Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Andrejus Piontkovsky. Kaukazietiška tamsioji pusė (3)

Komentarai:

mintys, 2011 06 11 07:14
Didziulis susipriesinimas tarp slavu ir ne slavu, tarp staciatikiu ir ne staciatikiu didziuleje multi etnineje Rusijoje prives ne prie gero, jauciu... Nz., reiketu zinoti etnine, religine Rusijos sudeti ir prognozes i artima ateiti, nes nuo to ir priklausys sio problemos mastas, manai... Racionalus europieciai toki susipriesinima bando nugaleti su humanizmo ir lygybes ideologijomis, bet Rusijoje juk to nuolat truko ir tebetruksta! Ekonomine padetis prasta ne tik Kaukaze, bet is esmes netenkinanti ir Rusijoje apskritai, ar ne taip, Andriau? O kaip su morale, kultura ir pan. dalykais?

P. S. nz. kur Zygeivis zygiuoja internetineje erdveje, bet jis yra annoying ;)

Žygeivis, 2011 06 08 21:27
Kaip matau ir čia "tikras lietuvis Andrius" parodo savo tikrą "lietuvišką kilmę"... :)

P.S. Rusijos imperiją valdantys debilai patys iškasė kapą, į kurį įkris ir supuvusi Rusijos imperija, o ir jos kaimynams, bėgant laikui, bus daugybė problemų.

Nei Islamo fundamentalizmas yra daug kartų baisesnis dalykas visai Europai, nei bet kokie etniniai konfliktai ir tautų kova už nepriklausomybę.

JAV ir viso NATO absoliutus pralaimėjimas Afganistane bei Pakistane (o ir Irake, Jemene, Somalyje visiškas šūdas) labai vaizdžiai rodo, kas įvyksta, kada kova už Tautos ir Valstybės Nepriklausomybę perauga į pasaulinį Šventąjį religinį karą.

Jį sustabdyti jau niekas nepajėgs iki absoliučios islamo pergalės visur, kur musulmonai sudaro nemažą dalį gyventojų - o jų gyvenami plotai bei populiacija plečiasi kelis kartus greičiau, nei kitų žmonių Europoje.

Andrius, 2011 06 07 00:54
"Smurtas Šiaurės Kaukaze tampa jau nebe rimtu regioniniu konfliktu, bet vis labiau egzistencine grėsme visai Rusijos Federacijai – evoliucija, kuri atspindi beveik visas valdžios klaidas, nesėkmes ir nusikaltimus." - 1999 metais čėčėnijoje buvo per 30000 kovotojų šiandien per 1000, tad grėsmės Rusijos egzistencijai nėra. Pats kovos stilius pasikeitęs po Beslano teroro akto, kuomet pradėta naudoti savižudžiai rodo, kad teroristai nebeturi kitų būdų, kaip priešintis, tad kol jie bus galutinai įveikti tik laiko klausimas.
"Rusai šiuose karuose siekė parodyti, kad čečėnai taip pat yra Rusijos piliečiai, tačiau tai buvo daroma griaunant miestus ir kaimus, kankinant bei žudant civilius. Todėl nieko nestebina, kad čečėnai ir kiti Kaukazo gyventojai nelabai jaučiasi rusais." - Taip rusai griovė kaimus ir miestus, kuriuos patys ir pastatė, o vėliau ir atstatė, kad pasaugotų savo karius. Tačiau taip daro visi, toks jau šiuolaikinis karas. O kalbėti apie civilių žudymus nėra prasmės, nes partizaninio karo metu atskirti civilį nuo kovotojo neįmanoma, čia tik eilinė spekuliacija, kad teroristai nesisprogdintų, jei ne spec. tarnybos.
"Realiai Rusija pralaimėjo karą su čečėnų separatistais. Laimėtojas yra Razmanas Kadyrovas, kuris yra Rusijos premjero Vladimiro Putino paskirtas asmuo, bet realiai nepriklausomas nuo Kremliaus, iš kurio gauna stiprią finansinę paramą ne tik dėl formalaus lojalumo deklaravimo, bet ir dėl jo viešo V. Putino apsikabinimo." - realiai karą Rusija laimėjo, kadangi pasipriešinimas palaužtas, čėčėnija yra Rusijos dalis separatistai savo tikslo nepasiekė. Vėlesnis askinys tiesiog preštarauja pats sau, Kadyras nepriklausomas nuo Maskvos, bet jį Maskva paskyrė ir jis gauna finansinę paramą, tai, kur čia ta nepriklausomybė? O formalus lojalumas turbūt pasireiškia tuo, kad Ramzanas pats vadovauja banditų naikinimo operacijoms ir rizikuoja savo gyvybe?
"Visame Kaukaze užaugo karta, visiškai praradusi ryšį su Rusija ir vis labiau pasiduodanti verbavimui į Alacho karių gretas. Beveik neįveikiamas mentalinis atotrūkis tarp rusų ir Kaukazo jaunimo matomas Rusijos miestų gatvėse." - dėl išsireiškimo "visame Kaukaze" labai nesutikčiau, nes ne visas Kaukazas musulmoniškas ir toli gražu ne visas jaunimas verbuojasi į Mudžahedus, dėl to, kad ne visi yra Musulmonai.
Kad Rusija galutinai laimėtų karą tereikia dalyti du dalykus, naikinti jau užverbuotus teroristus ir gerinti ekonominę situaciją Kaukaze, kadangi į teroristų gretas patenka arba islamo fundamentalistai, kuriuos bent kokiu atvėju teks sunaikinti arba jaunuoliai, kurie neturi jokio kito būdo, kaip užsidirbti pragyvenimui.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1250)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (649)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras