и Сунной.

АлхьамдуЛиллах! Я иногда думаю, что Аллах вывел эту молодежь на Джихад, чтобы мы, старшее поколение, не сбивались с правильного пути.

Теперь мы знаем, что должны не отделяться, а должны объединяться со своими братьями по вере.

Мы должны отвоевать Астрахань, Идель-Урал, Сибирь исконные мусульманские земли.

А после, иншааЛла, разберемся и с московским улусом.

Štai taip... :) Kaip sakoma, "užšoko" Rusijos imperija "nuo kiškio ant vilko"...

Ir akivaizdu, kad Rusijos imperijos perėjimas į musulmonų fanatikų rankas yra tik laiko klausimas, kadangi viską lemiantis faktorius - demografinis, jų pusėje.

Žygeivis - Andriui, 2011 05 17 12:44
Dėl Kinijos kėslų ir karinių galimybių "nekopipastinsiu", o tiesiog duodu nuorodas - pasiskaityk (daugiausia rusiškai):

Kinijos kėslai Europoje ir pasaulyje
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=1676

Kinijos imperija prieš Rusijos imperiją - Kinija pradeda karą ir jį laimi
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=4752

JAV ir Rusijos Federacijos, Kinijos, Prancūzijos, Britanijos strateginių pajėgų lyginamoji analizė
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=5020

Kinijos žvalgyba apraizgė pasaulį
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=6255

Kinija bando balistinę raketą JAV lėktuvnešiams naikinti
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=4825

Kinija išbandė savo „nematomą“ naikintuvą
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=5975

Padėtis Rusijoje:

Rusijos gaminami tankai yra brangesni ir blogesni už kiniškus ir NATO tankus
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=6272

Rusijos koviniai lėktuvai, numušti Gruzijoje
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=3338

V. Putinas reikalauja apginkluoti Rusijos kariuomenę moderniais ginklais
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=4579

Dėl Taivanio:

Taivanyje parlamento rinkimus laimėjo nacionalistai ir siekia glaudesnių ryšių su didžiąja Kinija
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=2055
Andrius žygeiviui, 2011 05 16 21:54
"Teiginys, kad Kinija bijo branduolinio karo su Rusija yra "niekinis", kadangi Rusija tokio karo bijo kelis kart labiau, nei Kinija.

O branduolinės galimybės pas šias šalis yra vienodos (Kinija be to turi ir daugybę vidutinio nuotolio raketų su branduoliniais užtaisais, kurių Rusija apskritai neturi).

Taigi, jei Kinija paskelbs Rusijai ultimatumą, Rusijos vadovybė puikiai suvokia, jog karo atveju visa Centrinė Rusija bus sunaikinta - išvada akivaizdi: geriau prarasti dalį, negu viską." - Ar tau viskas gerai su protu? 1.Rusija turi didžiausią branduolinį arsenalą pasaulyje. 2. Rusija turi strateginę aviaciją, kuri gali neįskridusi į Kinijos oro erdvę, atakuoti bentkurį taikinį Kinijos teritorijoje, nebranduolinėmis ir branduolinėmis raketomis. 2. Praktiškai visas Kinijos branduolinis arsenalas sukoncentruotas šachtinio bazavimosi raketose, kurių didžioji dalis būtų sunaikinta. 3. Rusijos centrinę dalį dengia priešraketinė gynyba, tad nereikia čia nusišnekėti.
"Kinija kaip tik dabar yra gerokai pralenkusi Rusiją pačiais įvairiausiais aspektais - ir visų pirma kariniu (įprastosios ginkluotės bei armijos skaičiumi), o Sibire viršija jau daug kartų." - prašau bent vieną faktą, bent vieną ir būtų gerai neišgalvotą.
Man atrodo, kad tau tikrai ne viskas gerai su protu, nes tavo teiginiai prieštarauja vieni kitiems, išpradžių teigi, kad Kiniją kamuoja destrukciniai veiksniai ir valstybė yra ties žlugimo riba, todėl reikia karo, o vėliau teigi, kad dabar Kinija klesti, o Rusija žlunga, tai gal apsipresk, nes pats sau prieštarauji.
Beje apie tuos ultimatumus, tai Gruzinai ir galvojo, kad Rusai pabijos kariaut ir kad NATO juos apgins, bet nesigavo.:D Tai žinok, aš abejoju, jei Kinija kadanors istorijoje sugalvos pareikšti kokį ultimatumą Rusijai tai tegu nesitiki, kad Rusai gali kažko pabijot, bet taip nebus, čia tik ligotų žmonių fantazijos.
P.S. Solonino knygų neskaičiau, bet teko būt jo paskaitoje, paliko labai slogų įspūdį, kompleksų kamuojamas žmogelis, kuris pasimeta ir labai nustemba, kai kasnors jam užduoda nepatogų klausimą ar nesutinka su juo. Žodžiu labai keistas žmogus, beje vienas iš skaitytojų buvo radęs fakto klaidų jo knygoje, būtumėte matę jo miną.:D

Žygeivis, 2011 05 16 21:46
Lodorius to Žygeivis, 2011 05 16 21:02

"Kinija pastaruoju metu ypač atkakliai "skverbiasi" į Kazachstaną,"

Tas skverbimasis apsiriboja naudingomis iskasenomis ir statybomis.
------------------------------------

:) :) :)

Lodorius to Žygeivis, 2011 05 16 21:02
"Dėl terminų - kaip jau rašiau, manau, kad Kinija savo ekspansiją gali pradėti jau šiemet (pavasarį ar kiek vėliau - ir tam tikras "sujudimas" pasieniuose jau vyksta"
Kokie butent sujudimai? Tilto i Didziojo Ussuryiska statybos? Viskas?

"Kinija pastaruoju metu ypač atkakliai "skverbiasi" į Kazachstaną,"
Tas skverbimasis apsiriboja naudingomis iskasenomis ir statybomis.

"Суворов Виктор*
День М:"
Pasiskaityk Alekseju Isajeva.( Anti - Suvorov)


Žygeivis - A, 2011 05 16 20:21
Būtent, Taivanis yra Kinijos teritorija, gyvenama kinų, ir todėl su juo kariauti dabartiniai "komunistiniai" kinai nekariaus - prisijungs taikiai. Derybos jau seniai vyksta.

O štai Rusijos imperija yra ašaka Kinijos gerklėje. Tai - faktas.

Ir šią "ašaką" Kinijai būtina "sukramtyti". Vadinasi, tai ir padarys.

O dabar ypač tinkams momentas - Kinija yra aukštumoje, o Rusijos imperija - visai nusmurgusi.

A, 2011 05 16 18:35
Žygeivis, per daug prisižiūrėjai amerikiečių kovinių filmų su visais van Damais, Norisais ir kitais kietais vyrukais. Rusija ne koks nusmurgęs Irakas, užpulsi iš noro pasipelnyti, gausi į dantis, jei reiks ir su atominėmis bombomis, o visas pasaulis tik paplos Rusijai.
O kalbant apie Kinijos agresyvumą, pirmiausiai jie su Taivanu tvarkytusi, nes anie kinams į veidą spjaudo, nors formaliai tai Kinijos teritorija.

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 05 16 17:31
Faktai ir prognozes labai abejotinos, del to tai ir lieka asmenine nuomone, o kaip ten bus, parodys laikas, bet kad Sibiro kinams is rusu neatimt, tai cia faktas, bent jau tol kol Kremliuje sedi kietos linijos atstovai kaip Putinas. Toliau diskutuoti sia tema nematau prasmes nes pilstom is kiauro i tuscia, vis tiek jus liksit prie savo fantastinio pasaulio armagedono scenarijaus

Žygeivis, 2011 05 16 17:07
Skaitymui interne:

Суворов Виктор*
День М:
Когда началась Вторая мировая война?
http://militera.lib.ru/research/suvorov2/index.html

Turinys

Содержание

Моему читателю

Глава 1. Со скрипом

Глава 2. Почему Сталин уничтожил свою стратегическую авиацию?

Глава 3. Про Иванова

Глава 4. Про плохого Молотова и хорошего Литвинова

Глава 5. Пролог на Халхин-Голе

Глава 6. О Министерстве боеприпасов

Глава 7. Партия в сапогах

Глава 8. До самого конца

Глава 9. Самый выгодный вариант

Глава 10. Где строить пороховые заводы?

Глава 11. Крылатый Чингисхан

Глава 12. Инкубатор

Глава 13. О 186-й стрелковой дивизии

Глава 14. Когда была сформирована 112-я танковая дивизия?

Глава 15. Об артиллерийских полках

Глава 16. О мудром Верховном Совете

Глава 17. О перманентной мобилизации

Глава 18. Невольники поднебесные

Глава 19. Про Пашу Ангелину и трудовые резервы

Глава 20. О завоеваниях Октября

Глава 21. Про сталинского буревестника

Глава 22. А куда ехал Хмельницкий?

Глава 23. Жуковская команда

Глава 24. Про Третий стратегический эшелон

Глава 25. Верил ли Сталин Гитлеру?

Список цитируемой литературы

Žygeivis, 2011 05 16 17:04
Dėl Kinijos planų

Prognozuoju remdamasis man žinomais faktais bei įtikinamiausių veiksmų logika. :)

O ar aš teisus - parodys ateitis. :)

----------------------------------------

Dėl Stalino planų pulti Vokietiją (dar 1941 m. liepą, nors įtikinamiausias terminas - 1942 m. vasarą) (o taip pat ir (arba) Angliją), yra daugybė įrodymų.

Plačiau ir išsamiau jie įvardyti V. Suvorovo knygoje Diena „M“ (День „М“)

Plačiau čia:

SSSR slaptoji istorija (knygos paskelbtos Internete)
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=1070

Kai kas yra Marko Solonino knyggoje „Birželio 22-oji. Katastrofos anatomija“.
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=4475

Taip pat čia gali pasiskaityti:

SSSR (ir Vokietijos) įvairių kalbų kariniai žodynėliai - štai ką ruošėsi pulti sovietai 1940 metais?
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=2043

GRU pasekjas to Zygeivis, 2011 05 16 15:29
Jei realiai tai truksta zodziu:)o gal turit kokiu nors faktu, nuorodu, informacijos, nes dabar sie pamastymai kazkokie leksti, is pirsto islauzti, as su tokia pacia sekme galiu sakyti ir irodyneti kad va Latvija Lietuva puls, tiek pat argumentu - ogi jokiu, taip pat kaip ir pas jus. O estai nepalaikys Lietuvos, nes mat jie bijo ar siaip "tormazai".
Rimtoj diskusijoj turi buti argumentai, kurie paremia jusu teigini, sakyti - "as manau" yra neprrimtina, nes kaip suprantu neesat Kinijos kariniu pajegu vadas?
Kas liecia II pasaulini, aisku nemalonu cia tersti veteranu ir nugaletoju vardo, bet yra daug ivairiausiu irodymu, jog Stalinas pats planavo pulti Vokietija, prie tokiu argumentu, kuriuos labai aktyviai irodineja kai kurie istorijos docentai Lietuvoje, yra minuotoju daliniu isformavimas, kuris atseit nurodinejo pasiruosima puolamajam karui. (yra daugiau argumentu, siuo metu prisimenu tik si, tiksliau ieskoti reikia)

Žygeivis, 2011 05 16 15:07
JAV nesikiš kariniu požiūriu - tai akivaizdu. Nes netgi Šiaurės Korėjos bijo, o ką kalbėti apie Kiniją su jos galimybėmis...

Diplomatiniais metodais JAV, be abejo, protestuos, o po to pasiims "globoti" Čiukotką ir Kamčiatką ("apsaugai nuo kinų")...

Dėl terminų - kaip jau rašiau, manau, kad Kinija savo ekspansiją gali pradėti jau šiemet (pavasarį ar kiek vėliau - ir tam tikras "sujudimas" pasieniuose jau vyksta; įdomu ir tai, kad Kinija pastaruoju metu ypač atkakliai "skverbiasi" į Kazachstaną, apie ką iš esmės nutyli visa pasaulinė žiniasklaida, tame tarpe ir Rusijos).

Nors iš tikro keli mėnesiai ar net keli metai nieko iš esmės nekeičia (prisiminkite, kada Hitleris sudarė sutartį su Stalinu, ir kada užpuolė Sovietiją...).

P.S. Beje, pavasaris dar nesibaigė... :)

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 05 16 14:54
Jezau, Zygeivi, turekit sazines:D is kur tokie argumentai - JAV nesikis? Komunistai uzimines puse pasaulio o JAV nesikis:) kinai bus agresoriai, ir visas pasaulis rusus palaikys!
"jei Kinija paskelbs Rusijai ultimatumą, Rusijos vadovybė puikiai suvokia, jog karo atveju visa Centrinė Rusija bus sunaikinta"
Ir beje, ka kinai nesuvokia kad karo atveju jie visi bus sunaikinti:) kas cia per palyginimai? :)
As priminsiu si pokalbi kitamet, bet manau kad sia tema jau diskutavome, ir jus jau atkelete "puolimo" laika, berods saket kad puls pavasari, tai yra dabar? Kazkaip idomiai informuoja jus ta kinijos 3 apygardu vadovybe, kad as net nezinau:)

Žygeivis, 2011 05 16 13:50
Visų pirma turiu pastebėti, kad santykiai tarp Rusijos ir Kinijos šiuo metu nepaprastai primena 1939 m. padėtį ir santykius tarp Vokietijos ir Sovietijos.

Stalinas tada irgi netikėjo, kad Hitleris jį puls - irgi remdamasis krūva labai rimtų logiškų argumentų. :)

Taigi:

1. Teiginys, kad Kinija bijo branduolinio karo su Rusija yra "niekinis", kadangi Rusija tokio karo bijo kelis kart labiau, nei Kinija.

O branduolinės galimybės pas šias šalis yra vienodos (Kinija be to turi ir daugybę vidutinio nuotolio raketų su branduoliniais užtaisais, kurių Rusija apskritai neturi).

Taigi, jei Kinija paskelbs Rusijai ultimatumą, Rusijos vadovybė puikiai suvokia, jog karo atveju visa Centrinė Rusija bus sunaikinta - išvada akivaizdi: geriau prarasti dalį, negu viską.

2. Kinija kaip tik dabar yra gerokai pralenkusi Rusiją pačiais įvairiausiais aspektais - ir visų pirma kariniu (įprastosios ginkluotės bei armijos skaičiumi), o Sibire viršija jau daug kartų.

Jei Kinija dels - Rusija gali sustiprėti (ką dabar karštligiškai ir daro, nors nelabai sekasi: pereitų metų karinės ginkluotės gamybos planus įvykdė tik 30 procentų).

3. Vis spartėjanti klimato kaita neleidžia ilgai delsti ir Kinija negali leisti, kad iniciatyvą, dalinantis Sibirą ir Arktį, perimtų JAV ir (arba) Japonija. Juk visų jų tikslas yra tolimesnis: Arkties resursai.

4. Vidinė padėtis Kinijoje dėl įvairių priežasčių šiuo metu vis labiau destabilizuojasi, ir tik rimta pergalė bei didelių teritorijų užėmimas gali išgelbėti Kiniją nuo destruktyvių procesų tolimesnio vystymosi.

P.S. Todėl manau, kad jau šiemet Kinija gali pareikšti ultimatumą Rusijos imperijai, reikalaudama perduoti ("grąžinti") Kinijai visą "Išorinę Mandžiūriją".

O jei Rusijos vadovybė atsisakys, tai panaudos savo dviejų (iš 7 turimų) karinių apygardų karinę jėgą (kol kas nenaudodama branduolinių ginklų) ir užims visą Sibirą (bent jau Rytų), o ne tik "Išorinę Mandžiūriją".

Man šiuo atveju įdomiausia, kaip elgsis NATO - visų pirma, žinoma, JAV.

Manau, kad nesikiš - Kinija jau seniai labai aktyviai rengiasi tokiam scenarijui, ir JAV teritorijai grėstų labai klaikūs sunaikinimai - ko JAV valdžia negali leisti.

Andrius žygeiviui, 2011 05 16 12:20
Socialinės psichologijos teorija teigia, kad žmonės linkę matyti tokį pasaulį, kokį nori matyti arba tokį kokio bijo, žygeiviai man atrodo tiktų pirmasis variantas.;)
Mat tavo šioje teorijoje yra viena bėda, Kinija nėra pajėgi kariauti su Rusija, ji tiesiog būtų sutriuškinta, kadangi neturi strateginės aviacijos, stipraus povandeninio laivyno, priešraketinės ginybos ir viso kito, ką turi Rusija. Kitas dalykas tame, kad Kinijos visuomenė, dėl vieno vaiko politikos greitu laiku pradės drastiškai senti, dėl ko ir taip sudėtinga socialinė padėtis tik pablogės, pensijų mokėti ir dabar jie neišgali. Beje dėl drastiško gyventojų skaičiaus augimo tai meluoji, nes berods 2025 metais pagal gyventojų skaičių, Kiniją turi aplenkti Indija. Karas dėl energetinių resursų skamba juokingai, juk Kinija importuoja resursus iš Rusijos ir jokių problemų neturi, o karas Kinijai turėtų katastrofiškų pasekmių, tad paprasčiausiai neapsimoka.
Ir apskritai aš nesuprantu šios istorijos esmės, tai gali paaiškinti, tik tai, kad žmonės labai nori Rusijos žlugimo ir kuria įvairias teorijas pritraukdinėdami faktus prie jų teorijos, bei pateikdami tik dalį tiesos. Juk Kinijos ir Rusijos santykiai yra puikūs ir greit besivystantys, nematau prielaidų konfliktui.
Ir beto žygeivi, jei ir yra kokios grėsmės, tai nemanyk, kad tu vienas jas matai, o Rusijos valdžioje durneliai kurie nelabai supranta situacijos, greičiausiai yra atvirkščiai. Tad jei ir yra grėsmės, tai Rusija į jas reaguos ir reaguoja, jau dabar vykdomos programos tolimųjų rytų plėtrai ir vystymuisi. Vien ką reiškia kosmodromo, arba dujotiekių ir naftotiekių, geležinkelių modernizacija ir statyba ir t.t.

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 05 16 00:05
Buvau pasiilges jau siu diskusiju:) bet kaip pats prisimeni, is mano archyvo, kinai to daryti negali nes:
1. Rusija Branduoline valstybe, o tai sukeltu branduolini kara
2. Kinai nekaringa tauta, Taivano atsiimti nesugeba, ka apie rusus sneketi
3. Kinai emigruoja i miestus, kur yra infrastruktura - Sibire jie ka su meskom gyvens ir samanas valgys?
4. Kinija turi didziausius pasaulyje valiutos resursus - tai kam jiems kariauti? Jiems resursus paprasciau nusipirkti.
P. S. Is esmes su teiginiu, jog pasaulyje vyks karai del resursu, as sutinku, bet tikrai ne sekanciais metais, ir tokie issivyste blokai kaip JAV, ES, Rusija, Kinija ir kitos pazengusios salys tame nedalyvaus, nes paprasciau pasirasyti kontrakta ir bendra kompanija isgaus nafta kur nors Zimbabveje, nuves i kinija ir jie kedus darys ar ka ten. Bet vat neneigiu, jog pavyzdziui Mozambikas koks, gali uzpulti and kokio Kongo, nes mat pas juos pasibaige grudu atsargos, cia jau jusu scenarijus imanomas. (*del geografijos Afrikoje jei ka atsiprasau)

Žygeivis - GRU pasekėjui, 2011 05 15 23:35
Kaip rodo mano archyvas, aš tau jau išsamiai aiškinau būsimo Rusijos imperijos subyrėjimo priežastis. :)

Bet galiu kai ką pakartoti:

Esminė problema tame, kad Kinija jau nebegali išgyventi neužimdama Sibirą - visų pirma dėl gamtinių resursų stokos pačioje Kinijoje (tame tarpe ir gėlo švaraus vandens trūkumo).

Kinijoje jau apie 1,5 milijardo gyventojų ir jų skaičius toliau katastrofiškai greit auga.

Taigi, Kinija arba privalo užimti Sibirą, arba joje prasidės "alkanųjų maištai", kurie baigsis Kinijos subyrėjimu ir žlugimu.

Kadangi nuo Šiaurės Afrikos pusės tokie maištai jau ritasi bangomis link Kinijos sienų, vadinasi Kinijai irgi nebėra laiko - ji privalo veikti nedelsdama. Nes po kelių mėnesių gali būti vėlu.

Išvada akivaizdi - jau iki šių metų vasaros Kinija imsis ryžtingų veiksmų, "spausdama" Rusijos valdžią perduoti Kinijai žemių - gal kokios "arendos" forma (taip neseniai jau "prispaudė" Kazachstaną), gal tiesiog pareikalaus laisvo žmonių judėjimo teisės (leisti laisvai kurtis kinams Sibire).

Ir jei Rusija atsisakys, tai Kinijai nebeliks kito varianto - tik panaudoti jėgą. Ką ji, nei kiek nedvejodama, ir padarys.

GRU pasekejas to L N, 2011 05 14 16:17
Nieko amzino nera, nesiginciju. Bet turetum sutikti, kad irimo ir decentralizacijos tendencijos 1990-2000, pasikeite i stiprejimo ir centralizacijos tendencijas. Kas liecia imperiju byrejima, tai Romos imperija egzistavo daugiau nei 2000 metu, tai nepatariu viltis i greita imperiju subyrejima

L N, 2011 05 14 12:44
Man atrodo, kad net baltarusiai nebenoretų jungtis į Rusijos sudėtį, nors ir tie, ir tie slavai ir šiaip labai panašūs, bet jie jau pagyveno savoje valstybėje. Dar pas juos per TV kala į galvas kad jie Rusiją ekonomiškai jau seniai pralekė. O apie neslaviškas tautas Rusijos sudėty tai manau kad bėgant laikui jos tikrai atsiskirs, nes Rusija vis dar imperija, o imperijos byra. Gali patik, o gali ne, bet skirtingų tautų draugystė yra labai jau sudėtingai pasiekiamas dalykas. O kaukaze tautų draugystė bus nebent tada kai tautų nebeliks.

nerka zygeviui, 2011 05 14 06:57
tu bl.. mane nervini tai ko bl tautieciei didziuojasi zygiais iki juodosios juros ka.,, man lietuviui del tu zygiu geda beja as ne apie istorinius o apie pernai metu kai su arkleis tipo jojo o sone lad kruizerei vare

nerka zygeviui, 2011 05 14 06:52
tu bl.. mane nervini tai ko bl tautieciei didziuojasi zygiais iki juodosios juros ka.,, man lietuviui del tu zygiu geda

nerka, 2011 05 14 06:49
nu su tais rinkimais nezinau gi vietinis vadukas nupirks visus ir baikta

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 05 14 00:24
Deja apie saknis nieko neismanau, biologija telieka jusu sritis. Kas liecia sajunga, cia jus gi vel klystate. Sajunga buvo nenaudinga Lietuvai, o Lenkijai ji buvo LABAI naudinga, vien kulturine prasme. Jei taip jusu niekinama Rusijos imperija nebutu uzkariavusi lietuvos zemiu, lenkai butu VISISKAI asimiliave lietuvius, beveik visa lietuvos bajorija buvo sulenkinta, net lietuviskai jau nebesnekejo. Taip kad ilgalaikes sajungos yra naudingos stipresniems sajungoje. Lietuvos problema yra tame, kad nuo Vytauto Didziojo laiku nebuvo nei vieno savymilos despoto kuris Lietuva laikytu savo ambiciju salimi ir taip didintu jos galia. Kas be ko, dabar mes esame vel sajungoje ir mus netgi LABAI stipriai asimiliavo per emigracija! Kas del Batkovscinos, tai trumpalaikeje perspektyvoje rezultatai migloti ir labai brangiai kainuojantys, bet ilgalaikeje perspektyvoje beabejo atnes dividendu, nes Batka amzinai negyvens, o jei institucijos bus stipriai surusintos, suzaisti visuomenine nuomone ir surengti referenduma del salies prisijungimo prie Federacijos neturetu buti taip jau ir sudetinga? Argi ne taip.
P. S. Pasistenkite neiskraipyti slapyvardzio. As juk kreipiuosi i jus taip kaip pasirases esat, neapsivardziuoju. Pasistenkime islaikyti aukstesni lygi nei Delfi...

Andrius, 2011 05 13 23:33
Aš vistiek nematau jokių argumentų, kodėl Rusija turėtų žlugti...

Žygeivis - GRU ir KGB pasekėjams, 2011 05 13 22:03
Karai vyko ir įvairios sąjungos buvo sudarinėjamos ir Lietuvos imperijos laikais (pvz., su ta pačia Lenkija).

Kaip žinia, nieko gero iš to neišėjo - tas pats vyksta ir su dabar Rusijos imperijos sudarinėjamomis "sąjungomis". Užtenka pasižiūrėti į "sąjungą" su "Batkovščina"... :)

"Kai šaknys supūna, net menkas vėjelis išverčia ir stambų medį".

Andrius to žygeivis, 2011 05 13 18:55
"Nevyniokime "į vatą" - Rusija yra iki šių dienų išlikusi viduramžiška azijatinio pobūdžio imperija, ir tik laiko klausimas, kada visos šitos imperijos užkariautos - "absorbuotos" - tautos šią imperiją išsprogdins." - mane tikrai nuoširdžiai prajuokino, ačiū.;) Bet matyt, kad Rusija yra begalo galinga valstybė, nes nuo viduramžių iki dabar išliko nepakitusi ir niekeno neįveikta. Bet dabar kažkodėl jau tik laiko klausimas kol ją kažkas įveiks, nors tos Rusijos teritorijos jau keli šimtai metų kai Rusijos teritorijos sudėtyje ir iki tol kažkokių "padalijimų" nebuvo, bet dabar būtinai bus, ir jau tuoj, tuoj.
"Rusijos imperijos dabartinė padėtis labai primena tą, kurioje buvo Lietuvos imperija 18 amžiaus antroje pusėje - po dviejų pirmųjų padalijimų:"
Gal galima kažkokių konkrečių panašumų, nes kolkas čia tik kliedesys.:) Beje, buvusios SSRS respublikos atsiskyrė ne nuo Rusijos, o nuo SSRS rėžimo, o prie Rusijos, vėl mielai jungiasi, kaip minėjo GRU pasekėjas, per Muitų Sąjungą, KSSO ir kitas organizacijas.

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 05 13 15:50
Kaip matau nelabai gaudotes istorijoje, taigi noreciau, taip pat juokais,kaip ir Jus cia, uzduoti klausima. Jus ivardinote padalijimus, ir darote palyginimus su 3 ATR padalijimais, kurie vyko nuosekliai. Taigi - gal jus tada galite paaiskinti issokancius is jusu "padalijimu" linijos "pletimosi" periodus - 1939-1941, 1942-1945, ir dbr vykstancius Muitu sajungos ir Eurazijos sajungos kurimus, nes cia betkokiu atveju "imperijos" restauracija. Taip kad jusu palyginimas yra nevykes!

Žygeivis, 2011 05 13 13:42
Rusija, turinti milžinišką teritoriją, yra absorbavusi daug tautų...
-------------------------------------------------------

Nevyniokime "į vatą" - Rusija yra iki šių dienų išlikusi viduramžiška azijatinio pobūdžio imperija, ir tik laiko klausimas, kada visos šitos imperijos užkariautos - "absorbuotos" - tautos šią imperiją išsprogdins.

Palyginimui, pvz., Lietuvos imperijos "absorbuoti" ukrainiečių protėviai 16 amžiuje buvo ne iš geros valios "perduoti" Lenkijai, o vėliau lygiai taip pat, Lietuvos imperijos "absorbuoti" dabartinių baltarusių ir rusų protėviai, irgi priverstinai, po kelių karų, buvo "perduoti" Rusijai.

Rusijos imperijos dabartinė padėtis labai primena tą, kurioje buvo Lietuvos imperija 18 amžiaus antroje pusėje - po dviejų pirmųjų padalijimų:

- Rusijos imperija šiuo metu irgi "nekantriai laukia" savo trečiojo padalijimo (pirmas įvyko 1918-1920 m.;, antras - 1990-1991 m.). :)

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1259)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (306)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (344)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (658)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (172)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras