Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Lietuva atsisako Rusijos dujų (2)

2011 05 20

Lietuva viena pirmųjų Europos Sąjungos šalių ketina įgyvendinti ES Trečiąjį energetikos rinkos reformų teisės aktų paketą siekdama laisvos ir atviros energetikos rinkos. Lietuvai atsirado galimybė dujas pirkti iš JAV bendrovės „Cheniere Energy“ ir mokėti trečdaliu mažiau nei dabar „Gazpromui“, paskelbė „Mixnews.lv“. Pasak Lietuvos energetikos ministro Arvydo Sekmoko, „Klaipėdos nafta“ su minėta JAV energetikos bendrove pasirašė ketinimų protokolą dėl suskystintų gamtinių dujų tiekimo. Jei derybos su amerikiečiais būtų sėkmingos, ateityje planuojama pasirašyti ilgalaikes suskystintų dujų pirkimo ir tiekimo sutartis.

Remiantis „Interfakso“ duomenimis, „Cheniere Energy“ apdorotų skalūnų dujas savo valdomuose terminaluose ir suskystintas dujas tiektų Klaipėdos terminalui.

„Šiemet Klaipėdoje pradėtume statyti suskystintų dujų terminalą ir jau dabar ieškome galimų dujų tiekėjų. Amerikiečių bendrovė – vienas iš partnerių, su kuriais „Klaipėdos nafta“ siekia susitarti dėl dujų tiekimo, tačiau ne vienintelis“, – sakė A. Sekmokas.

2014 metais, pastačius Klaipėdos terminalą, jis galėtų priimti 2–2,9 mlrd. kub. m dujų. Dabar Lietuva per metus sunaudoja apie 3 mlrd. kub. m gamtinių dujų.

Ieškoti naujų dujų tiekėjų Lietuvos Vyriausybė suskubo sužinojusi, kad Rusijos koncernas „Gazprom“ atsisakė suteikti 15 proc. nuolaidą, kokią gavo Latvija ir Estija. „Gazpromo“ valdybos pirmininko pavaduotojas Valerijus Golubevas paaiškino, kad Lietuvos kaimyninėms šalims dujų kainos buvo sumažintos mainais už tai, kad jos, kitaip nei Lietuva, sutiko padidinti perkamų dujų kiekį iki krizės buvusio lygio.

Pagal 2011 m. gegužės 16 d. „Čias“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 2)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1255)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (654)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras