Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Ukrainos politikai spaudžia pilietinę visuomenę (1)

2011 05 24

Sovietų Sąjunga leido manyti, kad disidentus remia Vakarų žvalgybos agentūros. Šiandien tas pats (dabar jau posovietinis) elitas vėl teigia, kad jų oponentai dirba su Vakarų fondais ir nevyriausybinėmis organizacijomis, kad kurstytų demokratines revoliucijas. Ukrainoje prezidento Viktoro Janukovyčiaus kampanija prieš opoziciją kilo dėl jo vadovaujamos Regionų partijos pavojaus signalo dėl „arabų pavasario“ bei sparčiai mažėjančios visuomenės paramos. 2003–2004 metais Komunistų ir Regionų partijos ėmė bijoti revoliucijos ir Serbijos bei Gruzijos demokratines revoliucijas vadino bloga įtaka.

V. Janukovyčius mato pasaulį per užsienio sąmokslų prizmę. Jis mano, kad Oranžinė revoliucija buvo ne autentiškas visuomenės sukilimas, o Jungtinių Valstijų sąmokslas atimti iš jo laimėtą prezidento postą. Taip pat jis tiki, kad buvęs ekonomikos ministras Bohdanas Danylyšynas gavo prieglobstį Čekijoje, kai sumokėjo kyšius Čekijos ministrams.

Vakarai kritikuoja Ukrainos prezidento administraciją. Šių metų Davoso susitikime V. Janukovyčius gailėjo nuversto Tuniso diktatoriaus Zine’o El Abidine’o Ben Ali, nes jis dešimtmečius užtikrino stabilumą. Praėjusių metų birželį Užsienio reikalų ministerija pranešė Jungtinių Valstijų, Vokietijos ir Lenkijos ambasadų diplomatams, kad nevyriausybinės organizacijos turi laikytis Ukrainos įstatymų.

Rusijos įstatymas, apribojantis nevyriausybinių organizacijų finansavimą iš užsienio, ir tokia ideologija paskatino panašias iniciatyvas Ukrainoje. Ji ėmė stebėti užsienio paramą tokioms organizacijoms ir prilyginti ją kišimuisi į Ukrainos vidaus reikalus. Taip diktuojamos žeminančios sąlygos, veikiamas sprendimų priėmimas per iš užsienio finansuojamas organizacijas.

Buvo teigiama, kad V. Juščenkos pergalė 2004 metais turėjo padaryti Ukrainą Jungtinių Valstijų ir NATO protektoratu. Jungtinės Valstijos tariamai įsikišo ir užtikrinant M. Saakašvilio išrinkimą Gruzijoje. Daug kalbama apie Jungtinių Valstijų sąmokslus.

Grįžimas prie sąmokslų teorijų remiasi sovietų paranojos patologija, baime būti apsuptam priešų, grėsme Ukrainos nacionalizmui ir jau nebemadingu antiamerikietiškumu. Minėtos partijos atgaivino tokią taktiką, o tai rodo, kiek mažai V. Janukovyčiaus administracijoje yra demokratijos bei žingsnių į ją.

Pagal 2011 m. gegužės 18 d. „Radio Free Europe / Radio Liberty“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 1)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1255)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (654)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras