Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Chaoso dvelksmas iš pietinių Mare Nostrum pakrančių: demokratija kaip „atvira galimybė" (10)

Komentarai:

Žygeivis - dėl Sibiro (paildymas), 2011 05 21 15:23
GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 05 18 17:49
Nenoriu izeisti, bet tikrai snekat kaip 15metis zaisdamas strategini zaidima - "kas isikurs Rusijos vietoje". Cie juk ne baze sunaikinti!? Kur dings 100 mljn rusu, kurie tapatina save su valstybe, kaip sakot su imperija?
---------------------------------------------

Visame Sibire dabar likę tik apie 20 milijonų gyventojų.

Jų tarpe rusų (ir tai klausimas, ar jie save laiko rusais?) mažiau kaip pusė.

O be to ten jau įsikūrė keli milijonai kinų, kurie apskritai į jokias gyventojų apskaitas nepakliūna.

Kaip jau rašiau, demografinis faktorius visada yra lemiantis (prisiminkite, pvz., "serbišką" Kosovą).

Žygeivis (dėl Kanados), 2011 05 18 19:14
Dėl Kanados:

Kanada pretenduoja į Rusijos imperijos dabar savinamasi Arkties "gabalą".

Žygeivis, 2011 05 18 19:12
Ateitis parodys, ar aš "nusišneku"...

1989 m. man irgi daug kas aiškino, kad aš "nusišneku". :)

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 05 18 17:49
Na kazkaip jus cia silpnai... Kaip cia gali buti kad iscentrines jegos buvo nesubrendusios? Dabar opozicijos apskrita beveik nera!
Nenoriu izeisti, bet tikrai snekat kaip 15metis zaisdamas strategini zaidima - "kas isikurs Rusijos vietoje". Cie juk ne baze sunaikinti!? Kur dings 100 mljn rusu, kurie tapatina save su valstybe, kaip sakot su imperija?
Is kur Japonija? Jiems Kurilai nesviecia, o cia jie Rusijoj kursis? Kanada? Cia reliai fantastika, turbut juokaujat...
Netgi Lanzbergis pasakytu kad nusisnekat...

Žygeivis, 2011 05 18 17:26
Rusijos imperiją tada išsaugojo Vakarai, suteikdami labai svarią paramą.

Priežastis elementari - tuo metu Vakarai labai bijojo Rusijos imperijos nekontroliuojamo žlugimo ir jos turimų branduolinių ginklų "išsibarstymo".

O ir išcentrinės jėgos Rusijos imperijoje tuo metu dar nebuvo "subrendusios".

Tiesą sakant ir dabar tiek JAV, tiek ir Europoje yra įvairių nuomonių, ką daryti, jei Rusija imtų byrėti.

Yra ir įvairūs "scenarijai" parengti.

Tačiau esmė tame, kad pasaulyje visi stambaus masto geopolitiniai įvykiai negali įvykti nei per anksti, nei per vėlai - jie turi "pribręsti" pačiose visuomenėse.

Visi požymiai rodo, kad Rusijos imperija jau "pribrendo" subyrėjimui ir tik kelių metų klausimas, kada jį "perbręs" ir "supus".

O tai baigtųsi irgi labai nekaip visam pasauliui. Aš jau nekalbu apie pačią Rusijos imperiją.

Taigi, klausimai tik du - kada tiksliai subyrės Rusijos imperija (aš, pvz., manau, kad tai įvyks dar šiemet, ar - blogiausiu - atveju - kitais metais), ir kas "įsikurs" jos griuvėsiuose.

Pretendentai toli gražu ne du, o gerokai daugiau: pradedant Kinija, JAV, Japonija ir Kanada, ir baigiant Turkija, Iranu, Kazachstanu, Totorija, Jakutija; taip pat galima tiurkų sąjunga; mongolų, tuvių, kalmukų ir buriatų sąjunga; islamo fundamentalistai su jų Islamo kalifato idėja...

Aišku viena, visos "žaidžiančios pusės" vis tik stengsis išvengti branduolinio karo. Nebent bus įvykdytos kokios pavienės "teroristinės akcijos".

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 05 18 16:30
Na aisku, kai namans griuva, pasakyti kad jis tuoj nugrius netaip ir sunku:) bet jusu atveju pakankamai drasu, jei sakot tiesa.
Bet kaip jus paasikintumet ta konsolidacija kuri ivyko Rusijoje, kaip Rusija isliko, beje tikrai neprognozvote kad ji sugebes atsigauti pavyzdziui 98-aisiais. Tada ir as buciau patikejes paciomis niuriausiomis prognozemis? Turbut prognozavote, arba tikejotes kad Rusijos valdzia neisgyvens krizes, kai naftos kainos buvo drastiskai smukusios? Is kur sitas potencialas, tokios nykstancios salies ir visu nekenciamos vadzios? Ir kaip traktuoti visas nepasiteisinusias teorijas? Kad nors ir jusu pacio, jei Kinija neuzpuuls Rusijos, tai mums cia skaityti kad nusisnekejot ar kaip? Ir kaip pats jus i tai ziurite?

Žygeivis, 2011 05 18 16:11
GRU pasekejas, 2011 05 18 14:21
Zygeivis viska zinojo tik niekam nesake:)
---------------------------------------

Kodėl nesakiau? :)

Ne tik sakiau, bet ir raštu parašiau (ir ne kartą - dar 1987-1989 m.). :)

O po to parašiau keletą nemažų kūrinių (rusų kalba), kuriuos nusiunčiau "Ogonioko", "Izvestijų", "Pravdos" ir dar kelių tuometinių SSSR "vedančiųjų" žurnalų bei laikraščių vyr. redaktoriams, ir keliems SSSR aukštas pareigas užimantiems asmenims, artimiems Gorbačiovui.

Labai aiškiai išdėsčiau, kad SSSR liko gyventi jau labai nebe daug ir "Сталиным заложенные национальные мины" greitai išsprogdins SSSR (tarp kitko po to Gorbačiovas šį mano sakinį pavartojo vienoje iš savo kalbų).

Ir todėl nebėra jokios prasmės bandyti išsaugoti SSSR, o būtina mąstyti, kaip SSSR "tyliai išardyti", kad nebūtų klaikių pasekmių visam pasauliui. :)

Taip pat daviau paskaityti ir įvairiems žmonėms Lietuvoje, tame tarpe ir Justui Vincui Paleckiui (tuo metu jis buvo Lietuvos komunistų partijos centro komiteto Užsienio ryšių skyriaus vedėjo pavaduotojas, Ideologinio skyriaus vedėjas). Jis po to tik paklausė manęs, kodėl aš tai rašau... - tuo metu jis (kaip ir kiti tuometiniai LKP "vadai") dar labai bijojo viešai kalbėti tokiomis temomis... :)

Beje, gavau mandagius atsakymus praktiškai iš visų tų, kam siunčiau (turiu juos visus savo archyve, kaip ir mano rašytus raštus).

Tiesa, po to darbe gavau "įspėjimą" iš KGB pulkininko, "kuravusio" mūsų institutą, kad "skleidžiu neleistinas kalbas". :)

Bet tai jau buvo 1989 m. antra pusė... Ir iki SSSR galutinio žlugimo buvo likę tik 2 metai. :)

GRU pasekejas, 2011 05 18 14:21
Zygeivis viska zinojo tik niekam nesake:)

Žygeivis, 2011 05 18 13:57
Математики вычислили, что Россию ждет катастрофа

2009-12-12

В Институте прикладной математики РАН имени М.В.Келдыша состоялась весьма любопытная научная конференция — «Математическое моделирование исторических процессов».

Основной мотив докладов — в следующем десятилетии Россию ждет катастрофа. Один из докладчиков вспомнил даже про знаменитый столетний цикл, сопровождающий российскую историю как минимум с XVII века, — каждое столетие начиналось трагическими потрясениями. 1610–1613 годы навсегда запомнились Смутой; в 1708–1709 годах — кровопролитная война со Швецией; в 1812–1814 годах нас посетил Наполеон, а уж про торжество социализма-1917 и говорить нечего.

Было представлено и математическое обоснование столетнего цикла. Приводились графики. Например, такой: изменение скорости распада российской государственности.

Сначала шло очень медленно, и распад Московского царства от распада Киевской Руси отделяли целых 600 лет. 300 лет понадобилось для распада Российской империи, 74 года — для распада СССР…

Если «в лоб» продолжить эту тенденцию, то от 1991 года до распада России страну отделяет менее 30 лет. То есть вот-вот (2010–11 гг.) произойдет что-то.

Кроме собственных прогнозов ученые приводили также прогнозы зарубежных коллег. Из них тоже следовал для России кризис с последующей катастрофой в первой трети XXI века.

Но на конференции вспоминали и о сбывшихся прогнозах. Например, о том, который был заказан правительством СССР Институту прикладной математики АН СССР в середине 1980-х.

Прогноз этот тогда так и не был рассекречен.

Помимо всего прочего — сбывшегося! — там говорилось о том, что в 1991 году СССР распадется.

P.S. Seniai žinau šias prognozes - nes ir pats tais metais dalyvavau, kada ir mūsų Matematikos ir kibernetikos institute buvo atliekami įvairūs skaičiavimai bei prognozuojami įvairūs SSSR likimo scenarijai... :)

Taip pat įvairūs skaičiavimai buvo atliekami ir Leningrado bei Novosibirsko atitinkamuose institutuose (matyt, ir dar kitur).

Žygeivis, 2011 05 18 12:24
...įvykiai Šiaurės Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose vakariečius ekspertus užklupo, kaip žiema ir sniegas kasmet netikėtai užklumpa Lietuvos savivaldybes…

Sociologai, politologai, antropologai, ekonomistai, taip pat kaip ir 1989 metų revoliucijų ir sukilimų atveju, jei dar nėra, tai tikrai bus badomi pirštais už trumparegiškumą, t. y. nesugebėjimą numatyti tokių svarbių procesų.
-----------------------------------------

Kai kas nenumatė, o kai kas ne tik numatė, bet ir žinojo pakankamai tiksliai... :)

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (12)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (37)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (104)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras